Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dysk zewnętrzny
#1
Witam 
posiadam sprzęt Smart Tv Box X96 , do niego podpięty jest zewnętrzny dysk Iomega 1TB na usb , wszystko ładnie śmiga , tv box podpięty do routera kabelkiem , laptop łączy się z routerem przez wifi i teraz moje pytanie 
czy da się jakoś to ogarnąć żebym na laptopie widział zewnętrzny dysk Iomega ??? dodawanie filmów, zdjęć na dysk z poziomu laptopa ?
z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Nie lepiej dysk podpiąć do routera i wtedy każdy sprzęt w domu go widzi
Odpowiedz
#3
pewnie że lepiej Smile ale do routera mam podpięty modem LTE
Odpowiedz
#4
Musisz utworzyć serwer samba i powiązać go z dyskiem zewnetrznym

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
hehe za wysoka szkoła Smile
1. może z poziomu Kodi da się coś utworzyć ???
2. czy zakup huba usb i podpięcie pod router modemu i dysku zew, rozwiąże problem ?
Odpowiedz
#6
@Adams77 da się chyba ale tylko na libreelec/coreelec bo tam jest samba serwer. Innej opcji raczej nie ma oprócz serwera samby. Chyba, że jak mówisz podłączysz do routera przez usb ale nie gwarantuje Ci, że to zadziała. Na porcie usb jest 500mA maksymalnie, jak podłączysz dwa urządzenia, które trochę jednak ciągną prądu to może nie działać dysk lub modem. Ewentualnie podłączasz dysk do laptopa i udostępniasz go w sieci tak aby tvbox go widział, wtedy skorzystasz z dysku tylko jak laptop będzie włączony
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
dysk ma oddzielne zasilanie , więc prądu z usb nie będzie ciągnął , zakup huba jest niewielki więc można zaryzykować i sprawdzić jak to będzie śmigało , ale sprawdzę jeszcze czy mój router ma możliwość podłączenia dysku przez usb
Odpowiedz
#8
@Adams77 to jest szansa, że będzie działać z hubem jak router obsługuje Smile
Odpowiedz
#9
niestety nie obsługuje , pozostaje zabawa w libreelec
dzięki za wskazówki GalAnonim Smile
Odpowiedz
#10
Jak masz zrootowanego boxa, to SELinuxModeChanger + SambaDroid i masz sambe na Androidzie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości