Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legalne wtyczki?
#1
Dzień dobry wszystkim,

Bardzo lubię Kodi i chętnie go używam, zainstalowałem również wielu znajomym. Używam przede wszystkim do oglądania kontentu z TVN czy innych źródeł. Jeżeli chodzi o polskie źródła to chciałbym korzystać z nich w legalny sposób - np. na vod.pl, showmax czy netflix. Czy jest jakaś wtyczka, która by to umożliwiała?

Np. chciałbym obejrzeć konkretny film na vod.pl - on kosztuje 10 zł, ja chętnie zapłacę - ale wygodniej mi to byłoby zrobić poprzez Kodi. To nie problem zrobić to przez odpowiedni browser, ale jednak nie jest to aż tak wygodne. 

Możecie coś podpowiedzieć?

Pzdr,
Muchor
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
W Polsce korzystanie z treści udostępnionych w sieci jest dozwolone. Nie jest dozwolone udostępnianie. Czyli w praktyce każda wtyczka która nie opiera się na p2p jest w PL legalna.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
(25-04-2018, 10:16 AM)Tomek napisał(a): W Polsce korzystanie z treści udostępnionych w sieci jest dozwolone. Nie jest dozwolone udostępnianie. Czyli w praktyce każda wtyczka która nie opiera się na p2p jest w PL legalna.

Masz rację, ale to niezupełnie jest to, o co mi chodzi. Chętnie bym płacił miesięcznie parędziesiąt złotych, bo chociaż część z tego trafiałaby do twórców tych filmów i wtedy tych filmów byłoby więcej, a może byłyby lepsze. Ale chciałbym to czynić spod Kodi, bo bardzo się przyzwyczaiłem do tego interfejsu i mam na swoich komputerach Kodi ustawione jako niemal natywne (OpenELEC albo LibreELEC).

Tak, że nie chodziło mi o odpowiedzialność prawną - rozumiem, że BitTorrent czy Quasar to złamanie prawa, a Covenant czy Exodus są zgodne z prawem. Chodzi mi głównie o polskie filmy - zarzut pewnej hipokryzji w odniesieniu do produkcji hollywoodzkich przyjmuję, ale oni i tak sobie dadzą radę bez moich pięciu dolarów.

Jak polski film zniknie z kin, to znaleźć go potem legalnie w sieci wcale nie jest takie łatwe. A już obejrzeć w Kodi - bardzo trudne.
Odpowiedz
#4
z tego co wiem z kodi 18.0 jest już legalna wtyczka do netflixa w miare poprawnie działająca
Odpowiedz
#5
muchor napisał(a):ja chętnie zapłacę - ale wygodniej mi to byłoby zrobić poprzez Kodi.

Bezpośrednia płatność, poprzez daną wtyczkę? Nie ma szans...[Obrazek: a030.gif]

muchor napisał(a):To nie problem zrobić to przez odpowiedni browser

I tego się trzymaj, zresztą nie masz wyboru...[Obrazek: r010.gif]
Odpowiedz
#6
Na polskie vod nie ma obecnie co liczyć, głównie poprzez płatny dostęp do nich i niską popularność. Pod Kodi 18 masz Netflix i hbo go polska Wink
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
tu jest ta wtyczka do netflixa By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
Dzięki, zatem pozostaje mi poczekać do Kodi 18, domyślam się, że to przez DRM.

Jedno Kodi mam na starym nettopie, czyli X86_64 i tutaj raczej problemów się nie spodziewam. Drugie Kodi mam na MXQ Pro pod Libreelec, i tutaj zapewne trzeba będzie chwilę jeszcze poczekać. Znajomi używają też pod Androidem - tutaj dostępność Kodi 18 też zapewne nie będzie problemem.

Ale przynajmniej jest jasne, co napisaliście - serdecznie dziękuję.
Odpowiedz
#9
Co do kodi 18 i libreelec - spróbuj coreelec By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości