Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy 4K HEVC przez SMB - tnie
#1
Witam,
mam podłączone dysk bezpośrednio pod router i udostępniony jako SMB, w TV ładnie go widzi i otwiera filmy full HD bez problemu, lecz jak próbuje obejrzeć coś w 4k to laguje i nie da się oglądać. Na innej stronie przeczytałem, aby wyłączyć buforowanie, więc utworzyłem plik advancedsettings.xml i ustawiłem tam "3" dla buferu, lecz nie pomogło rozwiązać to problemu.

Czy jest jakiś sposób na normalne oglądanie 4k przez SMB?

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jaka przepustowość routera?
Jaka prędkość odczytu dysku?
Przez co dysk podpięty do routera?
Pamiętaj, że całe połączenie jest maksymalnie tak szybkie, jak jego najsłabszy element.
Więc jeżeli masz dysk podłączono do routera przez USB2.0, to bardzo dużo zależy od samego koncentratora USB.

Pokaż też co dokładnie masz wpisane w pliku advancedsettings.
Odpowiedz
#3
Router (Asus dsl-ac68u) połączone skrętka 1Gb/s z TV
Nie wiem jaka prędkość odczytuj dysku, ale posiadam WD My Passport Ultra 2.5" USB 3.0
Dysk podłączony przez USB 3.0

W plik próbwowałem wpisać coś takiego:
<advancedsettings>
<network>
<curlclienttimeout>10</curlclienttimeout>
<curllowspeedtime>20</curllowspeedtime>
<curlretries>2</curlretries>
</network>
<cache>
<memorysize>10000000</memorysize>
<buffermode>3</buffermode>
<readfactor>20</readfactor>
</cache>
</advancedsettings>

I potem tylko samego:
<advancedsettings>
<cache>
<buffermode>3</buffermode>
</cache>
</advancedsettings>
Odpowiedz
#4
<buffermode>3</buffermode>
To jest brak buforowania - wyłącza buforowanie całkowicie.

Spróbuj:

<advancedsettings>
<cache>
<buffermode>1</buffermode>
<memorysize>200000000</memorysize>
<readfactor>20</readfactor>
</cache>
</advancedsettings>

Buforować będzie jakieś 200MB (ale zużywać będzie jakieś 600MB wolnego ramu - jak masz więcej wolnego ramu, możesz nieco zwiększyć).

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Ustawiłem tak jak napisałeś, film coś długo lądował, wyskoczył komunikat po prawej (coś słabo widoczne, bo szybko zniknęło), ale film wystartował. Może coś jednak trzeba poprawić?

Mam TV Sony A1 nie wiem ile on ma RAMU. [Obrazek: 5a4ec76f57a4ea743ecda8a7018d708d.jpg]

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#6
Sony A1 z tego co na szybko zerknąłem to 2GB... wydaje się całkiem fajnie... gdyby nie to że sam android i czyste kodi pewnie jakieś 1,5 GB pożerają.
W memorysize zmień 2 na 1.

Czy to coś da... nie wiem.
Komunikat tylko informuje on tym co opisujesz - nie nadąża pobierać.

Kiedyś poleciłbym SPMC (takie lepiej zoptymalizowane kodi) ale projekt został porzucony i stabilna wersja to jakies stare 16... spróbować można, ale nie warto się przywiązywać.

Może spróbuj nie przez Kodi, a odnaleźć lokalizację w sieci przez chociazby x-plore na androida i odpalic na wbudowanym jakimś odtwarzaczu.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Zmieniłem na 1 (więc z 200 na 100 MB), ale komunikat dalej się pokazuje.

Próbowałem drugiego sposobu co mówiłeś, ale nie ma do wyboru standardowego odtwarzacza, jedynie KODI, VLC i X explorer, na VLC tnie, a ostatni z nich nie czyta tego formatu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości