Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play Now TV BOX v4
#21
No i przechwaliłem.
Wczoraj wieczorem dziecko oglądało bajki na netflixie. Nagle obraz zaczął skakać, dźwięk się rwać i całe urządzenie zaczęło reagować bardzo ospale. No to reset. Po ponownym uruchomieniu nie działa wifi, no to kolejny reset. Po chyba 10 resetach nadal nie wykrywa żadnej sieci wifi. Dałem spokój i całkiem wyłączyłem. Dzisiaj po pracy spróbuje uruchomić, jeśli nadal będą cyrki to do pudełka i do salonu.
Trochę to wygląda jakby procek się przegrzewał.
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
(26-09-2023, 01:20 PM)Fiero_185th napisał(a): No i przechwaliłem.
Wczoraj wieczorem dziecko oglądało bajki na netflixie. Nagle obraz zaczął skakać, dźwięk się rwać i całe urządzenie zaczęło reagować bardzo ospale. No to reset. Po ponownym uruchomieniu nie działa wifi, no to kolejny reset. Po chyba 10 resetach nadal nie wykrywa żadnej sieci wifi. Dałem spokój i całkiem wyłączyłem. Dzisiaj po pracy spróbuje uruchomić, jeśli nadal będą cyrki to do pudełka i do salonu.
Trochę to wygląda jakby procek się przegrzewał.
mialem boxa v3 i wifi rowniez przestalo dzialac a wiec raczej nie za fajne te boxy z paly sa, teraz mam nokie streaming box 8000 i 8010 i sobie chwale
Odpowiedz
#23
Witam kodi nexus 20.2 nie mam dźwięku przestrzennego na tb7.pl .W kodi mam ustawione przekazywanie dźwięku ale leci tylko stereo na apkach netflix Disney wszystko jest okej jest d.d 5.1 dolby atmos soundbar po hdmi .Jakieś pomysły macie dziękuję za sugestie pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Witam,

mam pytanie z innej beczki czy pilot od dekodera Play Now Box ver. 4 chodzi o ten: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. powinien pasować do poprzednich wersji dekodera czyli Play Now Box 3 DV8545 i Play Now Box 2 DV8545-T2 ? 

Pytam bo zakupiłem taki i nie działają przyciski skrótów np. Netflix czy Youtube. Nie mogę go sparować tak jak poprzedni stary: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. tylko muszę z poziomu ustawień androida dodać urządzenie. Dodam, że większość przycisków działa, nawet wyszukiwanie głosowe ale przy każdym uruchomieniu pojawia się ekran parowania. Może przyszedł do mnie uszkodzony. Z góry dzięki za informacje.


Pozdrawiam 
GrzesiekM
Odpowiedz
#25
Witam.
Czy w przypadku tego urządzenia jest też taka opcja jak w Play Box 2? (Zmodyfikowana nakładka i możliwość usunięcia brandingu i softu od Playa)?
Odpowiedz
#26
(05-08-2023, 09:42 AM)Mangas napisał(a): Udało mi się to "cudo" zmusić do jako takiego działania. Jest to lekka droga przez mękę, ale póki co funkcjonuje. Do oglądania DVB-T na tym urządzeniu służy aplikacja Live TV, jak powyżej wspomniał szanowny kolega: @477112 . Apka TV jest, ale nie działa, nawet po nadaniu uprawnień do czytania listy kanałów i nie posiada żadnych opcji konfiguracji, zatem używane jej to bezsens.

Jeżeli zeskanujemy częstotliwości przez Live TV (screen post wcześniej), zostanie uruchomiona apka: DtvSetup Demo, a w niej możliwe jest przeskanowanie tylko jednego pakietu częstotliwości UHF lub VHF, ale jak wspomniałem problem polega na tym, że kanały są zastępowane, zamiast zostać dodane do listy.

Z kolei jeśli zeskanujemy częstotliwości z Launchera PLAY poprzez Skanowanie DVB, wszystko co prawda zostanie wyszukane, ale po uruchomieniu apki Live TV dostaniemy "ficzer" w postaci włączonych na Amen napisów w każdym programie, który je posiada i nie będzie możliwości ich wyłączenia. Przełącznik można sobie "klikać" na Wyłącz, ale po ok. 5 sekundach napisy pojawią się znowu.

Ja obszedłem to następująco:

1. Pobrałem ze sklepu Mochi Live TV (następca likwidowanego 31 lipca 2023 Googlowego LiveChannels).
2. Domyślnie mimo uprawnień do czytania kanałów Mochi tego nie robi i wyświetla informację, że źródła TV Channels nieskonfigurowano. Po najechaniu na tę opcję otworzyła się domyślna apka do skanowaniu kanałów, o której wspomniałem wcześniej, czyli: DtvSetup Demo.
3. Kompletnie nic nie zmieniając wydałem polecenie Start - wiedząc, że ewentualne wyszukane wcześniej kanały zostaną zastąpione. W sumie znalazło ich 29, wszystkie z TVP, łącznie z tymi z HBB TV, ale bez MUX-8.
4. Po wyszukaniu w DtvSetup Demo wszedłem do domyślnego Launchera PLAY i wybrałem polecenie Skanowanie DVB. I okazało się to strzałem w dziesiątkę. Pozostałe kanały łącznie z MUX-8 zostały wyszukane i DODANE do już istniejącej listy. W związku z czym Mochi Live TV zaczęło wyświetlać 56 dostępnych kanałów. Oczywiście w Ustawieniach -> Dostosuj listę kanałów - odznaczyłem wszystkie zakodowane kanały MUX-4, stacje radiowe i kanały HBB TV, zostawiając tylko faktycznie działające darmowe kanały TV.

Po takim wyszukaniu programy działają normalnie, bez wymuszonych napisów. A jedyną opcją, której mi teraz brakuje jest możliwość ich sortowania. Tej funkcji niestety nie ma ani wbudowany Live TV, ani LiveChannels, ani Mochi Live TV. Mam jednak nadzieję, że ten ostatni jako projekt rozwijany doczeka się tej funkcji.

[Obrazek: 4S6uES1l.jpg]


ODP:

Dzięki za opis. W moim przypadku dzięki Twoim wskazówką na Play Now Box 4 (DV8990-T2/C) działają prawie wszystkie darmowe kanały DVB-T2. Ciekawostki jakie zauważyłem lub mogę potwierdzić:

1. Przy pierwszych próbach wyszukania kanałów pojawiał się komunikat "słaby sygnał" lub "kanały nagle przestały działać" i czarny ekran na kanalach. Pomagało dopiero odłączenie od prądu i ponowne uruchomienie dekodera. Problem występował zarówno w aplikacji Live TV (fabryczna), Live Channels (wgrana ze sklepu Play) oraz to co polecałeś Mochi Live TV (wgrana ze sklepu Play).

2. Można nagrywać, pauzować, przewijać programy DVBT przez aplikację Live TV - jeśli w slocie MicroSD umieszczę kartę pamięci. Działa to płynnie, zdecydowanie lepiej niż w Play Now Box 2 (SDMC DV8545-T2/C). Z kolei w Play Now Box 3 (SDMC DV8945-T2-C) możliwość nagrywania jest zablokowana. Pauzować można też w aplikacji Live Channels i Mochi Live TV ale nagrywać się nie da.

3. Faktycznie aplikacja HDTV z poprzednich generacji Play Now Box jest zdecydowanie lepsza niż wspomniane wyżej choćby ze względu na to, że można kolejność kanałów ustawiać oraz bez problemu wyszukuje wszystkie kanały z każdego MUX - niestety tak jak napisałeś na Play Now Box 4 (DV8990-T2/C) nie działa.

4. Wybranie kanału Polsat News Polityka z Mux-4 (mux polsatu z kanałami kodowanymi tylko ten jest odblokowany) powoduje, że wszystkie 3 wspomniane aplikacje  (Live TV, Live Channels, Mochi Live TV) dostają błąd "Brak sygnału" - pomaga wyciągnięcie wtyczki od zasilania i restart urządzenia.

5. U mnie tak samo jak pisałeś nie da się wyłączyć napisów w oryginalnej aplikacji Live TV (wersja 1.0.8 - czyli aplikacja ma błąd). W pozostałych aplikacjach Live Channels, Mochi Live TV można wyłączyć bez problemu.

6. Bez problemu można wgrać Wolf Lunchera i działa bez zarzutów.

7. Reasumując jeśli producent czyli SDMC usunie błąd w oryginalnej aplikacji Live TV aby dało się wyłączyć napisy to będzie dobrze na tę chwilę zdecydowanie poprzednie wersje Play Now Box z aplikacją HDTV są znacznie przyjemniejsze w konfiguracji i użytkowniu.
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
(16-03-2024, 12:53 PM)marcins29 napisał(a): Witam.
Czy w przypadku tego urządzenia jest też taka opcja jak w Play Box 2? (Zmodyfikowana nakładka i możliwość usunięcia brandingu i softu od Playa)?

ODP:
Tak bez problemu można wgrać np. Wolf Launcher na Play Now Box 4 (DV8990-T2/C)
Odpowiedz
#28
(17-03-2024, 02:06 PM)GrzesiekM napisał(a):
(16-03-2024, 12:53 PM)marcins29 napisał(a): Witam.
Czy w przypadku tego urządzenia jest też taka opcja jak w Play Box 2? (Zmodyfikowana nakładka i możliwość usunięcia brandingu i softu od Playa)?

ODP:
Tak bez problemu można wgrać np. Wolf Launcher na Play Now Box 4 (DV8990-T2/C)
Czy mogę prosić o instrukcję jak krok po kroku zainstalować Wolf Launcher na Play Now Box 4
chciał bym pozbyć się softu od play
Odpowiedz
#29
@Adamo169 tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#30
Ma ktoś porównanie między Kaon a Sdmc? Tutejsze testy były na Sdmc a teraz jest już dość sporo wersji koan dostępne już
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości