Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[patched] TVP VOD
#41
Spoko maszyna na pierwszy rzu oka, tylko nadal nie mialbym pewnosci czy ten Celeron uciągnie wysokobitrateowe materialy 4K 60fps ultra plynnie, choc wiadomo glownie przejmuje to uklad graficzny a HD Graphics 500 raczej powinien sobie z tym dac radę. Czy zadziala na tym tez pytanie wypuszczenie formatów HD audio bo z tym jest roznie, trzebaby poczytać dobrze fora np. AVForums.
Osobiscie mam HTPC opartego na Core i5 takze nie dla mnie Smile, ale ciekawa maszyna nie powiem z tego Mele, trzebaby wziac cos takiego na testy i dobrze potestować.

Edit:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpada, nie radzi sobie w ogole z przeslylaniem dzwieku w formatch HD a to podstawa tylko wszystko śle do PCM 2.0, do tego w wielu materialach 4K gubi klatki.

Do tego kolejna mega wada:
Cytat:VP9 and 10-bit H.264 codecs are not supported by Apollo Lake processor
Czyli nie poogladasz YouTube w 4K, bo tam jest uzywany kodek VP9 i bez niego 4K jest nie obslugiwane.
Tak jak mowilem Shield TV jest bezkonkurencyjny jako odtwarzacz multimediów, do tego nawigowanie konsumowanie treści wideo jest duzo wygodniejsze na ekranie TV niz z kompa, nie wspominając jak juz pisalem o asystencie Google.

Troche sie zrobil offtopic w temacie, z mojej strony przepraszam i jesli mozna to temat prosilbym o przeniesienie gdzies inczej.
Odpowiedz
REKLAMA:



#42
nie wiem czy pomyliłeś modele czy coś ale link który podałem jest do MeLE PCG35 a po edycji sprawdziłeś coś innego MeLE PCG03 trchę różnicy jest ,jak tłumaczyłem sobie komentarze głównie te rosyjkskie to piszą ze daje rade z 4k na yt i tak dalej, zresztą ja nie mam czegoś takiego i nie polecam tylko pokazuje ze są inne lepsze możliwości niżeli nvidia.
Odpowiedz
#43
Lepsze niż nvidia shield?
Koniecznie napisz co i pod jakim względem lepsze, bo cholernie jestem ciekaw.
Tylko nie pisz, że cena bo to się określa "tańsze" a nie "lepsze możliwości".
Odpowiedz
#44
O FanClub sie robi może napiszczie do admina za drobną opłatą zrobi wam reklame gdzie kupic i za ile po co trolic

masz opisy to sobie porównaj ,z cholernej ciekawości,jak ktoś ma chęć na Nvidia to i tak ją kupi ale jeżeli użyje ........ ,, to kupi coś na czym da się zainstalować prawie wszystko również i androida,Nvidia Jest spoko ale to tylko zabawka do gier z androidem i nic więcej,to jest moje zdanie i zawsze jestem i byłem za wielofunkcjonalnością i tego nie zmienię nawet za cenę która w tym wypadku jest podobna a możliwości 110% więcej
może służyć jako normalne PC z win czy Linuxem jako Android trzeba się bardziej przyjrzeć czy na Linux procek jest odpowiedni to nie ma tu nawet o czym dyskusji prowadzić

Co daje ci Nvidia androida i plac do gier + sterowanie głosem? wybacz..............
Odpowiedz
#45
Ale do czego niby to coś, na czym rzekomo zainstaluję "wszystko"?
"Komp" z windowsem na dzień dzisiejszy z tego wyjątkowo przeciętny... do biurowych zastosowań a i tak pewnie nie wszystkich. Pograć... może w coś retro z niedużymi wymaganiami.
Telewizor z widowsem... dobre żarty, może dla masochistów.
I na tym koniec cudu uniwerslności.
Windows dobry jest na kompa i od tego mam właśnie kompa.
Na TV... dziś ciężko znaleźć coś lepiej dopracowanego, wygodnego niż Android TV + Kodi.

Kto korzysta z przegladarki na TV, jak pod ręką ma telefon, tableta, lapka czy stacjonarnego kompa?
Tylko po to windowsa pchać na coś co ma służyć za TV Boxa, żeby skorzystać z przeglądarki dwa razy w życiu (raz żeby zobaczyć, że jest i drugi raz, żeby koledze pokazać że jest).
Co prawda mam opere telewizyjna... ale uruchomiłem tylko raz - sprawdziłem czy działa i zapomniałem już o niej.

Android+Windows+Linux... na tablet bomba, tyle w temacie i mi się podoba.

Robienie na siłę atutu z windowsa na TVBoxie jest po prostu słabe.

Jak chcesz mieć dobrego TVBoxa to kupujesz dobrego TVBoxa, jak chcesz dobrego kompa to kupujesz dobrego kompa.
Z kompa zawsze można zrobić coś na TV... ale właśnie najlepiej rezygnując z windowsa.
Odpowiedz
#46
(29-05-2018, 04:20 PM)PeterMac napisał(a):
(28-05-2018, 10:30 PM)bigos napisał(a):
(28-05-2018, 07:04 PM)c0d34fun napisał(a): Wersja 1.1.1m powinna sie zainstalowac.

superdzięki, na androidbox Zoomtak działa wyśmienicie!!! Smile
Dodam, sprawdzałem na smartfonie Samsung Galaxy - też działa Smile

PS  Do PeterMac:
1. "Nvidia Shield TV która zmiata to coś pod kazdym względem..." - po co te uszczypliwości??? Mnie to coś wystarcza, obsługuje HDR i 4K, no i ma niezły procesor i wystarczającą ilość pamięci RAM. Nie jestem dzieckiem, nie gram na ekranie TV a Nvidia Shield, to konsola...
2. "to wersja aplikacja przeznaczona na system Android TV..." - Zoomtak jest na androidzie!
Nie chciałem być uszczypliwy jesli tak to odebrałeś to trudno Sad, chciałem doradzić i polecic to co najlepsze ze w podobnej cenie ze lepiej było kupić Shield TV który jest bezkonkurencyjny na rynku przystawek Androidowych. Jako player do KODI to najlepszy wybór, idealna płynność w 4K 60fps z HDR, obsługa automatycznego przełączania odswiezania do trybu 24p (24Hz), bitstream formatów bezstratnych audio, DTS-HD, TrueHD, obsluga NetFlixa w 4K i innych uslug streamingowych, Google Assistant, najlepsza wydajność w grach (Tegra X1), streamowania gier z serwerów Nvidi GeForce Now, GameStream z komputera i inne. Shield TV to połaczenie konsoli i odtwarzacza ale głównie kupuje sie go z myślą jako najlepszy odtwarzacz sieciowy do KODI.
Ja nie twierdzę ze ten Zoomtak sie do niczego nie nadaje, zapewne tez jest ok, tylo osobiscie jakbym miał juz wydać na player 500zł to dokladam 200zł i mam Shielda, a nawet szukam uzywki za 500zł na gwarancji.
Zauważyłem, że przeze mnie zrobił się zupełnie niepotrzebny Off-topic. Chciałbym dodać, że mam androidboxa Zoomtak i mi "to coś"   Tongue  w zupełności wystarcza do oglądania telewizji i filmów tzn. gdybym chciał sprzętu do gier pewnie kupiłbym dobrą konsolę, może właśnie Shield TV. Mnie gry nie interesują, zadałem pytanie odnośnie instalacji aplikacji TVP VOD na androidzie i... dostałem (także pozostali forumowicze) tyradę o wyższości Shield TV. Nie od dziś wiadomo, że jeśli coś jest do wszystkiego, jest do niczego. Określenie z Twojej strony - "TO COŚ" na Zoomtak jest nie na miejscu, takie sobie przechwałki. Nie można to nazwać radą, tak jak próbujesz zakamuflować, bo radzić można komukolwiek przed zakupem.
Odpowiedz
REKLAMA:



#47
(30-05-2018, 12:45 PM)Jaca napisał(a): nie wiem czy pomyliłeś modele czy coś ale link który podałem jest  do  MeLE PCG35 a po edycji sprawdziłeś coś innego MeLE PCG03 trchę różnicy jest ,jak tłumaczyłem sobie komentarze głównie te rosyjkskie to piszą ze daje rade z 4k na yt i tak dalej, zresztą ja nie mam czegoś takiego i nie polecam tylko pokazuje ze są inne lepsze możliwości niżeli nvidia.

Wiem zgadza sie to nieco inny model, z tym ze proc ten sam z tej samej rodziny a co za tym idzie obsluga formatów i ograniczenia bedzie tak samo działać a raczej nie działać.

Cytat:Apollo Lake GPU=no 10b hevc/VP9, no HDMI 2.0

HDMI 2.0 akurat jest bo zrobili go na upartego w tym MeLE czyli poprzez konwerter z DisplayPort.

Takze Shield TV lepszy bo wszystko to obsluguje czego nie ten MeLE.
Odpowiedz
#48
(31-05-2018, 02:18 PM)PeterMac napisał(a):
(30-05-2018, 12:45 PM)Jaca napisał(a): nie wiem czy pomyliłeś modele czy coś ale link który podałem jest  do  MeLE PCG35 a po edycji sprawdziłeś coś innego MeLE PCG03 trchę różnicy jest ,jak tłumaczyłem sobie komentarze głównie te rosyjkskie to piszą ze daje rade z 4k na yt i tak dalej, zresztą ja nie mam czegoś takiego i nie polecam tylko pokazuje ze są inne lepsze możliwości niżeli nvidia.

Wiem zgadza sie to nieco inny model, z tym ze proc ten sam z tej samej rodziny a co za tym idzie obsluga formatów i ograniczenia bedzie tak samo działać a raczej nie działać.

Cytat:Apollo Lake GPU=no 10b hevc/VP9, no HDMI 2.0

HDMI 2.0 akurat jest bo zrobili go na upartego w tym MeLE czyli poprzez konwerter z DisplayPort.

Takze Shield TV lepszy bo wszystko to obsluguje czego nie ten MeLE.
Przepraszam, niech admin zrobi w końcu porządek! Gadał dziad do obrazu... Napisałem chwil kilka przed Tobą o off-topicu a Ty nie chcesz o tym wiedzieć, brniesz dalej pisząc znowu swoje! Temat wątku dotyczy TVP VOD!!!
Odpowiedz
#49
@bigos to typowe dla użytkowników Nvidia Shield - są przekonani wręcz o boskości tego sprzętu a każdy inny to szmelc... Jakoś sobie trzeba wytłumaczyć wydane parę stów...
Sprzątać nie będę - już raz tu sprzątałem wczoraj. Proponuję zimne piwko i nóżki na balkon wystawić...
Natomiast @PeterMac - wątek nie dotyczy wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#50
Oczywiscie ze typowe chinskie boxy to kompletny szmelc, mialem przed Shieldem kilka tego typu pudelek i po prostu brak slow jaki to byl badziew typu boxy typu H96 itp, zaczynając od marnego dzialania wsparcia w KODI koncząc na YouTube gdzie nawet nie chcialo to odtwarzac YouTube w 1080p w 60fps tylko max 30fps, nie mowiac o 2160p, a dzialanie w KODI to juz smiech na sali, ani wypluwania formatów HD audio, ani auto przelaczania do 24Hz, ani szerokiej palety barw trybu 10 bitowego itp. Dodatkowo NetFlix w SD cyrk na kólkach.
Wykonanie to samo smiech na sali w jednym to nawet nie szlo wlozyc kabla HDMI swojego bo chinczyk tak zaprojektowal gniazdo blisko gniazda zasilania ze 95% kabli HDMI nie wejdzie tam. Pilot ledwo co lapal trzeba bylo kierowac centralnie w skrzynke, i zepsul sie padla dioda IR po paru dniach hahahaha. Jedyny z tego z tych tanich pudelek to MiBox 4K ktorego mialem i ten trzymal jeszcze w miare fason i jakość, w swojej cenie mistrz, kupowalem go jeszcze jak nie bylo go na rynku w PL, sprzedalem bo nie dawal rady w 4K@60fps w kodeku H.264, ale sam producent o tym informuje na pudelku ze obsluguje H.264 w max 4K @ 30Hz.
Natomiast Shield TV to jeszcze zupelnie inna jakosc i szybkosc dzialania, jest warto kazdej zlotówki jako odtwarzacz bo jego moc i dzialanie jest na najwyzszym poziomie, radzi sobie ze wszystkim bez zajakniencia.
@Tomek - zrobil sie rzeczywiscie bajzel w temacie i wypadaloby jednak posprzątać Smile no ale co tam Ty jestes moderatorem i Ty decydujesz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości