Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początkujący z Kodi. Problemy z rozpoznawaniem DTS i instalowaniem dodatków.
#11
Na tej stronie test.libreelec.tv wybrał bym RK-3328 (rock64) img.gz

---
W kwestii DTS to w kodi trzeba włączyć przekazywanie dźwięku do sprzętu i włączyć obsługę AC3,DTS+ ... inaczej nie będzie żadnego efektu.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
W sumie to nie bardzo wiem co począć z wskazanym przez Ciebie plikiem. Na razie próbowałem to zrobić według poradnika wideo od DobreProgramy.PL.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Myślałem, że po prostu wystarczy wybrać którąś z opcji w instalatorze:
 
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Druga sprawa jest taka, w Ustawieniach Systemu/Dźwięk/Przekazywanie Dźwięku dostępne są u mnie tylko 3 opcje:
-Zezwalaj na przekazywanie dźwięku
-Urządzenie odbiorcze - android, audiotrack
-Obsługuje format Dolby Digital(AC3)
Nic więcej, żadnych DTS-ów do wyboru, ani nic takiego.
Odpowiedz
#13
Zignoruj wybieranie wersji bo przecież nie masz odpowiedniej wersji do swojego pudełka (a może się mylę?), pobierz ze strony plik obrazu img.gz i przez program libreelec wskaż pobrany plik obrazu i zapisz na sd. Wskazany przez Ciebie tutorial tyczy się urządzeń z intelem/amd i nvidia który akurat jest na liście.
Jak pisałem wyżej włącz przekazywanie dźwięku do urządzenia i wtedy włączysz obsługę formatów AC3,DTS itp.
Odpowiedz
#14
A więc tak; pobrałem wskazany plik (LibreELEC-RK3328.arm-9.0-nightly-20180523-03e9a08-rock64) i rozpakowany obraz skopiowałem za pomocą programu LibreELEC na kartę SD. Po włożeniu karty do boxa, uruchomiłem go ponownie i pewnie rozpoczęła się jakaś instalacja, bo na ekranie tv zaczęły przelatywać z góry na dół rzędy białych znaków na czarnym tle. Jednak coś się zchrzaniło, bo symbole przestały się przesuwać, ekran "zamarzł" i pozostaje bez zmian od kilkunastu dobrych minut.

Co robić panowie?
Odpowiedz
#15
(27-05-2018, 02:40 PM)Johny101 napisał(a): A więc tak; pobrałem wskazany plik (LibreELEC-RK3328.arm-9.0-nightly-20180523-03e9a08-rock64) i rozpakowany obraz skopiowałem za pomocą programu LibreELEC na kartę SD. Po włożeniu karty do boxa, uruchomiłem go ponownie i pewnie rozpoczęła się jakaś instalacja, bo na ekranie tv zaczęły przelatywać z góry na dół rzędy białych znaków na czarnym tle. Jednak coś się zchrzaniło, bo symbole przestały się przesuwać, ekran "zamarzł" i pozostaje bez zmian od kilkunastu dobrych minut.

Co robić panowie?

@zm1c4l napisał, że masz wskazać plik obrazu a nie go rozpakowywać. Nie wiem jak to zrobiłeś...

Wyłącz z prądu i wyjmij kartę.
Odpowiedz
#16
Po wyjęciu karty i sformatowaniu jej, wskazałem w kreatorze plik skompresowany "img.gz", który załadował się na kartę.

Czy ktoś w miarę cierpliwy mógłby mi poradzić jak krok po kroku przeprowadzić tą instalację?
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Na karcie masz instalator, który umożliwia instalację na urządzeniu (nie możesz tego robić) lub na drugiej karcie lub na pendrive. Zobacz czy ruszy Ci instalator z pendrive. Oczywiście musisz przygotować pendrive tak jak to zrobiłeś z kartą.
Jak uruchomisz z pendrive to będziesz mógł zainstalować LibreELEC na karcie.
Możesz też instalować z karty, którą już masz i wybrać instalację na pendrive.

Edit:
Poczytaj:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#18
Ok, dzięki wielkie.

Poradnik wspomina o sterownikach do podmiany - dtb.img. Czy dotyczy to również A5X Max? Niestety link do sterowników podany w artykule nie działa.
Odpowiedz
#19
Artykuł dotyczy starszych sprzętów z Android 4.4, na którym można było zainstalować Kodi 16.
Ty już masz pobrany obraz LibreELEC, w którym jest Kodi 18.
Link do poradnika dałem jako przykład instalacji LibreELEC na karcie pamięci.
Najważniejsze jest to:
"Instalacja systemu LibreELEC odbywa się na karcie pamięci SD. Co oznacza, że nie ingeruje on w działanie androida. Po prostu system uruchamiany jest z karty pamięci. Jeśli wyciągniemy kartę z portu uruchomi nam się android. Nie ma obawy, że „zepsujemy” w jakiś sposób dotychczasowy system."

Podziękowali: Johny101
Odpowiedz
#20
Teraz, gdy mam już kartę z obrazemprzygotowaną oraz pendrive'a, to jak mogę zainstalować LibreELEC, gdy nie mam aplikacji update, ani nie moge znaleźć przycisku reset?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości