Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyświetlacz VFD VF System L.I.S. II Premium nie komunikuje się z KODIbuntu
#1
Witam Wszystkich zainteresowanych tematem :-)

Jestem tu świeżutki, więc jak każdy "zółtodziub" proszę o przymykanie oka na moje drobne wpadki czy głupie pytania (choć podobno nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi) ;-)

Do rzeczy zatem. Swoje Media Center zbudowałem 6 lat temu w oparciu o MB Foxconn A6VMX z dwurdzeniowym AMD Athlon™ 64 x2 Dual Core Processor 5400+ 2.8GHz i 4 GB RAM, z grafiką RADEON HD6570 2GB w obudowie THPC MC MEDION zakupionej na znanym portalu aukcyjnym za jakieś śmieszne pieniądze (70 lub 80 zł - z wysyłką i tak było to poniżej 100 zł). Na pokładzie jest również radiowy (RF) pilot X10 na USB marki Medion, który działa ale tylko w połowie (tylko podstawowe przyciski).
Jako baza służył system Win 7 x64 z nakładką XBMC (później KODI), w taki sposób aby KODI uruchamiało się jeszcze przed pulpitem Windowsa - bardzo szybkie i w miarę stabilne uruchamianie. Do czasu...
Do czasu "wywalenia się" rejestrów systemowych (!!!) Tak, wiem... Windows...

Wczoraj zainstalowałem KODIbuntu x64 w wersji 14.0 rc - jestem pod ogromnym wrażeniem :-)
Szybka i lekka architektura ze sporymi wymaganiami graficznymi (Gigabyte nVidia GF-N210 1GB nawet nie ruszyła na tej instalce!).
-Tak z pilotem X10 sobie poradziłem dzięki Keymap Editor, chociaż tak jak na Windowsie - działają tylko najważniejsze funkcje, reszta nie jest widziana przez system podczas mapowania przycisków - ot takie utrudnienie od Mediona ;-)

Napotkałem jednak problem z wysterowaniem wyświetlacza VFD VL System LIS 2 Premium VFD - 5.25 działającego bez żadnych problemów na sterownikach mcc2226 (Multimedia Control Center) na platformie Win7. KODIbuntu nie widzi się z wyświetlaczem...
Da się coś powalczyć z tym wyświetlaczem czy przenieść go do swojego biurkowego PC a do HTPC MC kupić jakiś dedykowany, który będzie elegancko działał z KODI?

Wszelkie informacje i sugestie mile widziane ;-)

Pozdrawiam,
Marcin.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Cześć,
co do wyświetlacza do nie pomogę ale nie lepiej zainstalować na tym sprzęcie LibreELEC z aktualnym Kodi 17?

Podziękowali: Marcin4666
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
(09-06-2018, 10:27 AM)mjw napisał(a): Cześć,
co do wyświetlacza do nie pomogę ale nie lepiej zainstalować na tym sprzęcie LibreELEC z aktualnym Kodi 17?

Tak właśnie zrobiłem :-)
-Okazuje się, że na tej platformie nawet pilot X10 od Mediona działa praktycznie w 90% - na wcześniejszych wersjach KODI działały w nim tylko podstawowe funkcje ;-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości