Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Win10 OSMC SMB nie widzi zasobów w sieci
#1
Witam.

Chciałem odświeżyć temat z problemem braku dostępu do zasobów sieciowych Windows 10.

Problem:

Mam Win10 (najnowsza wersja w której nie ma możliwości stworzenia grupy domowej w sieci co pewnie rozwiązałoby problem) i udostępniam na nim folder w sieci. Na moim OSMC próbuje dodać źródło przez Otoczenie sieciowe Windows SMB i tam nie pokazuje się nic - poprostu pusto. Próbowałem wpisać adres IP komputera/nazwa udostępnianego folderu i też nazwakomputera/nazwafolderu. Nic to nie daje i wyskakuje albo Operation not permitted albo coś w tym stylu.

Widziałem masę artykułów ale nie za bardzo wiem który mógłby mi pomóc. Poza tym jest nowy w środowisku OSMC i Linux-a.

Czy ktoś może podpowiedzieć jak sobie poradzić z tym tematem?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Na czy masz OSMC? Bo miałem podobny problem na malince i przesiadłem się na LibreELEC i to pomogło.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
(10-06-2018, 11:04 AM)mjw napisał(a): Na czy masz OSMC? Bo miałem podobny problem na malince i przesiadłem się na LibreELEC i to pomogło.

No właśnie mam Raspberry Pi 3 i zainstalowany OSMC. Nie za bardzo jeszcze to wszystko ogarniam ale czym się różnic OSMC od LibreELEC? Bo jak rozumiem są to systemy które mogę zaaplikować do maliny?
Odpowiedz
#4
OSMC oparty jest o pełnoprawny system Debian, a LibreELEC minimalistycznie skonstruowany system tylko z Kodi.
Polecam LibreELEC, sam korzystałem na RPi3 - stwarza mnie problemów. Sposób instalacji identyczny jak OSMC więc sobie poradzisz. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości