Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakość obrazu Mi Box kontra Libreelec
#1
Witam

Porównywałem jakość obrazu z Tvheadend na Mi Box jak i PC z Libreelec 8.5.2 (Karta Gforce 1030). Jakość na Mi Box jest tragiczna w stosunku do tego co mam na HTPC. Dopiero po wyłączeniu dekodowania sprzętowego jest porównywalna ale jak wiadomo Mi Box nie wyrabia na takich ustawieniach. Odpaliłem na MI Box , Dream Player TV dla Tvheadend i jest tam w opcjach możliwość zmiany kodeka z Mediacodec na OMX (nie ma takiej  możliwości w Kodi) i obraz jest znacznie lepszej jakości ale nie dorównuje  HTPC. Związku z tym mam pytanie czy da się ustawić w/w kodek w Kodi,  ewentualnie jak poprawić jakość obrazu przy dekodowaniu sprzętowym?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Kodi od wersji 17 pod Androidem nie wspiera amcodec a wyłącznie Mediacodec. MediaCodec skolei nie jest wspierany przez większość boxów na układach amlogic/rockchip - zamiast tego jest wyłącznie własnościowy amcodec, który napisany koślawo ale działa całkiem przyzwoicie.
Część producentów chyba samemu dopisało sobie bibliotekę (pewnie na bazie amcodec) i ich boxy działają.
Sam oglądam sporo HD@60fps z wysokim bitrate i Kodi bez wsparcia dekodowania sprzętowego się dusi. Wydawało mi się że xiaomi też był na tej liście, ale widać się mylę. Albo masz starą wersje softu jeszcze sprzed zmianami? Gdybam bo nie mam miboxa.

Rozwiązaniem jest użycie Kodi pod LibreElec - tam deweloperzy nie mieli oporów nad zostawieniem wsparcia dla amcodec i można go włączyć w opcjach.
Ewentualnie użyć FTMC (16.x) lub SPMC (16.x i beta 17.x - ta beta u mnie ma problem z napisami) i włączyć amcodec i wyłączyć MediaCodec - na moim mecool m8s to zdało egzamin i śmiga jak złoto.
Z tego co widze to faktycznie możesz mieć problem :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ale to już wina (w sporej części) xiaomi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości