Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Poradniki z kodiwpigulce.pl (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki (/showthread.php?tid=1073)



RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - Jaca - 31-12-2019

przejdź tą nową konfigurację ,zrób restart coreelec i wszystko zaskoczy na nowo , wadliwe coś załaczyłeś i debug zaskoczył
wszystko wróci do normy po rekonfiguracji i restarcie


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - sky02 - 31-12-2019

Słuchaj @Jaca On jest fachowcem od skórek i nie tylko. Jak pisze że wstanie to pewnie wstanie. Wiem że nie jest Ci do śmiechu. Trzymam kciuki Smile


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - adrt8v - 31-12-2019

Konfiguruje od tego backupu na nowo. Jaki był adres URL do loga kanałów na pvr simple client?


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - Tomek - 31-12-2019

Tu masz wszystko co dotyczy EPG By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Na przyszłość - backup twoim przyjacielem, zwłaszcza na początku nauki.
Ja sobie zrobiłem prosty skrypt, wrzuciłem do cron i codziennie robi mi kopię, zachowując 5 ostatnich

cp "/storage/.profile" "/storage/.kodi/.profile" # kopia .profile - co by skróty w ssh działały jak lubię
SRCDIR="/storage/.kodi/ /storage/.cache /storage/.config/" # Katalogi do uwzględnienia
EXCDIR="storage/.kodi/userdata/Thumbnails" # Katalogi do pominięcia
DESDIR="/storage/temp/" # Gdzie zapisać kopię
cd $DESDIR # Przejście do miejsca docelowego
rm `ls -t | awk 'NR>4'` # Usunięcie kopi sprzed 5 dni
TIME=$(date +%Y%m%d%H%M%S)           # Data w nazwie kopi
FILENAME=$TIME.tar    # Nazwa kopii
tar cvf $DESDIR/$FILENAME --exclude $EXCDIR $SRCDIR # Kopia

W crontab komenda:
0 5 * * * /storage/.kodi/userdata/backup.sh


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - adrt8v - 31-12-2019

Zrobiłem to. Wkleiłem tą przez Ciebie komendę. Mam inne pytanie na przyszłość - jeśli chce mieć na pendrive lub sd kopie coreelec jakby mi się box wysypał to jak zrobić kopię na dysku? Zwyczajnie kopiuje plik backup.tar i potem będę mógł w razie czego odpalić system z pamięci zewnętrznej i zgrać na nowo do boxa? Przypomnę, że androida już nie mam żeby z jego poziomu wgrać coreelec na kartę.


CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - Tomek - 31-12-2019

Chyba zbyt szybko to napisałem. Kod który podałem wklej do pliku backup.sh który umieść w storage/.kodi/userdata.
Nadaj mu prawa wykonywania (w konsoli SSH chmod u+x ./backup.sh (oczywiście po wejściu w storage/.kodi/userdata)
W konsoli odpal crontab -e i wpisz drugą komendę.
Utwórz w storage katalog temp
I to tyle. Potem przywracasz przez ustawienia-coreelec-przywróć kopię i wskazujesz odpowiedni plik


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - piotro237 - 01-01-2020

Witam posiadam Coreelec w najnowszej wersji i mam problem z odtwarzaniem kilku plików wideo wyskakują po prostu krzaki zamiast filmu. Jeżeli chodzi o resztę to działa super na pewno lepiej jak na androidzie z kodi przycinało wszystko a na kodi zwykłym na androidzie działa wszystko normalnie tylko problem jest z zacięciami w czym może być problem?? W załączniku zdjęcie jak to wygląda.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - adrt8v - 01-01-2020

Mam inne pytanie na przyszłość - jeśli chce mieć na pendrive lub sd kopie coreelec jakby mi się box wysypał to jak zrobić kopię na dysku? Zwyczajnie kopiuje plik backup.tar i potem będę mógł w razie czego odpalić system z pamięci zewnętrznej i zgrać na nowo do boxa? Przypomnę, że androida już nie mam żeby z jego poziomu wgrać coreelec na kartę.


CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - Tomek - 01-01-2020

Nie rozumiem o co ci chodzi. Kopia systemu nie jest kopią 1:1 tylko kopią ustawień. Jak ci się coreelec rozwali w pamięci wewnętrznej, to za pomocą karty możesz na nowo uruchomić system i ponownie wgrać go do pamięci.
A kopie możesz sobie dowolnie przenosić.
A jak robić kopie automatycznie podałem w poprzednim poście. Daj ścieżkę na kartę sd i będziesz zawsze mógł ją sobie przenosić pomiędzy systemami.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - adrt8v - 01-01-2020

O co chodzi? Mając androida nagrałem coreelec na kartę, potem z niej wgrałem na urządzenie usuwając tym samym androida. Potem usunięte coreelec z karty. No i teraz chodzi o zrobienie systemu coreelec spowrotem na kartę, żeby mieć zabezpieczenie i pytam jak to nagrać na kartę nie mając już androida.