Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Poradniki z kodiwpigulce.pl (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki (/showthread.php?tid=1073)



RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - mjw - 18-02-2020

Na androidzie możesz to sprawdzić aplikacją ze sklepu google: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=en_US


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - remekb - 19-02-2020

(18-02-2020, 02:31 PM)mjw napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Niestety, przy 7% wywala błąd - kilka(naście) razy próbowałem ;(

Mam natomiast jeszcze jeden problem. Mianowicie - odtwarzanie materiałów 4K.
Telewizor traci sygnał przy próbie włączenia filmów UHD. Zauważyłem, że ma to związek nie tyle ze zmianą rozdzielczości ale ze zmianą częstotliwości odświeżania ekranu. Niestety nie wiem, jaki jest refresh rate przy filmach, bo wywala mi odbiór ale np. przy GUI kiedy zmienię na 3840x2160p@30.00 Hz jest OK, natomiast, gdy już zmienię na np. 50Hz tv pokazuje "brak sygnału". Co ciekawe - problem ten można czasowo rozwiązać poprzez kilkukrotne wyjęcie/włożenie kabla HDMI do boxa - sygnał wraca (czasami na dłuższy czas, czasami do wyłączenia filmu - wtedy przy włączeniu kolejnego problem powraca).

Mam nadzieję, że opisałem to w sposób zrozumiały Smile

Liczę na pomoc, pozdrawiam.

OK - sprawa - mam nadzieję - nieaktualna.
Znalazłem rozwiązanie By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - yupi - 19-02-2020

(14-02-2020, 08:36 AM)mjw napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - adrt8v - 19-02-2020

Mam pytanie o podłączenie za pomocą bluetooth box z coreelec i telefon. Teraz jak chce włączyć np muzykę na box to muszę zrobić udostępnij i potem odtwórz w media center. To wszystko za pomocą wifi i aplikacją yatse. Da się to przyspieszyć aby działało to na zasadzie głośnika bluetooth, że wciskam na telefonie i ta muzyka już gra na box i dalej na podłączonych do niego głośnikach?


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - remekb - 19-02-2020

U mnie wystarczyło włączyć opcje AirPlay i śmiga.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - adrt8v - 19-02-2020

U mnie to nie wystarcza.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - ssooqq - 05-03-2020

Przypomnicie jak sformatować pendrive do stanu faktycznego? Smile
Miałem wgrane coreelec i z 32gb zostało mi 512mb Wink


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - DenDy - 05-03-2020

@ssooqq chociażby USB Disk Storage Format Tool


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - nixs - 05-03-2020

Cytat:Przypomnicie jak sformatować pendrive do stanu faktycznego? [Obrazek: smile.png]

Miałem wgrane coreelec i z 32gb zostało mi 512mb [Obrazek: wink.png]
tu to chyba młotek z przecinakiem nie pomoże, fake usb


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - ssooqq - 05-03-2020

(05-03-2020, 04:55 PM)DenDy napisał(a): @ssooqq chociażby USB Disk Storage Format Tool

Robi mi dodatkową partycję na pendrive z 31,9MB