Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Poradniki z kodiwpigulce.pl (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki (/showthread.php?tid=1073)



RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - DenDy - 17-09-2018

Przedziwne. Tymbardziej, że to pewnie mecool który akurat ma wsparcie w CE. Pewnie masz pod ręką jakiegoś drugiego boxa - sprawdź czy tam też będziesz miał problem.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - mjw - 17-09-2018

Na drugim boxie na świeżym CE z karty to samo. Pilot nie działa i ten sam komunikat w terminalu: No devices found


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - DenDy - 17-09-2018

To ja wymiękam, nie mam pomysłu.
Tak z ciekawości jaki to box i które dtb wgrywasz?


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - mjw - 17-09-2018

Oba boxy to mecool m8s pro plus i wgrywam gxl_p212_2g.dtb
edit
@DenDy 
z karty po kilkukrotnym wgraniu pliku dtb zadziałało, za to po wgraniu tego pliku dtb do pamięci wewnętrznej już się CE nie uruchamia Big Grin


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - belin12 - 17-09-2018

Witam!
W opcjach instalacji coreelec widzę xtreamer whizz. Leży mi gdzieś w domu stary odtwarzacz xtreamer 2. Czy nie jest to za stare urządzenie na eksperymenty z coreelec?
Pozdrawiam...


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - DenDy - 18-09-2018

@belin12 napisałbym, że warto próbować bo najsłabsze boxy dostają mocnego kopa dzięki CE.
Jednak nie mogę znaleźć żadnego info o twoim urządzeniu. Weź podlinkuj jakąś specyfikacje tego xtreamera 2.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - lokomotion - 18-09-2018

Witam nie chciałem zakładać nowego wątku zadziała to na Mecool m8s pro w ?
CoreElec jest bootowane z karty sd nie uszkodzę oryginalnego androida ?
Aby włączyć dual boot wystarczy włożyć kartę z zainstalowanym CoreELEC i włączyć z przyciskiem reset czy trzeba coś jeszcze grzebać ? Jest możliwość cofnięcia takiego sposobu bootowania aby np. w przyszłości uruchamiając boxa z włożoną kartą uruchomił się Android.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - DenDy - 18-09-2018

(18-09-2018, 10:24 AM)lokomotion napisał(a): Witam nie chciałem zakładać nowego wątku zadziała to na Mecool m8s pro w ?

Tak zadziała.

(18-09-2018, 10:24 AM)lokomotion napisał(a): CoreElec jest bootowane z karty sd nie uszkodzę oryginalnego androida ?

Nie, nie uszkodzisz. Właśnie po to jest dual boot Smile

(18-09-2018, 10:24 AM)lokomotion napisał(a): Aby włączyć dual boot wystarczy włożyć kartę z zainstalowanym CoreELEC i włączyć z przyciskiem reset czy trzeba coś jeszcze grzebać ?

Wystarczy włożyć kartę i odpalić przy pomocy któregoś z 3 opisanych sposobów (patrz pierwszy post).

(18-09-2018, 10:24 AM)lokomotion napisał(a): Jest możliwość cofnięcia takiego sposobu bootowania aby np. w przyszłości uruchamiając boxa z włożoną kartą uruchomił się Android.

Nigdy się nie zastanawiałem czy można to cofnąć. Ale jeśli na karcie nie będzie plików kernel i dtb to odpali się android.
Być może przywrócenie ustawień fabrycznych box'a przywróci oryginalną procedurę bootowania ale pewny nie jestem.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - meserak86 - 18-09-2018

a jak mzona sie dobrac do katalogow kodi na core elecu, zeby wgrac manualnie konfiguracje


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - mjw - 18-09-2018

(18-09-2018, 07:18 PM)meserak86 napisał(a): a jak mzona sie dobrac do katalogow kodi na core elecu, zeby wgrac manualnie konfiguracje

Punkt "Łączymy się z boxem przez SFTP" w pierwszym poście.