Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
#21
Przedziwne. Tymbardziej, że to pewnie mecool który akurat ma wsparcie w CE. Pewnie masz pod ręką jakiegoś drugiego boxa - sprawdź czy tam też będziesz miał problem.
REKLAMA:



#22
Na drugim boxie na świeżym CE z karty to samo. Pilot nie działa i ten sam komunikat w terminalu: No devices found
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
#23
To ja wymiękam, nie mam pomysłu.
Tak z ciekawości jaki to box i które dtb wgrywasz?
#24
Oba boxy to mecool m8s pro plus i wgrywam gxl_p212_2g.dtb
edit
@DenDy 
z karty po kilkukrotnym wgraniu pliku dtb zadziałało, za to po wgraniu tego pliku dtb do pamięci wewnętrznej już się CE nie uruchamia Big Grin
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
#25
Witam!
W opcjach instalacji coreelec widzę xtreamer whizz. Leży mi gdzieś w domu stary odtwarzacz xtreamer 2. Czy nie jest to za stare urządzenie na eksperymenty z coreelec?
Pozdrawiam...
#26
@belin12 napisałbym, że warto próbować bo najsłabsze boxy dostają mocnego kopa dzięki CE.
Jednak nie mogę znaleźć żadnego info o twoim urządzeniu. Weź podlinkuj jakąś specyfikacje tego xtreamera 2.
REKLAMA:



#27
Witam nie chciałem zakładać nowego wątku zadziała to na Mecool m8s pro w ?
CoreElec jest bootowane z karty sd nie uszkodzę oryginalnego androida ?
Aby włączyć dual boot wystarczy włożyć kartę z zainstalowanym CoreELEC i włączyć z przyciskiem reset czy trzeba coś jeszcze grzebać ? Jest możliwość cofnięcia takiego sposobu bootowania aby np. w przyszłości uruchamiając boxa z włożoną kartą uruchomił się Android.
#28
(18-09-2018, 10:24 AM)lokomotion napisał(a): Witam nie chciałem zakładać nowego wątku zadziała to na Mecool m8s pro w ?

Tak zadziała.

(18-09-2018, 10:24 AM)lokomotion napisał(a): CoreElec jest bootowane z karty sd nie uszkodzę oryginalnego androida ?

Nie, nie uszkodzisz. Właśnie po to jest dual boot Smile

(18-09-2018, 10:24 AM)lokomotion napisał(a): Aby włączyć dual boot wystarczy włożyć kartę z zainstalowanym CoreELEC i włączyć z przyciskiem reset czy trzeba coś jeszcze grzebać ?

Wystarczy włożyć kartę i odpalić przy pomocy któregoś z 3 opisanych sposobów (patrz pierwszy post).

(18-09-2018, 10:24 AM)lokomotion napisał(a): Jest możliwość cofnięcia takiego sposobu bootowania aby np. w przyszłości uruchamiając boxa z włożoną kartą uruchomił się Android.

Nigdy się nie zastanawiałem czy można to cofnąć. Ale jeśli na karcie nie będzie plików kernel i dtb to odpali się android.
Być może przywrócenie ustawień fabrycznych box'a przywróci oryginalną procedurę bootowania ale pewny nie jestem.
#29
a jak mzona sie dobrac do katalogow kodi na core elecu, zeby wgrac manualnie konfiguracje
#30
(18-09-2018, 07:18 PM)meserak86 napisał(a): a jak mzona sie dobrac do katalogow kodi na core elecu, zeby wgrac manualnie konfiguracje

Punkt "Łączymy się z boxem przez SFTP" w pierwszym poście.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości