Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Poradniki z kodiwpigulce.pl (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki (/showthread.php?tid=1073)



RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - DenDy - 24-04-2019

(23-04-2019, 08:59 PM)krzysmir napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl
Przy "WIFI" wyświetli ci nazwę chipsetu.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - krzysmir - 26-04-2019

(24-04-2019, 06:39 AM)DenDy napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl
Przy "WIFI" wyświetli ci nazwę chipsetu.

Udało mi się w końcu znaleźć chwilkę i sprawdzić chipset WiFi.
Aplikacja, którą poleciłeś, w grupie Connection wyświetliła mi przy WiFi takie parametry: dhd, IEEE 802.11 b/g/n; Broadcom 4329/30; AP Mode

Jak rozumiem, nie jest to ten niedziałający i mogę wykorzystać CoreELEC na moim sprzęcie?
DenDy, rozumiem, że ten zaproponowany przez Ciebie (gxl_p212_2g) jest tym odpowiednim?

Nadchodzi majówka, więc wiele nie zrobię, ale jak tylko przetestuję rozwiązanie to dam znać czy zadziałało i czy dzięki tej zmianie ten sprzęt zyskał drugie życie Wink


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - DenDy - 27-04-2019

@krzysmir nie jestem pewien które i czy w ogóle chipsety broadcoma są obsługiwane, pozostaje ci przetestować Tongue
I tak dtb który podałem będzie odpowiedni.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - adrt8v - 30-04-2019

Jaki system wybrać jak chce zainstalować aplikację do nagrywania w MTV guide?

Narazie wybrałem other ale nie wiem czy właściwie. Jak poprawnie skonfigurować nagrywanie?


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - mjw - 30-04-2019

Chyba do wyboru jest linux albo libreelec. Tak czy siak wygodniej się używa wtyczki IPTV By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
albo tvheadend


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - adrt8v - 30-04-2019

Nie wiem jak to zainstalować. Ten poradnik mało czytelny jakoś a plik nie jest w formacie zip

Ten iptv recorder działa samodzielnie nawet jak do oglądania używam mtv guide?

Który ffmpeg plik pod coreelec?

I jeszcze jedno pytanie. Tam trzeba wskazać gdzie leży plik ffmpeg.exe. Gdzie on sie instaluje do jakiego katalogu?

Proszę o odpowiedź na powyższe pytania


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - mjw - 30-04-2019

Tak działa samoczynnie, z repozytorium CoreELEC wtyczkę ffmpeg-tools. Później we wtyczce IPTV Recorder ustawić ścieżkę do ffmpeg exe:


/storage/.kodi/addons/tools.ffmpeg-tools/bin/ffmpeg


Możesz też dodać soją listę m3u w tej wtyczce lub wskazać aby pobierała listę z PVR IPTV Simple Client. 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

We wtyczce możesz też wygenerować skórkę, która doda przycisk do PVR IPTV Simple Client do nagrywania.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - adrt8v - 30-04-2019

Dzięki, ale ja pvr simple Client nie używam? Mtv guide

Brak tej ścieżki u mnie. Musi być gdzieś indziej ten plik. A z repozytorium coreelec zainstalowałem ffmpeg.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - mjw - 30-04-2019

Listę m3u możesz dodać z epg we wtyczce.
Jeśli zainstalowałes ffmpeg to musi być w folderze z wtyczkami.


RE: CoreELEC - Zaczynamy przygodę! - Jaca - 30-04-2019

@adrt8v

Nie wiem czego uzywasz ale prawdopodobnie masz samo /storage/ musisz dodać jeszcze .kodi aby zobaczyć te pliki


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

to jest na przykładzie LibreElec ale nie ma różnicy "chyba"