Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
LibreElec- czarny ekran zawsze - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Problem z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Dział: LibreELEC (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Wątek: LibreElec- czarny ekran zawsze (/showthread.php?tid=5254)

Strony: 1 2


LibreElec- czarny ekran zawsze - testxp28 - 02-07-2023

Panowie walczę z czarnym ekranem podczas rozruchu każdej wersji LibreElec wypróbowałem praktycznie każdą wersję problem jest tylko wtedy gdy moje urządzenie jest wyłączone na trochę dłużej wtedy już za każdym razem gdy uruchamiam system to dostaje czarny ekran musze wtedy wyłączyć urządzenie i na nowo włączyć co też nie zawsze działa 

Sprzęt to: Giada N20 ION2
LibreElec : wersja 10
polaczenie to giada przez hdmi do TV 

proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić a kodi to moje główne centrum rozrywki


RE: LibreElec- czarny ekran zawsze - jon1022 - 02-07-2023

A jakikolwiek inny linux działa na tym? może po prostu sprzęt uszkodzony...

Na taki stary hardwere to powinna działać wersja legacy:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

testowałeś?


RE: LibreElec- czarny ekran zawsze - kris777 - 02-07-2023

O ile pamiętam bo kiedyś miałem HTPC opartego o mobo ION2 to problem był z ichnim HDMI / LibreElec / nvidia.... polegało to na tym iż podczas startu LE nie był rozpoznawany i prawidłowo przekazywany obraz na hdmi. Też pamiętam że czasami zaskoczyło i potem pamiętał ale do restartu LE potem znowu czarny ekran. Ale to były lata temu myślałem że już to dopracowali i nie ma uciążliwości ?
Obejściem było utworzenie pliku EDID/ czy EDID.bin ? w systemie LibreElec jakimś programem lub wpisem w terminalu i dodaniem go w odpowiednie miejsce  ...ale czas zatarł ślad :-) 
Pamiętam też że można było taki plik EDID wygenerować w Linux-ie na driverach nvidi tzw własnościowych z menu ustawień Nvidii .... jednak czy to twój problem ?
Myślę że na forum Libre powinni Ci pomóc ... no chyba że ta wersja legacy będzie OK
ps. tu coś znalazłem
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
i o ile pamiętam najakimś sprzęcie LE nigdy nie mogłem ustawić poprawnie pod hdmi ...ale inny
soft dzialał poprawnie choć to prawie to samo a jednak gość to zrobił sprawniej to chyba był AlexElec
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: LibreElec- czarny ekran zawsze - testxp28 - 04-07-2023

Dzięki Panowie za zainteresowanie się moim tematem zacznę wszystko od początku, mój sprzęt jest sprawny na 100% mimo jego wieku lubię go bo do dzisiaj przesyła dźwięk THD i na razie mi to starcza do kina domowego, po prostu zawiesza się na czarnym ekranie od pewnego czasu gdy przeskoczyłem z openElec do LibreElec, po kilku restartach w końcu się uruchomi ale to tak nie może być

No to zaczyna instalować wersję podana z 1 posta od jon1022 i dam znać co się dzieje

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
a wiec tak po instalacji z 1 postu dalej to samo wisi na czarnym ekranie i trzeba resetować urządzenie aby się uruchomił system

na widocznym czarnym ekranie widać tylko zainstalowana wersje
dodam jeszcze że jak się już uruchomi system to zaw2sze wyskakuje "serwer zdalnej komunikacji - nieudane uruchomienie" nawet na czystej instalacji


RE: LibreElec- czarny ekran zawsze - testxp28 - 06-07-2023




RE: LibreElec- czarny ekran zawsze - kris777 - 06-07-2023

Wiesz ja to robiłem wieki temu :-) ... pamiętam że i tak jakoś mi to nie chciało pracować poprawnie. Nie wiem czy nawet nie pytałem na forum LE ale bez odzewu :-(  .... wynika z tego co pamiętam że jeśli już będziesz miał ten plik : edid.bin to musisz go wskazać systemowi żeby wiedział gdzie jest ! zależy to chyba od karty grafiki nvidii / intel . Z tego co na tej stronie pisze to w:

/storage/.config/xorg.conf

a w nim wskazujesz gdzie jest ten plik :

Option        "ConnectedMonitor" "DFP-0"
Option        "CustomEDID" "DFP-0:/storage/.config/edid.bin"
Option        "IgnoreEDID" "false"
Option        "UseEDID" "true"


Tak jak pamiętam że jakoś w LE nie mogłem utworzyć takiego pliku więc skorzystałem ze zwyklego linux-a na tym sprzęcie
choćby Minta i utorzylem ten plik w ustawieniach karty nvidii ( jest tam opcja utwórz edid )
OK ..dla sportu zrobiłem tą procedurę ale dla Intel-a bo taką kartę mam na moim HTPC i wszystko poszło według tego tutka-
bez problemu po restarcie Libre działa OK ....choć ja tego nie musiałem robić bo u mnie uruchamiało się prawidłowo i obraz był zawsze ale ta procedura wskazuje LiberElec jakie HDMI masz podpięte (TV/wzmacniacz) czy A1 czy A2 (przeważnie) i system już automatycznie wybiera to ustawienie jeśli ma problemy jak u Ciebie. Zobaczyłem także czy plik edid.bin się utworzył i ... jest on utworzony w lokalizacji jak przy tutku intela:
/storage/.config/firmware/edid/edid.bin
ma on 256 bajtów
Ty musisz to zrobić dla tutka i karty nvidii ...
Ps. o ile pamiętam ta procedura jest potrzebna przeważnie gdy hdmi jest podpięte do naszego HTPC i .... nie TV bo przeważnie wtedy jest OK i system uruchamia się poprawnie i wykrywa TV ale jeśli masz podpięte do wzmacniacza np. denon-a i dopiero z niego idzie na TV to LibreElec lubi zgłupieć :-)
Możesz to sprawdzić np jak będzie działał tylko z TV ...a potem przez wzmacniacz + TV :-)


RE: LibreElec- czarny ekran zawsze - testxp28 - 07-07-2023

[quote="kris777" pid="45497" dateline="1688661625"]
Wiesz ja to robiłem wieki temu :-) ... pamiętam że i tak jakoś mi to nie chciało pracować poprawnie. Nie wiem czy nawet nie pytałem na forum LE ale bez odzewu :-(  .... wynika z tego co pamiętam że jeśli już będziesz miał ten plik : edid.bin to musisz go wskazać systemowi żeby wiedział gdzie jest ! zależy to chyba od karty grafiki nvidii / intel . Z tego co na tej stronie pisze to w:

/storage/.config/xorg.conf

a w nim wskazujesz gdzie jest ten plik :

Option        "ConnectedMonitor" "DFP-0"
Option        "CustomEDID" "DFP-0:/storage/.config/edid.bin"
Option        "IgnoreEDID" "false"
Option        "UseEDID" "true"


Tak jak pamiętam że jakoś w LE nie mogłem utworzyć takiego pliku więc skorzystałem ze zwyklego linux-a na tym sprzęcie
choćby Minta i utorzylem ten plik w ustawieniach karty nvidii ( jest tam opcja utwórz edid )
OK ..dla sportu zrobiłem tą procedurę ale dla Intel-a bo taką kartę mam na moim HTPC i wszystko poszło według tego tutka-
bez problemu po restarcie Libre działa OK ....choć ja tego nie musiałem robić bo u mnie uruchamiało się prawidłowo i obraz był zawsze ale ta procedura wskazuje LiberElec jakie HDMI masz podpięte (TV/wzmacniacz) czy A1 czy A2 (przeważnie) i system już automatycznie wybiera to ustawienie jeśli ma problemy jak u Ciebie. Zobaczyłem także czy plik edid.bin się utworzył i ... jest on utworzony w lokalizacji jak przy tutku intela:
/storage/.config/firmware/edid/edid.bin
ma on 256 bajtów
Ty musisz to zrobić dla tutka i karty nvidii ...
Ps. o ile pamiętam ta procedura jest potrzebna przeważnie gdy hdmi jest podpięte do naszego HTPC i .... nie TV bo przeważnie wtedy jest OK i system uruchamia się poprawnie i wykrywa TV ale jeśli masz podpięte do wzmacniacza np. denon-a i dopiero z niego idzie na TV to LibreElec lubi zgłupieć :-)
Możesz to sprawdzić np jak będzie działał tylko z TV ...a potem przez wzmacniacz + TV :-)



Sad 

czy można przez smb jakoś wrzucić albo wkleić poprawna konfiguracje ??
chyba tego nie ogarne za chiny bo jest zbyt słaby z linuxa Sad 


chyba że masz tyle cierpliwości i poprowadzisz mnie za rękę

[Obrazek: KLssxYzl.png]

[Obrazek: 2daYUujl.png]

[Obrazek: IpwXzh5l.png]


RE: LibreElec- czarny ekran zawsze - testxp28 - 07-07-2023

dobra wstępnie to zrobiłem zobaczę jak będzie teraz się zachowywał system podczas rozruchu


RE: LibreElec- czarny ekran zawsze - testxp28 - 12-07-2023

Panowie mogę was prosić o pomoc gdzie mogę pobrać wersję 10.0.0 , wypróbowałem wszystkie metody i żadna nie działa, każda wersja powyżej wersji 10 nie działa na moim urządzeniu zawsze pokazuje mi czarny ekran albo zawiesza się na logo na wersji 10 nie miałem tego problemu


RE: LibreElec- czarny ekran zawsze - jon1022 - 12-07-2023

na stronie libreelec bo gdzie indziej

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.