Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sortpwanie tytułu wg polskiego alfabetu
#1
Witam po raz pierwszy. Bawię się  Kodi od kilkunastu dni i na początek mam proste pytanie. Co zrobić aby filmy ( z chmury domowej) były wyświetlane na liście w kolejności tytułów wg polskiego alfabetu? U mnie tytuły zaczynające się np. na ć, ł itp. wyświetlane są na końcu list  (po zaczynających się na z). Niby mała rzecz, ale lubię mieć porządek.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(26-10-2018, 11:08 PM)NetCraft napisał(a): Witam po raz pierwszy. Bawię się  Kodi od kilkunastu dni i na początek mam proste pytanie. Co zrobić aby filmy ( z chmury domowej) były wyświetlane na liście w kolejności tytułów wg polskiego alfabetu? U mnie tytuły zaczynające się np. na ć, ł itp. wyświetlane są na końcu list  (po zaczynających się na z). Niby mała rzecz, ale lubię mieć porządek.

I Kolego nic z tym nie zrobisz Polska przyjęła zestaw klawiatury programisty. To nie Niemcy, nie Szwecja, było kiedyś ąćś i Pl klawiatura ale dawno sobie odpuściliśmy. Porostu łatwiej i prościej włączyć w programie język Pl i klawiaturę qwer.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
(26-10-2018, 11:50 PM)sky02 napisał(a): I Kolego nic z tym nie zrobisz Polska przyjęła zestaw klawiatury programisty. To nie Niemcy, nie Szwecja, było kiedyś ąćś i Pl klawiatura ale dawno sobie odpuściliśmy. Porostu łatwiej i prościej włączyć w programie język Pl i klawiaturę qwer.
Pozdrawiam.

Mam od początku włączone język pl i klawiaturę  qwer.
Wydaje mi się, że akurat klawiatura programisty, czy jakaś inna, nie ma nic dorzeczy. Kiedy to było, kiedy jako jedną z wielu ją ustalono, jeszcze w czasach ośmiobitowców, gdy trzeba było zmieścić się w 256 znakach i faktycznie zabrakło miejsca na polskie. Ale to już prehistoria. Na Windowsach jest klawiatura programisty i na linuksie też i można tam sortować po polsku. Przez wiele la powstało zapewne wiele procedur jak to zrobić. To musi być chyba jakaś tabela z kolejnością w jakiej ma być sortowane. Szkoda, że twórcy spolszczenia do Kodi ominęli ten wątek, bo w dzisiejszych czasach jest to chyba do zrobienia.
Odpowiedz
#4
Witam. Więc proszę spróbować  w ustawieniach / Interfeys  ... wygląd ekspercki / Regionalne. Ustawić Język Polish Zestaw znaków " Central Europa ( Windows) / Układ klawiatury Polish QWERTY. I proszę napisać nam czy to coś zmieniło. Pozdrawiam.
Ps. Teraz zauważyłem że Pan ma jakiegoś boxa. To można także spróbować: Zestaw znaków:  Central Europa ( IOS) no i jak chce Pan koniecznie mieć ąć.. na klawiaturze. To na układ klawiatury pierw usunąć, odznaczyć English QWERTY.
Odpowiedz
#5
(29-10-2018, 02:57 AM)sky02 napisał(a): Witam. Więc proszę spróbować  w ustawieniach / Interfeys  ... wygląd ekspercki / Regionalne. Ustawić Język Polish Zestaw znaków " Central Europa ( Windows) / Układ klawiatury Polish QWERTY. I proszę napisać nam czy to coś zmieniło. Pozdrawiam.
Ps. Teraz zauważyłem że Pan ma jakiegoś boxa. To można także spróbować: Zestaw znaków:  Central Europa ( IOS) no i jak chce Pan koniecznie mieć ąć.. na klawiaturze. To na układ klawiatury pierw usunąć, odznaczyć English QWERTY.

Tak właśnie mam zrobione, prawie od samego początku. Oczywiście polskie litery na klawiaturze są, ale nie w tym problem. Problemem jest sortowanie tytułów w kolejności niezgodnej z polskim alfabetem. Apeluję gorąco, aby twórcy spolszczenia Kodi zainteresowali się tym problemem.
Odpowiedz
#6
Moim skromnym zdaniem to jest szczeguł mało istotny Xd
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
A według mnie to szczegół bardzo istotny. Żyjemy w 21 wieku i poprawna obsługa liter narodowych nie powinna być problemem.
Jak lista jest posortowana bez sensu (bo część tytułów ląduje gdzieś poniżej) to naprawdę może to doprowadzić do szału. 

Z tego co wiem to KODI korzysta z pythona a w nim można posortować poprawnie elementy z listy (widzę to na enigma2) więc pewnie dla jakiegoś magika to jest do zrobienia i w KODI.
Odpowiedz
#8
Tak jest to zapewne możliwe aczykolwiek są wyższe priorytety a aplikacje kodi tworzy garstka ludzi co do wtyczek trzeba pytać ich twórców czy maja ochote sie bawić w pruby zrobienia tego

Tak specjalnie piszę z ąęć XD czy ó choć dla mnie ważnym jest zrozumienie tego co piszę a nie to czy napisałem w słowie mrówka u otwarte czy zamknięte bądż ó czy o
Odpowiedz
#9
(31-10-2018, 12:28 AM)gzenio22 napisał(a): Tak specjalnie piszę z ąęć XD czy ó choć dla mnie ważnym jest zrozumienie tego co piszę a nie to czy napisałem w słowie mrówka u otwarte czy zamknięte bądż ó czy o

Dziękuję w imieniu wszystkich, którzy dbają o czystość języka i którzy mają problem ze zrozumieniem tekstu napisanego z pogwałceniem podstawowych zasad. Wink

p.s. Nie wiem z jakiej przeglądarki korzystasz ale ja nie muszę się zastanawiać nad pisownią wyrazów. Jak popełnię błąd to przeglądarka sama mi go podkreśla i proponuje poprawny. Polecam. Wink
Odpowiedz
#10
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości