Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z płynnością obrazu w Simple Client od ver.18 (Leia)
#1
Mam problem z Simple Client. Postaram się to w łopatologiczny sposób opisać. Posiadam Rpi3 na nim LE. Odpalam sobie Simple Client w wersji 17.6 działa bez problemów. W wersji 18 podczas oglądania spada mi FPS, obraz nie jest płynny. Próbowałem z MMAL czy OMXPLAYER. Na OMXPLAYER niby jest wszystko w porządku ale sprzęt dostaje po kilku chwilach takiej temperatury ze przestaje reagować. Czy ktoś by mógł to sprawdzić jak jest u niego. Czy to już po prostu sprzęt nie daje rady czy coś trzeba pogrzebać.

Znalazłem podobny temat na innym forum ale rozwiązania brak.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Nie piszesz jaka to lista, jaki dostawca, jaki kodek...
Generalnie nie zauważyłem klatkowania w IPTV na Raspberry pi 3 pod kodi 18

A masz ustawione:

KODI/USTAWIENIA/ODTWARZACZ/WIDEO/dostosuj częstotliwość odświeżania  ustaw na "Po uruchomieniu/zatrzymaniu"

?
Odpowiedz
#3
(15-04-2020, 01:31 PM)jon1022 napisał(a): Nie piszesz jaka to lista, jaki dostawca, jaki kodek...
Generalnie nie zauważyłem klatkowania w IPTV na Raspberry pi 3 pod kodi 18

A masz ustawione:

KODI/USTAWIENIA/ODTWARZACZ/WIDEO/dostosuj częstotliwość odświeżania  ustaw na "Po uruchomieniu/zatrzymaniu"

?

Nie mam problemów z klatkowaniem.

Na mmal pokazuje mi że spada mi FPS. Obraz przerywa na sekundę wraca pokazuje mniej FPS, zdaje mi się że po tym przeskoku obraz nie idzie już gładko.

Na omxplayer po chwili łapie strasznie wysoka temperaturę na wersji 17.6 nie mam z tym problemów.

1. Próbowałem HLS i TS.
2. Lista - > Televidenie

Próbowałem twoje ustawienie ale nic nie wniosło.
Odpowiedz
#4
Przydało by się żeby wypowiedział się ktoś kto używa Televideniena na RPI...


Ja akurat tej listy nie testowałem, ale wszystkie inne usługi TV na mojej Malinie działają bez problemu.
Jedyna różnica po za dostawcą listy to to że używam OSMC a nie Libreelec, ale wątpię żeby tu był problem.
Może to wina połączenia z internetem, używasz kabla czy wifi?
Odpowiedz
#5
Sprawdziłem OSMC i powiem że bazuje na wcześniejszej wersji kodi (na 18.6). Czyli jest to wersja która na LE u mnie działa bez problemów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości