Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat seriali (pozaNetflixowy)
Odpowiedz
REKLAMA:



Cieszę się, że udało mi się coś serialożercy podpowiedzieć.
Odpowiedz
(29-06-2023, 05:27 AM)redhunter napisał(a): Pojawił się nowy serial Apple TV+ Hijack.
Samolot z Dubaju do Londynu zostaje porwany. Na pokładzie oprócz bardzo dobrze zorganizowanej i uzbrojonej grupy terrorystów znajduje się też przypadkowo zawodowy negocjator Sam Nelson którego gra Idris Elba. Czy uda mu się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia? Pierwszy odcinek bardzo dobry, trzyma w napięciu. Na pokładzie cała plejada charakterów. Mamy i samozwańczych bohaterów organizujących ,, ruch oporu'' załogę szantażowaną osobistymi relacjami, rodziny z dziećmi i wielkie przerażenie bo terroryści nie wyglądają na takich którzy zmiękną, raczej są zdecydowani na wszystko.
No to finałowy odcinek za mną. Na pewno jest to pozycja wyróżniająca się na plus spośród obecnie emitowanych seriali.
Kawał solidnej roboty. Z niecierpliwością czekałem na kolejne odcinki.
Tylko niestety teraz powstała u mnie jakaś serialowa pustynia. Jak ktoś ma typ na coś solidnego to z chęcią się zapoznam.
Odpowiedz
Drugi sezon The Bear jest zupełnie inny od jedynki.
Nie ma tego chaosu, szalonego tempa i napięcia jak w sezonie pierwszym. Mimo dramatycznej sytuacji bohaterów wydaje się, że wydorośleli, dopasowali się do siebie i podejmują bardziej świadome i kontrolowane kroki.
To się przekłada na spokojniejsze tempo akcji. Serial stał się zupełnie inny w odbiorze. Cały czas jednak mamy świat wielkiej kuchni pokazany od zaplecza. Nie on jednak chyba jest najważniejszy a postawa bohaterów umiejscowionych w tych ekstremalnych warunkach. Życie naprawdę nie mają usłane różami a każdy z nich jest ekscentrykiem ze swoimi wariactwami, fobiami i ambicjami. Mnie serial się podoba cały czas mimo, że otrzymujemy jednak inne widowisko niż poprzednio. Króciutkie odcinki wchodzą jeden za drugim. Jestem na razie w połowie.
Odpowiedz
(03-08-2023, 07:03 PM)redhunter napisał(a):
(29-06-2023, 05:27 AM)redhunter napisał(a): Pojawił się nowy serial Apple TV+ Hijack.
...Kawał solidnej roboty. Z niecierpliwością czekałem na kolejne odcinki...

Super serial, trzyma do końca w napięciu.
Również go polecam Smile
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
W tej naszej ponurej rzeczywistości szukałem czegoś sympatycznego, optymistycznego. I znalazłem.

Reservation Dogs- Rdzenni i wściekli.
Nie znałem tego wcześniej a już jest trzeci sezon.

Rzecz ma się o wchodzących w dorosłość mieszkańcach rezerwatu w Oklahomie.
Nie tylko bo i o dorosłych jest sporo.
Czwórka nastolatków kradnie, rabuje, zajmuje się paserką, trawką chcąc zaoszczędzić kasę na wyrwanie się biedy rezerwatu. Jako ich Eden jawi im się Kalifornia.
Plejada barwnych bohaterów jest jedyna w swoim rodzaju. Opowieść przepełniona jest nawet postaciami mitycznymi ale pokazanymi w bardzo ludzki sposób. Dawno nie widziałem tak pomysłowego i barwnego serialu. Króciutkie odcinki pozostawiają za każdym razem w widzu głód na kolejne.
Dużo zdrowego uśmiechu i zero głupawego rechotu.
Polecam gorąco.
Odpowiedz
REKLAMA:



The Continental: From the World of John Wick
Ale to jest petarda!
Ten serial to spinoff filmu John Wick. Niestety ostatni film z serii już był niestety słaby po prostu a tutaj otrzymujemy pracę domową odr0bioną na szóstkę z plusem. Sceny walk to w dalszym ciągu mistrzostwo świata ale na szczęście otrzymujemy także sensowną akcję, dowcipne dialogi i rewelacyjne zdjęcia. To uczta dla oczu. Ale i tak muzyka bije na głowę wszystkie składowe tej układanki. Przeboje lat 70-tych w Atmosie, dobrane idealnie do tego co widzimy robią nam ucztę na ekranie.
Pokazane miasto to bardziej Gothan City ale pasuje tutaj świetnie.
Pierwszy odcinek mimo, że trwa tyle co film nie nudził ani przez moment. Oby następne odcinki były równie dobre.
Odpowiedz
Lakers: Dynastia zwycięzców.
Chwaliłem tutaj rok temu sezon pierwszy i obecnie kończę drugi i w dalszym ciągu polecam wszystkim.
To serial także dla osób które nic o koszykówce nie wiedzą. W niezwykły sposób pokazany świat tego sportu w latach 80-tych. Jakże inny od dzisiejszych realiów. Wtedy sportowcy poruszali się autobusami, szarpali z kibicami, mimo tego, że byli już wtedy gwiazdami byli jednak bliżej ziemi i musieli się borykać z problemami dnia codziennego. Jednak ten serial jest w połowie co najwyżej o sportowcach a w połowie o działaczach, trenerach, właścicielach i ich rodzinach. Serial magicznie wręcz tworzy nam klimat tamtego świata. Ta muzyka, ubiory, imprezy, samochody. Aż chciałoby się tam być.
Ten serial o wzlotach i chwilach słabości Lakersów, docieraniu się zespołu z nową gwiazdą parkietu, trzyma w napięciu jak jakiś thriller.
Tempo szybkie, akcja wciągająca, bardzo dobra gra aktorów.
Odpowiedz
(24-09-2023, 07:04 PM)redhunter napisał(a): The Continental: From the World of John Wick
Ale to jest petarda!
Ten serial to spinoff filmu John Wick. Niestety ostatni film z serii już był niestety słaby po prostu a tutaj otrzymujemy pracę domową odr0bioną na szóstkę z plusem. Sceny walk to w dalszym ciągu mistrzostwo świata ale na szczęście otrzymujemy także sensowną akcję, dowcipne dialogi i rewelacyjne zdjęcia. To uczta dla oczu. Ale i tak muzyka bije na głowę wszystkie składowe tej układanki. Przeboje lat 70-tych w Atmosie, dobrane idealnie do tego co widzimy robią nam ucztę na ekranie.
Pokazane miasto to bardziej Gothan City ale pasuje tutaj świetnie.
Pierwszy odcinek mimo, że trwa tyle co film nie nudził ani przez moment. Oby następne odcinki były równie dobre.
Już jestem po.
Niestety aż takiego poziomu i kunsztu jaki prezentował pierwszy odcinek nie udało się utrzymać w kolejnych dwóch.
W dalszym ciągu ogląda się to z przyjemnością, ale już bez tego efektu WOW. Mel Gibson niestety trochę za mało demoniczny jak na rolę którą w tym serialu gra. Muzyka w kolejnych odcinkach już też nie robiła takiego klimatu. Ale sceny walk. Hmmmmm Palce lizać. Walka w budce telefonicznej, no coś pięknego. Serial podobał mi się jako całość ale jednak pozostał pewien niedosyt. Apetyt jaki rozbudził pierwszy odcinek nie do końca został zaspokojony.
Odpowiedz
Special Ops: Lioness

Dziewczyna po przejściach znajduje schronienie w Marines. Dodatkowo zostaje zauważona przez siły specjalne działające w głębokim ukryciu, infiltrujące i likwidujące terrorystów. Zostaje wrzucona między ,, lwy''.
Fajny scenariusz, akcja wartka, świetne zdjęcia i rewelacyjny dźwięk. Do tego w znakomitej roli Nicole Kidman. Tutaj gra zimną, zgorzkniałą, podstarzałą sukę ale profesjonalistkę pełną gębą. Ten chłód aż od niej bije. Świetna też jest rola i pomysł na jej serialowego męża.  Natomiast dziwię się, że taki aktor jak Morgan Freeman zgadza się na tak marginalną rolę. Drażni mnie to jak znany aktor zgadza się zagrać za sporą kasę epizod bo twórcom zależy tylko na tym, żeby się pojawił w obsadzie i trailerze oczywiście zaraz na początku, jako wabik na widza. Serial trochę jest zbyt hoollywoodzki. Zbyt cukierkowy, kolorowy. Już to widzę jak na takich stanowiskach pracują zawodowcy o aparycji modeli i modelek z wybiegów. Wolę tego typu produkcje wystylizowane jak np. Fauda . Więcej krwi, brudu i normalnych ludzi i byłoby fajnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości