Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarny obraz po uruchomieniu tv.
#1
Cześć,

Używam libreELEC 9.2.6 na raspberry pi 4 2gb, tylko do iptv. W telewizorze korzystam z 2 źródeł obrazu, i tu pojawia się problem. Gdy aktualne źródło obrazu jest inne niż kodi (hdmi) to  po wyłączeniu telewizora i uruchomieniu go po przynajmniej 10 minutach i wybraniu źródła kodi, jest czarny ekran ale dźwięk jest i słychać IPTV. Pomaga odłączenie i podłączenie kabla hdmi. Próbowałem bawić Sie ustawieniami cec ale nie pomogło. Czy ma może ktoś jakiś pomysł?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(23-02-2021, 03:26 PM)pytam32 napisał(a): Cześć,

Używam libreELEC 9.2.6 na raspberry pi 4 2gb, tylko do iptv. W telewizorze korzystam z 2 źródeł obrazu, i tu pojawia się problem. Gdy aktualne źródło obrazu jest inne niż kodi (hdmi) to  po wyłączeniu telewizora i uruchomieniu go po przynajmniej 10 minutach i wybraniu źródła kodi, jest czarny ekran ale dźwięk jest i słychać IPTV. Pomaga odłączenie i podłączenie kabla hdmi. Próbowałem bawić Sie ustawieniami cec ale nie pomogło. Czy ma może ktoś jakiś pomysł?
Sprawdź inny kabel HDMI
Inne gniazdo HDMI w TV
Używasz przejściówki z HDMI na micro HDMI?
Niektóre z nich mają słabą jakość i mogą sprawiać problemy
Sprawdź w miarę możliwości Malinę na innym TV - dowiesz się czy to wina odbiornika TV czy raspberry pi

Moja podłączona jest orginalnym 2m kablem z logo RPI i nie sprawia żadnych problemów...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości