Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MINIX NEO U22-XJ
#1
Cześć,

Czy ktoś miał przyjemność bawić się odtwarzaczem Minix Neo U22-XJ ?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W sieci można znaleźć bardzo pochlebne opinie tego urządzenia i z tego co widzę jest możliwość zainstalowania
CoreELEC.

Co sądzicie na temat tego odtwarzacza ?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ja go nie mam, ale chciał bym mieć Big Grin 
A tak poważnie to podobno firma Minix robi sprzęt naprawdę świetniej jakości, dobre materiały, wykonanie, dobrej jakości komponenty elektroniczne, dobre chłodzenie.
Na pewno urządzenia warte zakupu, choć cena jest dość wysoka.
Z drugiej strony jednak w U22-XJ nie ma androida w wersji ATV... brak również certyfikacji, więc cienko z Netflixem itp

Mają jeszcze tańszy model na s905x2 MINIX NEO T5 - jakość ta sama tylko słąbsze parametry - ten ma ATV choć też bez certyfikacji.
Do tego NEO T5 to jeden z niewielu Boxów z ATV na którym można zainstalować Coreelec (nie zablokowany bootloader)

Może znajdzie się jakiś właściciel Minixa, bo sam jestem ciekaw jak wrażenia z użytkowania Smile
Odpowiedz
#3
(23-04-2021, 04:22 PM)jp44 napisał(a): Co sądzicie na temat tego odtwarzacza ?

Tradycyjnie nic, podobnie jak Ty nie jesteśmy fizycznymi posiadaczami tego urządzenia i nie będziemy...

jp44 napisał(a):W sieci można znaleźć bardzo pochlebne opinie tego urządzenia

Tak jak każdego sprzętu, hardware na poziomie, ale trzeba być wybitnym pasjonatem/majsterkowiczem softwarowym/hobbystą aby wydać relatywnie tak dużo pieniążków na urządzenie bez pełnej certyfikacji usług/serwisów...jedynie jako dodatkowa zabawką pod strzechą.
Odpowiedz
#4
@Łonogrzmot Zależy do czego byłby ci potrzebny taki odtwarzacz ? Mnie nie jest potrzebny certyfikowany Android TV/Netflix , ponieważ posiadam telewizor z Andkiem.

Taki Beeling GT King na allegro chodzi od 700 do 1100 zł a wyglądem mógłby odstraszyć wilka z lasu.
Podobnie jak Minix posiada Androida z nakładką.

Minixa można wyrwać za ponad 500 zł :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jeśli chodzi o mnie to nie widzę powodu by ładować szmal w Beelinka.

Jak pisałem - wszystko zależy do czego ci to potrzebne ? Jeśli chodzi o mnie , nie bawiłbym się w żadne Netflixy a od razu zainstalował CoreELEC.

Wsparcie techniczne podobno bardzo dobre.
Odpowiedz
#5
(23-04-2021, 05:05 PM)jp44 napisał(a): Jeśli chodzi o mnie , nie bawiłbym się w żadne Netflixy a od razu zainstalował CoreELEC.

No to wejdź w faktyczne posiadanie, a nie zawracaj d..y, o niczym nad niczym, czemu ma służyć i komu to twoje teoretyzowanie o poszczególnych modelach/zastosowaniach/indywidualnych odniesieniach dla zaspokojenia potrzeb danego użytkownika...wszystko to wiemy [Obrazek: k045.gif]

Konkrety kupujesz/nie kupujesz?
Odpowiedz
#6
A czy ty kolego piłeś dziś może Melisę Smile ?
Czy kupuję ? Bardziej myślę jaki sprzęt wybrać dla znajomej, gdyż Xiaomi MI BOX S to wyłącznie dobra zabawka dla samego Androida, Kodi na tym tak działa, że lepiej nie korzystać wcale, dodatkowo wieczne problemy z gubieniem sygnału Wifi, wyjścia Ethernet brak trzeba by było kupić przejście, do tego cały czas jakieś zwiechy - stąd moje pytanie o Minixa ale jak widzę ktoś tu dziś nie pił melisy Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(23-04-2021, 05:23 PM)jp44 napisał(a): Bardziej myślę jaki sprzęt wybrać dla znajomej

Oooo to musisz jej bardzo nie lubić, jak wyskoczyłeś z takim modelem, ale okay, myśl dalej...

jp44 napisał(a):ktoś tu dziś nie pił melisy

To nie brak "melisy", tylko twardy racjonalizm połączony z empiryzmem...dobrze wystarczy tego OT z mojej strony, nie będę zaśmiecał zacnego tematu, gdzie fantazja miesza się z ziołami [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#8
Ostatnio mnie wkurza Smile
Poczytam w sieci trochę więcej na temat Minixa zwłaszcza jeśli chodzi o instalacje CoreELEC.

Kompatybilny jest również z LibreELEC.

Na tą chwilę wyszperałem fajny test :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

EDIT :

Fajnie, że jest kompatybilny z pilotami Logitech Harmony .
Odpowiedz
#9
Tak kolorowo nie jest, Minix posiada ogólnie dość przeciętne wsparcie dla CE. Dłuższy czas nie szło uruchomić CE przez kartę SD, wyłącznie USB, z tego co czytam, wielu użytkowników kupiło sprzęt i mocno cisną support Minixa o wprowadzenie szybkich zmian, jednak jak widać , idzie to dość mozolnie .

Jak się mocno wczytasz w różnego rodzaju fora zagraniczne okazuje się, że wsparcie techniczne z ich strony jest do bani, wiele osób także boryka się z samą instalacją CE, wywala błędy.

Więc chyba już wszystko jasne.
Jak widać to nie reklama Smile
Odpowiedz
#10
Nie przesadzaj z tym kiepskim wsparciem dla Coreelec - MINIX to jedne z niewielu urządzeń które są oficjalnie wspierane przez Developerów Coreeleca Smile  Może były jakieś problemy na początku
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości