Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wypaleniem obrazu CoreELEC
#11
(25-08-2021, 05:29 PM)jon1022 napisał(a): Jest taka zasada "Nie kupuj nośników pamięci od chińczyków" (a jeśli nie ma to powinna być) Big Grin


Goodram niby "Made in Poland " na kościach Toshiby . Miałeś w ogóle coś podobnego kiedyś jak kolega wyżej ? Czy te boxy naprawdę są tak wybredne ? W poradniku nie ma nic o modelach tylko że ma być CLASS 10 minimum .
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
2 karta TO SAMO wisi przez godzinę na ekranie startowym boxa żadnego znaku że cokolwiek się dzieje . Poddaje się przynajmniej na razie bo za chwilę koszty przekroczą wartość boxa którego kupiłem za 100 zł . Chyba nie było mi dane . Sad
Odpowiedz
#13
Odpowiedz
#14
Metoda 3 przycisku nie widzę a 2 nie działała pobrałem terminal ze sklepu google wpisuje "reboot update " box się resetuje dochodzi do pierwszego ekranu z logiem S9 Max i wisi godzinę albo dwie albo 3 .
Odpowiedz
#15
Jak wisi na logo to znaczy, że próbuje bootować z karty ale coś jest nie tak. Jesteś pewien, że to amlogic?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#16
@mjw
[Obrazek: KGEoOAyl.jpg][Obrazek: KaFLH9El.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Czyli to samo co X96max+ ... :-) to też wersja S905X3 ale nie wiem ile tam masz ramu i jaka szybkość sieci umnie 1000
Nie zamierzam Cię namawiać bo fakt idzie się w koszty ale u mnie działają tylko te karty :
SanDisk Industrial 8GB / SanDisk High Endurance 32GB
do wglądu :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
jutro popróbuje bo mam jescze tańszy model SanDiska Ultra A1
Popróbuj jeszcze z pendrive- ami na USB
Odpowiedz
#18
Ja mam jakieś karty no name z aliexpress za 3$ i nigdy nie było problemu z CE. Objawy ma takie jak źle dobrany plik dtb albo fejkowy procesor.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#19
..."Naprawdę kartę lepiej kupić w normalnym sklepie, może i kosztuje więcej ale kupisz jedną i działa"...
No i za twoją radą kolega kupił w tzw. "normalnym" sklepie co by to nie znaczało od polskiego producenta i co ...LIPA :-)
Ktoś tu jest chyba bardzo uczulony na pewną nację ..ale radzę posprawdzaj dokładnie gdzie wszystkie twoje sprzęty elektroniczne w domu są produkowane :-)
Ps. kartka SD SanDisk Ultra 16GB (10class A1) wydaje się działać OK do wglądu :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Sprawdziłem jeszcze raz Samsunga EVO Plus HC1 3 ... nieststy po niby poprawnej instalacji wstępnej konfiguracji systemu i kilkukrotnym restarcie wydawało się iż jest OK ...ale lipa chyba piąty restart i system wisi na logo CE i tak już z 10 min :-)
Co zwróciło moją uwagę w odniesieniu do innych kart to że zapisywanie obrazu CE na karcie przebiegało o niebo szybciej niż na pozostałych za szybka skubana ? :-) :-) :-) he he
Kingstan 16GB class 10 ...nagrywał tylko co dziwne jedną partycję Coreelec brak Storage :-) sprawdzałem kilkukrotnie kartka made in Taiwan uppsss to też chyba Chiny ...a może nie ? no chyba jeszcze nie ale na 100% podzieli losy Hongkongu
Odpowiedz
#20
A je nie wspomniałem że polecałeś koledze firmę Goodram ! tylko że cytuję :
..."Jest taka zasada "Nie kupuj nośników pamięci od chińczyków" (a jeśli nie ma to powinna być) "...
odnośnie alergii na ...aliexpress jeśli tak wolisz :-)
i dalej
..."Naprawdę kartę lepiej kupić w normalnym sklepie, może i kosztuje więcej ale kupisz jedną i działa"...
odnośnie polecania "normalnego sklepu" to kolega kupił w normalnym polskim sklepie :-)
A co do samych kart SD to ty chyba jesteś wręcz Kaszpirowskim że możesz tak na odległąść wyciągać wnioski ...hmmyy. Ponoć nie masz żadnego box-a jedynie RPI a wszystkie rozumy pozjadałęś i wiesz który box jest felerny
a który nie ? kolego trochę wstrzymaj się z tymi swoimi ocenami i opinijami ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości