Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SD-Maid
#1
SD Maid - System Cleaning Tool 5.3.3 (Beta) (Untouched + Key)
Category: Tools Apps
Size: 6.5 MB
Version: 5.3.3 (Beta) (Untouched + Key)
Requires: 5.0+
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


UWAGA  - INSTALOWANIE OPROGRAMOWANIA Z NIEOFICJALNYCH ŹRÓDEŁ ODBYWA SIĘ NA WŁASNE RYZYKO. FORUM, ANI OSOBA WSTAWIAJĄCA NIE ODPOWIADA ZA EWENTUALNE STRATY. WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Podziękowali: arkady1964
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(02-11-2021, 01:16 PM)coni napisał(a): Version: 5.3.3 (Beta) (Untouched + Key)

Trzeba by upaść na głowę, aby zainstalować szemraną aplikację, w szemranej wersji, z szemranego źródła...aplikację która wymaga pełnych uprawnień/dostępu między innymi do pamięci telefonu, gdzie przechowujemy/wykorzystujemy swoje wrażliwe dane.

Ten temat powinien zostać usunięty, jako potencjalnie szkodliwy dla nieświadomych/bezrozumnych użytkowników...
Odpowiedz
#3
(02-11-2021, 02:22 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(02-11-2021, 01:16 PM)coni napisał(a): Version: 5.3.3 (Beta) (Untouched + Key)

Trzeba by upaść na głowę, aby zainstalować szemraną aplikację, w szemranej wersji, z szemranego źródła...aplikację która wymaga pełnych uprawnień/dostępu między innymi do pamięci telefonu, gdzie przechowujemy/wykorzystujemy swoje wrażliwe dane.

Ten temat powinien zostać usunięty, jako potencjalnie szkodliwy dla nieświadomych/bezrozumnych użytkowników...
Apk nie jest szemrana, jedna z lepszych w tym segmencie. Jest w oficjalnym sklepie i nawet wersja darmowa robi to, co ma robić. Zresztą wypowiedzi szanownego przedmówcy się zgadzam. Jeśli nie wywalenie tematu, to choć wymuszenie na autorze, aby w kilku slowach opisywał działanie danej apki, plus jakis skan z virustotal przy kazdej wstawce, też byłby mile widziany.
Odpowiedz
#4
Rainbow 
(02-11-2021, 02:22 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(02-11-2021, 01:16 PM)coni napisał(a): Version: 5.3.3 (Beta) (Untouched + Key)

Trzeba by upaść na głowę, aby zainstalować szemraną aplikację, w szemranej wersji, z szemranego źródła...aplikację która wymaga pełnych uprawnień/dostępu między innymi do pamięci telefonu, gdzie przechowujemy/wykorzystujemy swoje wrażliwe dane.

(...)



Aplikacje z plików APK w tym wszystkie WERSJE ZMODOWANE można INSTALOWAĆ bez większego ryzyka na sprzęcie z Androidem, zdecydowanie zaznaczam, jedynie na sprzęcie gdzie nigdy nie korzystamy z danych tzw.  „szczególnie wrażliwych” np. internetowe konta bankowe itp.

Jednym zdaniem z plików APK w tym wersji zmodowanych NIGDY nie instalujemy aplikacji na  smartfonach oraz innych urządzeniach gdzie mamy KONTAKTY, płatne POŁĄCZENIA TELEFONICZNE, SMS-y, konta bankowe i inne bardzo ważne dla nas dane!!!

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
(02-11-2021, 02:43 PM)szopns napisał(a): Apk nie jest szemrana, jedna z lepszych w tym segmencie. Jest w oficjalnym sklepie

Nie myl płaszczyzn, oficjalnej wersji w oficjalnym Google Play, ze "zmutowaną" wersją, niewiadomego pochodzenia, która została tutaj wstawiona.
Odpowiedz
#6
(02-11-2021, 02:50 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(02-11-2021, 02:43 PM)szopns napisał(a): Apk nie jest szemrana, jedna z lepszych w tym segmencie. Jest w oficjalnym sklepie

Nie myl płaszczyzn, oficjalnej wersji w oficjalnym Google Play, ze "zmutowaną" wersją, niewiadomego pochodzenia, która została tutaj wstawiona.
Nic nie mylę- spokojnie, byłeś łaskaw użyć słów "szemrana apka" i tylko do tego sie odniosłem w cytowanym przez Ciebie fragmencie. Być może odniosłem "mylne wrażenie" że napisałeś to o SD-Maind ogolnie. Bo z resztą się zgadzam. Co też napisałem wcześniej.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(02-11-2021, 03:02 PM)szopns napisał(a):
(02-11-2021, 02:50 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(02-11-2021, 02:43 PM)szopns napisał(a): Apk nie jest szemrana, jedna z lepszych w tym segmencie. Jest w oficjalnym sklepie

Nie myl płaszczyzn, oficjalnej wersji w oficjalnym Google Play, ze "zmutowaną" wersją, niewiadomego pochodzenia, która została tutaj wstawiona.
Nic nie mylę- spokojnie, byłeś łaskaw użyć słów "szemrana apka" i tylko do tego sie odnosłem w cytowanym przez Ciebie fragmencie. Być może odmniosłem "mylne wrażenie" że napisałeś to o SD-Maind ogolnie. Bo z resztą się zgadzam. Co też napisałem wcześniej.


Oczywiście pełna zgoda, najlepiej na smartfony i urządzenia z Androidem gdzie korzystamy z danych tzw.  „szczególnie wrażliwych” np. internetowe konta bankowe, instalować aplikacje SD-Maid pobraną bezpośrednio z oficjalnego Sklepu Google Play, tylko wtedy jest pewność, że instalowana jest oficjalna wersja, która jest bez modyfikacji tj. bez Mod, który może zawierać szkodliwy kod. Bardzo duży problem może się pojawić gdy użytkownik zainstalował i uruchomił szkodliwą aplikację (czyli malware). Wystarczy jednakże zachować prostą zasadę: nigdy nie instalować aplikacji spoza Sklepu Google Play tj. nie instalujemy aplikacji z niewiadomych źródeł, gdy mamy na urządzeniu z Androidem ważne dane, w szczególności  dotyczy to też telefonów.  Są np. szkodliwe aplikacje które mogą powodować wysyłanie lub otrzymywanie płatnych SMS-ów tzw.  premium. Napisałem o niebezpieczeństwie instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł na telefonie/smartfonie, ponieważ tutaj ryzyko instalacji szkodliwych aplikacji z plików APK może być obarczone bardzo dużymi stratami finansowymi.

Jednak np. na Android TV i inne przystawki z Androidem, tam gdzie nie mamy żadnych danych wrażliwych, instalowanie z plików APK, w tym też zmodowanych plików APK, nie jest obarczone większym ryzykiem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Czy dodanie ostrzeżenia wystarczy czy mam usunąć?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#9
(02-11-2021, 03:59 PM)Tomek napisał(a): czy mam usunąć?

Wywal to w cholerę, nie wiadomo co tam za świństwo siedzi, ktoś kto jest zainteresowany takim ryzykownym dziadostwem, niech sam sobie szuka w sieci...
Odpowiedz
#10
(02-11-2021, 04:16 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(02-11-2021, 03:59 PM)Tomek napisał(a): czy mam usunąć?

Wywal to w cholerę, nie wiadomo co tam za świństwo siedzi, ktoś kto jest zainteresowany takim ryzykownym dziadostwem, niech sam sobie szuka w sieci...


Każda zmodowana aplikacja na Androida może zawierać złośliwy kod źródłowy... Który jest szczególnie groźny gdy apka jest instalowana na smartfona... Ja nie instaluję zmodowanych apek na smartfona...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości