Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia
Będzie na pewno coś w tym stylu - ale czy na pewno?
Dla zainteresowanych - część tych zmian będzie w nowym FF. Czy wszystkie - czy w tej formie - nie moge tego jeszcze powiedzieć bo trwają prace nad samym silnikiem (czyli współpracy na linii FanFilm - kodi/tmdb/trakt)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



Odpowiedz
To coś u ciebie. U wszystkich innych działa. Patrząc na ilość ostrzeżeń jakie zgłaszane masz w logu przez inne wtyczki a głównie skórkę to aż się dziwię że to działa.
podaj pozostałe informacje oraz pełne logi - wygląda to na mega niestabilne połączenie internetowe i brak odpowiedzi z tmdb (o sprawdzenie czego też proszę w pierwszym poście). Zresztą - jak widać używasz buildu - więc może to u nich szukaj pomocy? Bo na czystym kodi działa bez problemów, więc pewnie znowu chłopaki nie sprawdzili a wypuścili - taki urok buildów.

Zastanawia mnie zaś to:
```2024-02-21 22:40:03.923 T:3863    error <general>: GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.fanfilm/?action=movies&url=tmdb_new&reload=
2024-02-21 22:40:03.982 T:3865    info <general>: [FanFilm] .
2024-02-21 22:40:04.171 T:3861    error <general>: GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.fanfilm/?action=tvshows&url=tmbd_airing&reload=```
skąd te reload na końcu linku - FanFilm nie robi tak linków - nie wiem czy autowidget czegoś nie próbuje doklejać i powoduje wykładanie się FanFilm.
-----------------
Wcześniej poprosiłem o pełne logi - ale nie, nie chce ich - w obecnym logu jest tyle syfu i problemów związanych z buildem że to bez sensu. Zrób czystą instalację kodi - na niej działa. jeśli na tym buildzie nie działa - to pomocy szukaj u twórców - ja nie będe wnikał czy ilość błędnych zapytań i przez to bład z zapytaniem FanFilm wynika z błędów w buildzie. na czystym kodi oraz na kodi z profilem używanym od prawie 2 lat - działa.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
1
Odpowiedz
OGŁOSZENIE

W przypadku korzystania z tzw. buildów (nieważne jakich) i problemów z FanFilm proszę o wcześniejsze sprawdzenie na czystej instalacji kodi - jeśli na niej działa - to problem tkwi po stronie buildu a nie FanFilm => pomocy wtedy należy szukać u twórców buildu.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(22-02-2024, 07:02 AM)Tomek napisał(a): OGŁOSZENIE

W przypadku korzystania z tzw. buildów (nieważne jakich) i problemów z FanFilm proszę o wcześniejsze sprawdzenie na czystej instalacji kodi - jeśli na niej działa - to problem tkwi po stronie buildu a nie FanFilm => pomocy wtedy należy szukać u twórców buildu.
Dzieki za pomoc.
Odpowiedz
(09-08-2023, 07:45 AM)tele napisał(a): Na ten moment, trzeba samemu skopiować plik do folderu, gdzie przechowywane są pliki od wtyczki FanFilm.
W Androidzie, dla tego pliku, folder docelowy to: /storage/emulated/0/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/addons/plugin.video.fanfilm/resources/lib/sources/pl/
W Androidzie można skorzystać np. z aplikacji X-plore (dostępna w sklepie Google Play) i być może włączenia dodatkowo w opcjach programu pokazywanie ukrytych plików (aby dostać się do podfolderu ".kodi" )
W tej aplikacji możesz skopiować plik z:
- folderu udostępnionego w twojej sieci domowej
- lub dysku GoogleDrive
- albo z pendriva.

Czyli:
  1. Pobierasz najpierw plik na swój komputer, rozpakowujesz pobranego zip'a i zapisujesz plik vizjer.py - np. na pendriva
  2. Na telewizorze ściągasz aplikację X-plore ze sklepu, i po uruchomieniu kopiujesz plik np. z pendriva do podanego wyżej folderu.

Jak tak wgrywam sobie poprawki na swoim telewizorze, zanim wyjdą oficjalne wersje.
Witam
Mam Kodi zainstalowane na Chromecast 4. Mam problem z dostaniem się do folderu: /storage/emulated/0/Android/data/ Jest napisane: "odmowa dostępu". Czy można to jakoś wyłączyć? Używam app X-plore. W konfiguratorze ustawiałem Superuser i Superuser + i nie pomogło. Proszę o pomoc.
Odpowiedz
REKLAMA:



(23-02-2024, 07:40 AM)gilu20@interia.pl napisał(a):
(09-08-2023, 07:45 AM)tele napisał(a): Na ten moment, trzeba samemu skopiować plik do folderu, gdzie przechowywane są pliki od wtyczki FanFilm.
W Androidzie, dla tego pliku, folder docelowy to: /storage/emulated/0/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/addons/plugin.video.fanfilm/resources/lib/sources/pl/
W Androidzie można skorzystać np. z aplikacji X-plore (dostępna w sklepie Google Play) i być może włączenia dodatkowo w opcjach programu pokazywanie ukrytych plików (aby dostać się do podfolderu ".kodi" )
W tej aplikacji możesz skopiować plik z:
- folderu udostępnionego w twojej sieci domowej
- lub dysku GoogleDrive
- albo z pendriva.

Czyli:
  1. Pobierasz najpierw plik na swój komputer, rozpakowujesz pobranego zip'a i zapisujesz plik vizjer.py - np. na pendriva
  2. Na telewizorze ściągasz aplikację X-plore ze sklepu, i po uruchomieniu kopiujesz plik np. z pendriva do podanego wyżej folderu.

Jak tak wgrywam sobie poprawki na swoim telewizorze, zanim wyjdą oficjalne wersje.
Witam
Mam Kodi zainstalowane na Chromecast 4. Mam problem z dostaniem się do folderu: /storage/emulated/0/Android/data/ Jest napisane: "odmowa dostępu". Czy można to jakoś wyłączyć? Używam app X-plore. W konfiguratorze ustawiałem Superuser i Superuser + i nie pomogło. Proszę o pomoc.
Jak chcesz mieć dostęp do folderów to na PC zainstaluj programu adbLink i nadaj odpowiednie zezwolenia w opcjach programisty na Android TV.
Odpowiedz
@gilu20@interia.pl
Na swoim telewizorze mam system Android TV w wersji 8 i nie mam problemu z dostaniem się do tych folderów.
Ale chyba następne wersje Androida rzeczywiście coś zmieniły w tym temacie.

Znalazłem na redicie taki post:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ktoś tam napisał, aby wypróbować program By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. (najnowsza odpowiedź)
(Ktoś wcześniej proponował apkę "Fx file explorer" lub "FV File Manager")

Ale czytałem też, że na Google TV może to nie zadziałać.
Być może jedyną opcją jest rzeczywiście to co @servisco2  napisał - tu ktoś opisał to na redicie: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Trafiłem jeszcze na podobny problem jak Twój opisany tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ostatnia odpowiedź sprzed 2 miesięcy.
-------------------------
Robiąc testy na swoim telefonie, gdzie mam Androida w wersji 11, to żaden z powyższych u mnie nie zadziałał.
Dlatego najlepsze rozwiązanie, to opisane w poniższym poście.
Odpowiedz
Można to ogarnąć bez żadnego menedżera plików - tylko przez samo kodi:
1. Otwórz menedżer plików w kodi.
2. Kliknij dodaj źródło
3. Kliknij <brak>
4. wprowadź "special://home" - dostaniesz wszystkie ścieżki na których pracuje kodi - w tym addons - na którym ci zależy
5. Kopiuj/wklej
6. restart kodi
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Tu bardziej chodzi o zabezpieczenia samego androida i jego wersji gdzie zaczęły się problemy od v10 nie o samo kodi.
Ja osobiście robię to w ten sposób atv10 i Canal+ Box 4K:
X-plore 4.30.26 oczywiście z witaminkę + w nim uruchomione ftp:// adres boxa: port 2222
Na kąpie Total Commander już nie konieczna pełna wersja i w nim sieć dodanie  boxa:
[Obrazek: 7kh6OSnl.png]

[Obrazek: Xse0YStl.png]

Teraz przemyślałem sprytny plan @Tomek  wystarczy w kodi Menadżer plików także dodać  /srorage/emulated/0/Downolad/ i menadżerze plików kodi z niezabezpieczonego katalogu Download przenosić pliki do home i głębiej. Brawo Ty . Nie pomyślałem o tym, katalog Download działa prawie jak repo choć bez aktualizacji Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: Jmno, 2 gości