Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia
Ok,trochę mnie zmyliłeś pisząc "Nowy FanFilm już jest" Wink
Odpowiedz
REKLAMA:



Cytat:Sądzisz że czekamy pół roku na tak mały changelog?

Ten changelog to taki enigmatyczny - pełniejszy opis zmian w moim poście sprzed miesiąca.
Choć nie zmienia to faktu, że to tylko poprawki do istniejącego "silnika". Rewolucja pewnie jeszcze nadejdzie.



Iptv-owiec napisał(a):Service Pack spełnia swoje zadanie z wyjątkiem funkcji odtwarzania pliku tb7/xt7 bez ponownego pobrania transferu. Co jakiś czas gubi ten zapis i trzeba ponownie pobrać plik z konta tb7/xt7.[Obrazek: pcQKJs3l.jpeg]

Też mi to się zaczęło co raz częściej przytrafiać, więc postanowiłem spróbować coś poprawić.
We wtyczce tb7player oraz xt7 player rozwiązanie podziałało, więc postanowiłem przenieść je także do FanFilm.

Przy okazji załączam jeszcze inne drobne poprawki, jakie dodałem od momentu wyjścia 1 ServicePacka:
 - ulepszone wykrywanie źródeł z 3D w nazwie
 - ulepszone wykrywanie źródeł anime dla rapideo/nopremium/twojlimit



W wersji z 24 marca:
- ulepszyłem filtr dopasowujący dla tb7/xt7 dla seriali, których źródła w nazwach plików mają tytuł polski i angielski, aby nie odrzucał takowych
- można opcjonalnie używać zewnętrznego odtwarzacza w Kodi, np. VLC, MXPlayer, Vimu Player (po zdefiniowaniu ich w pliku playercorefactory.xml), przynajmniej dla źródeł z tb7/xt7 (innych nie testowałem) - jeden z userów (@Karob666 ) miał taki problem, że w Kodi mu nie odtwarzało, a w VLC tak
- przy wyszukiwaniu nowego tytułu filmu czy serialu, fraza automatycznie dodawana jest do bazy historii wyszukiwanych (nie trzeba odświeżać); drobny minus taki, że troszkę wolniej pojawia się lista podczas powrotu



W wersji z 26 marca uwzględniłem sugestię @Jmno , aby można było określać minimalną jakość źródeł. 
[Obrazek: liYLnmnl.jpeg]



Wpis 29 marca.
Trafiłem na przypadek, że pozycja nie chciała się odtwarzać - chodzi o film "Gray Man" z 2022 roku.
Okazało się, że mimo kilku źródeł (9) są w sumie tylko 2 pliki - jeden o wadze 1.83 GB, a drugi 4.85 GB. FanFilm łączy źródła o takich samych rozmiarach, wybierając przeważnie pierwszy z grupy i gdy link jest aktywny, to nie ma problemu, ale jeśli np. pierwszy link jest nieaktywny, a dopiero drugi działa, to powstał problem.
Udało mi się go rozwiązać - od teraz zbierane są wszystkie linki z danej grupy i jeśli np. pierwszy nie działa, to jest testowany kolejny, aż do wyczerpania puli.
Jeśli ktoś trafił na podobny problem, to może spróbować tej poprawki, którą zrobiłem na razie tylko dla tb7/xt7. Jeśli byłoby zapotrzebowanie na inny serwis, to dajcie znać.



wersja z 30 marca uwzględnia problem zgłoszony przez @pcela  w tym poście By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
EDIT: okazało się, że wyniku tej modyfikacji w przypadku wyszukiwania z tb7/xt7 dla niektórych tytułów seriali zaczęły pojawiać się różne numery odcinków, zamiast wybranego. Poprawiłem w najnowszej wersji.



31 marzec
Czy używacie zakładki "Ulubione" w Kodi? Np. dodając sobie znalezione źródło, aby obejrzeć potem, bez potrzeby ponownego wchodzenia w FanFilm i "przekopywania się" przez kilka opcji, zanim dostaniecie się do docelowego źródła?
Wystarczy potem wejść w "Ulubione" i ta pozycja tam będzie - ENTER lub OK na pilocie i oglądamy.
Jeśli do tej pory nie działało Wam odtwarzanie dodanych z FanFilm'a, to spróbujcie tej poprawki.



Wersja, z 5 kwietnia, to poprawione zauważone błędy i ulepszenia.


9 kwietnia
Mam nadzieję, że to już ostatnia wersja Wink

Poprawiłem w niej problem automatycznego odświeżania katalogu ze źródłami, po zatrzymaniu lub skończeniu odtwarzania.
W opcjach wtyczki jest takie ustawienie, ale nie było ono respektowane.
Kodi wymusza odświeżenie, aby oznaczyć czy obejrzane, czy w trakcie. Tylko, że wtyczka za każdym razem wyszukiwała źródła od nowa, niezależnie od ustawienia w opcjach. Także jeśli komuś to przeszkadzało, to może skorzystać z tej poprawki.

Przy okazji poprawiłem inne drobne błędy na które się natknąłem w trakcie testów.
Między innymi poprawiłem działanie opcji "Cache źródeł" (czas odświeżania, kiedy wymusić odświeżenie). Jeśli ktoś korzysta z takiej opcji, niech potestuje o siebie.


aneks 10 kwietnia:
Rozszerzyłem odrzucanie także o HDTS, gdy ktoś wybierze w ustawieniach "Odrzucać jakość CAM".

Edit 13 kwietnia:
Jednak zdecydowałem aby rozdzielić CAM od formatu HDTS - jest oddzielna opcja w ustawieniach wtyczki.


Kto potrzebuje, to proszę.
Dajcie znać, czy Wam w czymś pomogło.

Podziękowali: dabroviec, Toov, Iptv-owiec


Załączone pliki
FanFilm_2023_(2024-03-24).zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 5
Rozmiar: 131.69 KB
FanFilm_2023_(2024-03-26).zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 3
Rozmiar: 137.54 KB
FanFilm_2023_(2024-04-05).zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 9
Rozmiar: 156.81 KB
FanFilm_2023_(2024-04-13).zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 18
Rozmiar: 160.27 KB
1
Odpowiedz
Dzięki tele o to mi chodziło teraz można sobie swobodnie określić jakość źródeł.Pozdrawiam
Odpowiedz
Przepraszam może głupie pytanie ale jak to zainstalować ?.

Wysłane z mojego ANA-NX9 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Dziękuję

Wysłane z mojego ANA-NX9 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
REKLAMA:



Witam wcześniej nie miałalem czasu sprawdź otóż mam tel z androidem 12 sposób przenoszenia w menadżer kodi special://home  Działa ten sposób aby dzięki tele można ulepszyć ff. Ale na Chromecast 4 z androidem 12 tv nie działa dziwne  a więc zrobiłem sobie backup kodi addon  i add-ons data na tel z ulepszonym ff potem plik przeniosłem na pendrive i przez komputer dzięki adb link wifi  przeniosłem do odp ścieżek.I w końcu działa na Chromecast 4
Odpowiedz
@tele

Coś za bardzo filtruje, bo jest "brak źródeł" w FanFilm. Na wrzucaj.pl plik nazywa się np. Code Geass Hangyaku no Lelouch - S01E02 - [Blu-ray] [1080p] [H264] [FLAC] [3AE4F796].mkv.
 
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  tytuł: 'Code Geass: Lelouch of the Rebellion', odcinek: 's01e02', aliasy tytułów: ['Code Geass: Hangyaku no Lelouch', 'Code Geass ~ Lelouch de la rébellion', 'Code Geass', 'Code Geass - Lelouch of the Rebellion', 'Code Geass: Hangjaku no Lelouch', 'Code Geass Hangyaku no Lelouch', 'Code Geass Lelouch of the Rebellion', 'Code Geass - Hangyaku no Lelouch']
info <general>: [FanFilm] [tb7.py] WYSŁANIE zapytania: 'code geass lelouch of the rebellion'
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  Czas odpowiedzi z serwera: 1 sek.
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  sprawdzanie otrzymanych wyników (1 podstr.)
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  [1] strona: 25 wyników
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  brak pasujących rekordów
info <general>: [FanFilm] [tb7.py] Łączny czas operacji = 1 sek.
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  Zatwierdzonych rekordów: 0 
info <general>: [FanFilm] [tb7.py][sources] Brak rekordów do przekazania
info <general>: [FanFilm] Sortuję wg rozmiaru
info <general>: [FanFilm] .
Odpowiedz
Wyłącz opcje dopasowywania tytułów wtedy filtruje mniej radykalnie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(29-03-2024, 10:57 PM)pcela napisał(a): Coś za bardzo filtruje, bo jest "brak źródeł" w FanFilm. Na wrzucaj.pl plik nazywa się np. Code Geass Hangyaku no Lelouch - S01E02 - [Blu-ray] [1080p] [H264] [FLAC] [3AE4F796].mkv.
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  tytuł: 'Code Geass: Lelouch of the Rebellion', odcinek: 's01e02', aliasy tytułów: ['Code Geass: Hangyaku no Lelouch', 'Code Geass ~ Lelouch de la rébellion', 'Code Geass', 'Code Geass - Lelouch of the Rebellion', 'Code Geass: Hangjaku no Lelouch', 'Code Geass Hangyaku no Lelouch', 'Code Geass Lelouch of the Rebellion', 'Code Geass - Hangyaku no Lelouch']
info <general>: [FanFilm] [tb7.py] WYSŁANIE zapytania: 'code geass lelouch of the rebellion'
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  Czas odpowiedzi z serwera: 1 sek.
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  sprawdzanie otrzymanych wyników (1 podstr.)
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  [1] strona: 25 wyników
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  brak pasujących rekordów
info <general>: [FanFilm] [tb7.py] Łączny czas operacji = 1 sek.
info <general>: [FanFilm] [tb7.py]  Zatwierdzonych rekordów: 0 
info <general>: [FanFilm] [tb7.py][sources] Brak rekordów do przekazania
info <general>: [FanFilm] Sortuję wg rozmiaru

Tu problemem są tytuły: inny idzie do wyszukiwarki (angielskie tłumaczenie), a innego oczekujesz - japoński, ale zapisany literami łacińskimi (bo oryginalny zapisany jest znaczkami "krzaczkami" i takiego FF nie wysyła).
Wyłączenie opcji dopasowywania tytułów nie pomoże w tym przypadku.

Rozwiązania są 3:
1) Można na stronie tmdb, w sekcji "polski tytuł" zmienić z "Code Geass: Lelouch of the Rebellion" na "Code Geass: Hangyaku no Lelouch" - po 24 godzinach będzie efekt w Kodi
2) Wykorzystać funkcję FanFilm "Edytuj tytuł do wyszukiwarki" z menu kontekstowego, który wprowadziłem w ServicePacku (jest on w ostatnim wydaniu już uwzględniony) i wpisać "Code Geass Hangyaku no Lelouch"
3) Poczekać na moje ulepszenie Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości