Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDMI graber jako źródło telewizji - czy to ma sens?
#1
Szukam możliwości podłączenia telewizji do mojego odtwarzacza (libreelec, x86_64).
Dostawca kablówki daje wyłącznie swój dekoder, nawet nie oferuje karty CI+/CI.
Myślałem o podpięciu jakiegoś tunera TV na usb, żeby mieć chociaż tv naziemną w kodi, ale pomyślałem o innym rozwiązaniu - video grabber.
Dekoder dostawcy daje mi sygnał na HDMI, teoretycznie mógłbym ten sygnał przechwycić w KODI takim graberem i dopiero wyświetlać.
Oczywiście to nie rozwiązuje jednego z problemów - nadal musiałbym mieć dwa piloty (lub dwie funkcje w uniwersalnym, jak teraz), ale dzięki prepuszczeniu sygnału przez kodi, mógłbym używać zrobionego już ambilight.

Tylko czy to ma sens? Da się tak przepuścić wejście do wyjścia? Jak z wydajnością - będize to w mairę na żywo, czy będę miał duże opóźnienia? Niby spoko, ale sterowanie dekoderem z opóźnieniem video będzie słabe.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Według mnie to bez sensu, lepiej zainteresować się może telewizją internetową.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Albo to rozwiązanie jeśli zależy Ci tylko na ambilight: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Najprostszym a zarazem droższym rozwiązaniem jest kupno tunera DVB-T2 z enigma2. Jeśli masz też satelitę to kupno tunera Combo daje możliwość skorzystać z obu bez problemu.

Możesz nagrywać, odtwarzać każdy materiał zapisany w tunerze, tworzyć timery do nagrań bezpośrednio w Kodi i z niego sterować wszystkim. Wstępnie konfigurujesz tylko z pilota na TV.
Potem wystarczy że tuner wystarczy że będzie podłączony do sieci domowej i anteny.

Koszt tańszego tunera to ok 300 do 600 zł w zależności od wersji i obsługi naziemnej czy dodatkowo satelitarnej.

Niestety z kablówki jak masz kodowany ciężko będzie cokolwiek wyciągnąć grabber to tylko półśrodek a na tanim stracisz bardzo dużo na jakości. Droższy grabber to było by dopiero dobre rozwiązane ale to koszty ponad 500 zł.
Na Allegro masz masą prostych grabberów od 40 do 100 zł , sprawdzałem podobne i nie byłem za bardzo zadowolony z jakości. Idealnie nadają sie za to do stosowań przy ambilight i tak tylko korzystam z nich.
Odpowiedz
#5
Jeżeli kablówka jest kodowana w systemie Conax, to jest duża szansa, że karta wyciągnięta z dekodera będzie działać w karcie CI dedykowanej do Conaxa np. TechniSat Technicrypt CX.
Odpowiedz
#6
Byl taki gotowiec i nazywal sie slingbox. Szukaj w necie po haslach slingbox diy. Ogolnie to najzwyklejszy box na androidzie + grabber za 50zl + ir blaster na wifi powinien zalatwic sprawe.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(19-11-2022, 09:04 AM)Ktosi napisał(a): "Najprostszym  a zarazem droższym rozwiązaniem jest kupno tunera DVB-T2 z  enigma2.  Jeśli masz też satelitę to kupno tunera Combo daje możliwość skorzystać z obu bez problemu.  "

Mam dekoder od dostawcy kablowki i żadnej możliwości manewru pod tym względem

"Możesz nagrywać, odtwarzać każdy materiał zapisany w tunerze, tworzyć timery do nagrań bezpośrednio w Kodi i z niego sterować wszystkim.  Wstępnie konfigurujesz tylko z pilota na TV.
Potem wystarczy że tuner wystarczy że będzie podłączony do sieci domowej i anteny."

Koszt tańszego  tunera to ok 300 do 600 zł w zależności od wersji i obsługi naziemnej czy dodatkowo satelitarnej."

Kompletnie nie zależy mi na nagrywaniu telewizji, chcę tylko móc oglądać

"Niestety z kablówki jak masz kodowany ciężko będzie cokolwiek wyciągnąć grabber to tylko półśrodek a na tanim stracisz bardzo dużo na jakości. Droższy grabber to było by dopiero dobre rozwiązane ale to koszty ponad 500 zł.
Na Allegro masz masą prostych grabberów od 40 do 100 zł , sprawdzałem podobne i nie byłem za bardzo zadowolony z jakości. Idealnie nadają sie za to do stosowań przy ambilight i tak tylko korzystam z nich."

Ok, to chyba kluczowa odpowiedź.
Nie ma sensu pakować w to większych pieniędzy, więc odpuszczę sobie.
Ambilight mam własnej produkcji, oparty na arduino który przy pkazji robi kilka innych rzeczy (obsługuje klawisze i pokrętło na obudowie) i jest wewnątrz obudowy mojego urządzenia kodi. Pewnie mało komu chce się to robić samemu więc podejrzewam, że korzystasz z gotowca ambilight i do niego podpinasz grabber? Czy też może masz tak ja - ambilight zintegrowane z arduino (hyperion) - czyli sygnał z dekodera jednym kabelkiem idzie na telewizor, a drugim -  do grabbera a stamtąd do kodi i dopiero z niego do ambilight)? Jeśli tak, to to byłoby dla mnie idealne.
Odpowiedz
#8
Arduino  za wolne bo zwykle używam pasków 4 pinowych ( czasami tylko 3 pin )  i lepsze sterowanie na układach Wemos albo NodeMCU z WiFi.
  Oprogramowanie jednakowe we wszystkich wLED.  Do sterowania oczywiście  Hyperion bo ma obsługę kilku instancji pasków. Wszystko na Raspberry Pi 4 jako sterownik + grabber HDMI + switch HDMI ( podpięty tuner SAT, XBOX, Nvidia Shield ) . 

Ułatwia to montaż i budowę zestawów z pasków, jeden układ z paskiem  na jedną krawędź TV  ( 4 układy z 4 paskami ) + dodatkowe 2 lampy wysokie na  1 m do postawienia po bokach TV. Wszystko bez kabli sygnałowych tylko zasilanie i  na WiFi.

Z gotowego  zestawu korzysta teraz znajomy na OLED 65 cali i jest bardzo zadowolony.  W domu mam Philipsa amnilight z 4 paskami i wystarcza mimo że gorzej to wygląda niż na robionym przez siebie, jak znajdę czas i chęci zrobię i do niego dodatkowy zestaw.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości