Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homatics Box R 4K Plus czy ktoś ma?
#1
Witam.

Tak jak w temacie. Ma ktoś tego boxa Homatics Box R 4K Plus? Przeczytałem specyfikacje i jestem prawie w niebo wzięty. Obecnie mam Nvidia shield tv (2017) i Chromecast 4.0. Czekam wciąż na nową nvidia shield tv ale wydaje się że chyba projekt umarł. Od 4 lat nic nowego nie wypuścili do tego brakuje w wersji 2019 np HDR10+.
Przeczytałem specyfikację tego wynalazku i chyba bym się zdecydował go kupić ale nie widzę nigdzie w specyfikacji czy odtwarza Wszystki formaty audio HD. Wyczytałem że Dolby Atmos i TrueHD odtwarza. Domyślam się że Odtwarza DD5.1 DD+ 7.1 Dolby TrueHD 7.1 no i Dolby Atmos 7.1.2. Wyczytałem że odtwarza też DTS ale nic niema na temat DTS-HD, DTS-HD Master Audio i DTS-X. Czy odtwarza te formaty audio? Czy działa na tym KODI? Jeśli działa to czy wszystkie formaty audio odtwarza poprawnie? Jak wygląda sprawa HDR10, Dolby Vision i HDR10+ na KODI?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Zainteresuj się Fire Cube 3rd.Odtwarza wszystkie gęste formaty audio ,HDR10+,DV,HLG również w Kodi.Sa nawet do niej tworzone specjalnie modyfikowane kompilacje.Do tego wszelką kompatybilność z wszystkimi platformami streamingowych.
Odpowiedz
#3
Wszystko fajnie tylko nie ma w nim androida oryginalnego. Trzeba kombinować z apkami. No i brak polskiego asystenta google. Tylko jest angielską alexa
Odpowiedz
#4
Z aplkacjami nie ma najmniejszego problemu , przy pomocy tej apki By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. załadujesz wszystko poprzez telefon.
Homatics nie we wszystkich aplikacjach obsługuje Dolby True HD i nie obsługuje DTS HD MA.
Więc musisz wybrać- albo polski asystent google albo wszystkie formaty obrazu i dzwięku.
Odpowiedz
#5
Jeszcze widzę spory minus tego fire cube. Ma Ethernet 100Mb/s. W puszce za tyle kasy to nie wybaczalny błąd. Mając ripy filmów bluray które mają po 100gb to sobie sieciowka 100Mb nie poradzi. A wifi jak wifi. Raz działa lepiej raz gorzej. Ja jestem wyznawcą podłączenia gdzie się da to kabli.
Odpowiedz
#6
Na fire stick 4k ripy BD po 130 GB chodzą przez wi-fi bezproblemowo.Twoja kasa ,twój wybór ....
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Trochę poczytałem na temat Fire Cube 3rd. Na początku wydawał się ok i zachwalali go ludzie ale na forum kodi jednak nie jest do końca tak różowo z tego co widzę. Jeden z programistów kodi ma tego boxa i robi pod niego kodi ale jak się okazuje niema róży bez kolców.
Problem jest z odtwarzaniem filmów w DTS i AC3 i nie jest w stanie tego naprawić bo to jest problem z silnikiem już wewnętrznym sterownika zaszytego w firmware Fire cube. Powiedział że trzeba czekać i liczyć na to że z nowym firmware poprawią błąd. Kolejną rzecz piszę też o tym że może się okazać że po poprawce załatają dziurę dzięki której obecnie działa np DTS-X. I dla mnie już wtedy nie będzie tak wesoło bo szukam boxa który wspiera oba formaty czyli Atmos i DTS-X. Ogólnie też przeczytałem że nie wszystkie wersje Fire Cube 3 są identyczne (w sensie hardware?). Kompilacja kodi którą zrobił programista i u niego działa dobrze ma problemy u innych.
Na ten moment to jeszcze widzę że jest zbyt dużo nie wiadomych. Jak by Amazon potwierdził że będzie wspierał DTS-HD Master Audio i DTS-X to bym brał ale kupować zabawkę za 1000zł i może się za chwilę okazać że przestanie działać DTS-HD MA i DTS-X to nie za dobry pomysł. Najchętniej bym kupił Nvidia Shield TV jak by wypuścili nową wersję ale coś się nie zapowiada.
Odpowiedz
#8
Znam ten wątek z forum Kodi i moim zdaniem troche zbyt duzo tam dzielenia włosa czworo.Nie uzywałem Cube ale miałem Fire stick 4k a obecnie mam dostęp do fire stick 4k max .Nigdy nie zaobserwowałem zadnego problemu z DTS (fakt ,że firesticki nie obsługują dts hd ma) w każdym razie sprzęt na pewno pewniejszy i popularniejszy (na pewno poza Polską) od jakiś chińskich boxów do których nawet cięzko znależc jednoznaczną specyfikację.
Według mnie godne w twoim przypadku godne uwagi są jedynie dwa rozwiązania:
-Nvidia shield pro 2019 , działają wszystkie formaty dzwięku , trzeba sie pogodzić z brakiem HDR10+ i HLG
- Fire Cube 3rd - na obecną chwilę działają wszystkie formaty video i audio , szkoda ,że nie obsługuje Kodi 64-bit.

btw. Jaki masz amplituner ?
Odpowiedz
#9
Denon avc-x3800h i do tego zestaw 7.1.4. Ciężko znaleźć produkt idealny niestety. Najbardziej by mi pasowała nvidia shield tv żeby wyszła już nowa wersja najlepiej z portem HDMI 2.1 i jak by miała HDR10+ i IMAX AV1 i działający HDR w YOUTUBE to już szczyt marzeń.
PS w tym wątku na forum kodi pisał ktoś to co Ty czyli że na Fire Stick 4k DTS i AC3 działa dobrze więc jak może źle działać w Fire Cube 3 to mu odpisał ten programista że to są 2 różne urządzenia. Domyślam się że miał na myśli że mają inne bebechy w środku i różnica jest. Skoro na Fire Cube 3 HD audio działa a na Sticku już nie.

Myślałem też o takiej zabawce.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odtwarza praktycznie wszystkie formaty. Tylko że z tego co czytałem nie jest zbyt dobry jak chodzi o VOD no i KODI na nim chyba nie postawisz. 4K nie będzie działać na aplikacjach androidowych tylko max 1080p.
Za to odtwarza nawet dyski bluray 2-warstwowe "MEL i FEL" którego nie potrafi żaden android tv box.
Odpowiedz
#10
Dla mnie podstawa to Kodi spięte z RD.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości