Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canal + Box 4K, problem z DTS HD Master i Dolby True Hd
#11
@Darekrocznik71 Zido ma inne chipsety i nie ma co porównywać do tanich Amlogic.
Poza tym ma zawsze dedykowany przetwornik DAC audio i video czasami nawet dwa więc obsługą kodeków nie jest związana z systemem tylko wypasionym hardware. Dlatego można go nazwać profesjonalnym boxem z obsługą wielu formatów, w tym Dolby Vision, HDR10+, HDR10, BT.2020, H.265, MVC 3D @23,976 Hz, HDR>SDR i SDR>HDR, ATMOS, DTS:X.

Do Canal+ 4k boxa wystarczyło by tylko wstawić odpowiedni przetwornik i już był by dobrym sprzętem z dźwiękiem wysokiej jakości ale wiadomo koszty podniosły by cenę 2-3x a to nie ma sensu przy tej klasie sprzętu. Wink
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
(28-02-2023, 01:14 PM)Ktosi napisał(a): @Darekrocznik71 Zido ma inne chipsety i nie ma co porównywać do tanich Amlogic.
Poza tym ma zawsze dedykowany przetwornik DAC audio i video czasami nawet dwa więc obsługą kodeków nie jest związana z systemem tylko wypasionym  hardware. Dlatego można go nazwać profesjonalnym boxem z obsługą wielu formatów, w tym Dolby Vision, HDR10+, HDR10, BT.2020, H.265, MVC 3D @23,976 Hz, HDR>SDR i SDR>HDR, ATMOS, DTS:X.

Do Canal+ 4k boxa wystarczyło by tylko wstawić odpowiedni przetwornik i już był by dobrym sprzętem z dźwiękiem wysokiej jakości ale wiadomo koszty podniosły by cenę 2-3x a to nie ma sensu przy tej klasie sprzętu. Wink


Testowałeś jakiś model Zido, jeden z nich dostał nawet nagrodę EISA, mi niepotrzebny
model z dac, do stereo mam Denafrips Terminator, do kina procesor Anthem AVM70, teraz jakiś dobry transport co by obsłużył gęste formaty, taki Zadoo Z1000pro, ma ciekawe parametry i przystępną cenę. Zadoo ma Androida, do filmów patrząc na gęste formaty, lepiej używać jego firmowego playera czy instalować Kodi?
Odpowiedz
#13
Akurat nie testowałem, w domu mam kilka starych Zidoo Z9s i Zidoo Z9x , służyły kiedyś jako odtwarzacze sieciowe na sklepie dla ściany TV 4K do prezentacji efektów video i audio na różnych modelach TV. Teraz to trochę starocie ale za to dobre. Smile

Fork KODI dla Zidoo działa po prostu idealnie praktycznie na każdej wesji boxa. Masz go zawsze jako opcję do instalacji.
A co do playerka odtwarza praktycznie wszystko co umożliwia box, jedyna wada to mały zakres regulacji i ustawień w czym Kodi go trochę przewyższa.

Znajomy który ma hopla na punkcie audio ma Zidoo UHD3000 ( Zidoo Z1000pro to przy nim średniej klasy box ) i raczej bym zgrzeszył jak bym choć jedno złe słowo powiedział bo dźwięk porównując do idealnego można nawet obrazić bo jest o niebo lepszy.
W życiu bym go nie kupił, już bym wolał kupić tej cenie OLED TV i żałować że tego Zidoo nie posiadam. Wink
Odpowiedz
#14
(28-02-2023, 05:23 PM)Ktosi napisał(a): Akurat nie testowałem, w domu mam kilka starych Zidoo Z9s i Zidoo Z9x , służyły kiedyś  jako odtwarzacze sieciowe  na sklepie dla ściany TV 4K  do prezentacji efektów video i audio na różnych modelach TV. Teraz to trochę starocie ale za to dobre. Smile 

Fork KODI dla Zidoo działa po prostu idealnie praktycznie na każdej wesji boxa. Masz go zawsze jako opcję do instalacji.
A co do playerka odtwarza praktycznie wszystko co umożliwia box, jedyna wada to mały zakres regulacji i ustawień w czym Kodi go trochę przewyższa. 

Znajomy który ma hopla na punkcie audio ma Zidoo UHD3000  ( Zidoo Z1000pro to przy nim  średniej klasy box ) i raczej bym zgrzeszył jak bym choć jedno złe słowo powiedział bo dźwięk porównując do idealnego można nawet obrazić bo jest o niebo lepszy. 
W życiu bym go nie kupił, już bym wolał kupić tej cenie OLED TV i żałować że tego Zidoo nie posiadam. Wink

To Zidoo Neo S, to już w ogóle wypas, tylko nie ma Androida to o Kodi, można zapomnieć. Tak w ogóle, jest sens tyle dopłacać, patrząc na modele, Neo S i  UHD 3000, w porównaniu do niższego modelu, żeby służył tylko jako transport do filmów, mój procesor Anthem i dac mają bardzo dobre przetworniki? Ta wersja Kodi na Zidoo, dużo różni się od tych typowych na Androida, Linuxa itd....opisy do filmów są po polsku? Rozumiem, w tej wersji Kodi pod Zidoo wszystkie gęste fornaty, łącznie z DTS X chodzą bez problemu?Kolega pod jaki amplituner, procesor ma podpięte Zidoo?
Odpowiedz
#15
Niewiele różni się od normalnego  to w sumie też  Kodi z niektórymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w Zidoo poprzez integracje odtwarzacza ZDMC. Nadal jednak KODI i ZDMC  to dwa oddzielne i różne plyery.
Są gdzieś instalki po forach, możesz sprawdzić ale prawdę mówiąc nic nie zyskasz nowego nie na sprzęcie Zidoo poza zwykłym KODI. 

Wszystkie możliwe funkcje obsługuje tylko i wyłącznie odtwarzacz Zidoo, ZDMC.


Znajomy to taki maniak pracujący w sklepie zajmującym sie sprzętem naprawdę wysokiej klasy i przy okazji montażem.
Wzmacniacz wiem że ma lampowy 7.1.2  własnej produkcji na złotych lwach chyba kt88 , po 250 funtow za lampkę, w głośniki nie wnikałem z tego co mówił pary specjalnie dobierał sobie po różnych producentach, z lepszych to ma parę Martina Logana.
Procesor jakiś Anthem ( skoro on ma to na pewno warto mieć ) , nie zdziwię się jak go w końcu  przerobi po swojemu,  w planach zmiana na jakiś Copland albo podobny jak dorwie coś  działającą elektroniką  z demobilu za grosze i zrobi sam w nowej obudowie. Zresztą zobaczymy, sprzęty robi głownie dla siebie albo naprawia uszkodzone, potem na sprzedaż jak się sprawdzi.

Mnie to nie interesuje by mieć tak szeroką wiedzę w temacie audio,  dostarczam mu tylko sprzęt  ze zwrotów czy reklamacji który nie opłaca się naprawiać nawet w serwisie, akurat zajmuję się na co dzień odbiorem  elektrośmieci ze sklepów kilku sprzedawców sprzętu audio/video.


p.s.
Ja po prostu nie rozumiem czasami ludzi kupujących komputery do gier za 3-5 tyś funtów ( 15-25 tyś zł ! ) a co dopiero jak mam zrozumieć kogoś kto na sprzęt audio wysokiej klasy wyda minimum 20 tyś funtów ( 100 tyś zł ) i twierdzi że ma nadal sprzęt tylko średniej klasy bo jest lepszy. Smile
Odpowiedz
#16
Sam się zastanawiałem nad zakupem Zidoo Z1000 PRO albo dune hd pro vision 4k solo. Oba chyba odtwarzają wszystkie formaty audio i wideo. No co do jednego formatu wideo nie jestem pewien czyli Dolby vision 2 warstwowy FEL i MEL jak jest na filmie tak nagrany. Z tego co wyczytałem Dune to potrafi a zidoo nie doczytałem. Jak by dało się do nich wgrać KODI które by odtwarzało wszystkie formaty tak jak one to potrafią to bym się nie zastanawiał. Jestem bardzo przywiązany do KODI.
Orientuje się ktoś czy w takim Zidoo albo Dune jest język polski interfejsu?
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Lokalizacja systemu zawsze zgodna z Androidem, z aplikacjami to różnie bywa.

Zidoo poprawnie przetwarza FEL i MEL w kontenerach MKV, ISO i BDMV. W każdym bądź razie działa na testowych filmach i jeśli odtwarzacz ma przynajmniej Dolby Vision Profile 7.

Masz dokładne specyfikacje boxów i ta dokładnie wezyrsko opisane z jakimi profilami i jakie kontenty.
Odpowiedz
#18
A orientujesz się czy na zidoo działa KODI i czy przepuszcza formaty audio i wideo? Gdzieś na forum zidoo wyczytałem że na nowym firmware G netflix działa w 4k i HDR. Czy jesteś w stanie to potwierdzić i czy ewentualnie inne aplikacje też działają w 4k?
Odpowiedz
#19
(01-03-2023, 08:54 PM)kowalmisiek napisał(a): A orientujesz się czy na zidoo działa KODI i czy przepuszcza formaty audio i wideo? Gdzieś na forum zidoo wyczytałem że na nowym firmware G netflix działa w 4k i HDR. Czy jesteś w stanie to potwierdzić i czy ewentualnie inne aplikacje też działają w 4k?
Podobno jest wersja Kodi na Zidoo, czy działają serwisy streaming w pełnej wersji trudno powiedzieć, ja do serwisów streaming wziąłem Canal + Box 4K i wszystko ładnie śmiga w pełnej wersji, jedyny minus, że jest problem na tym boxie z Kodi, obsługa gęstych formatów dźwiękowych
Odpowiedz
#20
Nie słyszałam o jakiś specjalnych wersjach Kodi , jak już to pewnie realizuje to softwarowo czyli potrzebny jest jakiś odpowiedni dodatek by uaktywnić opcję czy dodatkowe kodeki.

Zobacz na sprzęty Himedia, sa odtwarzaczami sieciowymi podobnie jak Zidoo i w o wiele niższej cenie umożliwiają odtwarzanie praktycznie wszystkich formatów. np. Cubetek Himedia Q5PRO

Dolby Licensed Device, supports all HD-Audio formats. Dolby True-HD, Dolby True-HD ATMOS, DTS:X, DTS-HD MA, 5.1/7.1 LPCM, DTS, and Dolby Digital AC3.
Dolby 7.1 Atmos

Video performance:
Decoding scheme: H.265 support 4K@60FPS, H.264 4K@60fps, MPEG1/2/4, Max 4K@60FPS/s. VC-1,WMV, Real 8/9/10, Max 4K@60FPS/s. Video format:RM,FLV,MOV,AVI,MKV,TS,MP4,ISO, support 3D MVC video output Audio Format:MP3,WMA, APE, FLac, AAC, OGG, WAV, support Dolby plus, DTS Picture: JPG,BMP,GIF,PNG SRT: PGS,SRT,SMI,SUB,SSA, ASS,SUB+IDX.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości