Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play Now TV BOX v4
#1
[Obrazek: n4e2oqdl.jpg]
Ktoś posiada to urządzenie i mógłby się wypowiedzieć jak ogólnie działa w porównaniu do poprzednich wersji oraz jak wygląda kwestia odbioru DVB-T? Lepiej, gorzej?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ostatecznie zakupiłem to urządzenie na popularnym serwisie aukcyjnym i gdy tylko dotrze, podzielę się informacjami na jego temat.

Update:

Odebrałem dzisiaj to ustrojstwo i zacząłem grzebać. Oczywiście - podobnie do poprzednich wersji - bez kombinatoryki się nie obejdzie, a że całość działa na LiveChannels, to tylko gorzej, bo apka zawiesza się jak diabli. Co prawda HDTV z poprzednich wersji zainstalować się da, ale niestety uruchomić się nie uruchomi.
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
Witam myślę że lepiej tylko nie wiem jak tu wyszukać mux-8. A tak po zatem nie trzeba kombinować z głosem działa prawidłowo są wszystkie kanały TVP na v3 nie było tvp dokument tu dziala
Odpowiedz
#5
(31-07-2023, 05:14 PM)EMR9 napisał(a): Witam myślę że lepiej tylko nie wiem jak tu wyszukać mux-8. A tak po zatem nie trzeba kombinować z głosem działa  prawidłowo są wszystkie kanały TVP na v3 nie było tvp dokument tu dziala
Sprawdź kraj jaki jest ustawiony. W dotychczasowych wersjach domyślnie była to Rosja i MUX-8 nie szło wyszukać, dopiero po zmianie na Polska, ruszyło z kopyta i znalazło wszystko. Podejrzewam, że tutaj jest podobnie, choć pewności nabiorę dopiero jutro kiedy odbiorę sprzęt z paczkomatu.
Odpowiedz
#6
Tu trochę inaczej się wyszukuje kanały zobaczysz sam tu tak nie wychodzi niestety
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
W 4 jest podobnie jak dv8988 8981 vectry czyli dtvsetup / droidlogic i zdublowane dtvsetup dla producenta launchera z dopiskiem n7 ( By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. )
Niestety nie jestem w stanie puścić fastscan dla dvb-c. W 8988 to działa (na najnowszym sofcie tuner u mnie kompletnie zdechł, sygnał pokazuje ale nic nie skanuje), tutaj skanuje pojedyńczą częstotliwość.
Odbiór tv na zbrandowanym live channels pod nazwą live tv (to samo co w 8988) i tajemniczym 'TV' - tutaj widać, że to produkt własny sdmc i zastapiło to apke hdtv

Co dekoder to inne rozwiązanie. Nie potrafią skośni z sdmc zrobić czegoś co działa porządnie, jak np. ci z sei-robotics.

edit:
i 4ka jest wykastrowana z PIP'a. Tak jak 8988 - to chyba ficzer androida 11 bo 8519 czy playboxy na android 9/10 pipa a/v mają.
edit2:
Do 4 rano próbowałem jakoś puścić fast scan lub chociaż pełny skan dvb-c via dtvsetup dvb-c skan (skanuje tylko wpisaną częstotliwość/sdmc-scan (tutaj non stop failed) - nie da rady. Soft skopany. Skanowanie z launchera trwa wieczność i skanuje garstke kanałów. Pewnie szybciej doczekamy się play now 5 niż jakiejś poprawki na to Big Grin

Podziękowali: Mangas
Odpowiedz
#8
(31-07-2023, 05:14 PM)EMR9 napisał(a): Witam myślę że lepiej tylko nie wiem jak tu wyszukać mux-8. A tak po zatem nie trzeba kombinować z głosem działa  prawidłowo są wszystkie kanały TVP na v3 nie było tvp dokument tu dziala
Żeby znalazł MUX-8, który nadal jest na VHF - przy szukaniu kanałów trzeba wpisać kraj - Germany oraz ręcznie ustawić zakres częstotliwości na: Min Frequency (khz): 174000, Max Frequency (khz): 250000, Step (khz) oraz Bandwith (khz) na 7000. Wtedy wyszuka. Patrz screen.[Obrazek: K2iEgKdl.jpg]

Najprościej uruchomić to przez apkę Uruchamiacz aktywności, którą można spokojnie zainstalować z pendrive'a i na liście wszystkich aplikacji należy odnaleźć apkę o nazwie DtvSetup Demo.

Niemniej na razie nie polecam tego robić, bo widzę, że nadpisuje wcześniejsze kanały, zamiast dodać je do listy. Coś wymyślę i dam znać.


Jest tutaj też jakaś malutka apka o nazwie TV, ale jedyne co robi to wyświetla grafikę No Channels, nawet po wcześniejszym wyszukaniu kanałów. i ustawieniu przez Uruchamiacz aktywności źródła sygnału na: Antenna. Będę musiał mocniej pogrzebać.

Podziękowali: EMR9
Odpowiedz
#9
Udało mi się to "cudo" zmusić do jako takiego działania. Jest to lekka droga przez mękę, ale póki co funkcjonuje. Do oglądania DVB-T na tym urządzeniu służy aplikacja Live TV, jak powyżej wspomniał szanowny kolega: @477112 . Apka TV jest, ale nie działa, nawet po nadaniu uprawnień do czytania listy kanałów i nie posiada żadnych opcji konfiguracji, zatem używane jej to bezsens.

Jeżeli zeskanujemy częstotliwości przez Live TV (screen post wcześniej), zostanie uruchomiona apka: DtvSetup Demo, a w niej możliwe jest przeskanowanie tylko jednego pakietu częstotliwości UHF lub VHF, ale jak wspomniałem problem polega na tym, że kanały są zastępowane, zamiast zostać dodane do listy.

Z kolei jeśli zeskanujemy częstotliwości z Launchera PLAY poprzez Skanowanie DVB, wszystko co prawda zostanie wyszukane, ale po uruchomieniu apki Live TV dostaniemy "ficzer" w postaci włączonych na Amen napisów w każdym programie, który je posiada i nie będzie możliwości ich wyłączenia. Przełącznik można sobie "klikać" na Wyłącz, ale po ok. 5 sekundach napisy pojawią się znowu.

Ja obszedłem to następująco:

1. Pobrałem ze sklepu Mochi Live TV (następca likwidowanego 31 lipca 2023 Googlowego LiveChannels).
2. Domyślnie mimo uprawnień do czytania kanałów Mochi tego nie robi i wyświetla informację, że źródła TV Channels nieskonfigurowano. Po najechaniu na tę opcję otworzyła się domyślna apka do skanowaniu kanałów, o której wspomniałem wcześniej, czyli: DtvSetup Demo.
3. Kompletnie nic nie zmieniając wydałem polecenie Start - wiedząc, że ewentualne wyszukane wcześniej kanały zostaną zastąpione. W sumie znalazło ich 29, wszystkie z TVP, łącznie z tymi z HBB TV, ale bez MUX-8.
4. Po wyszukaniu w DtvSetup Demo wszedłem do domyślnego Launchera PLAY i wybrałem polecenie Skanowanie DVB. I okazało się to strzałem w dziesiątkę. Pozostałe kanały łącznie z MUX-8 zostały wyszukane i DODANE do już istniejącej listy. W związku z czym Mochi Live TV zaczęło wyświetlać 56 dostępnych kanałów. Oczywiście w Ustawieniach -> Dostosuj listę kanałów - odznaczyłem wszystkie zakodowane kanały MUX-4, stacje radiowe i kanały HBB TV, zostawiając tylko faktycznie działające darmowe kanały TV.

Po takim wyszukaniu programy działają normalnie, bez wymuszonych napisów. A jedyną opcją, której mi teraz brakuje jest możliwość ich sortowania. Tej funkcji niestety nie ma ani wbudowany Live TV, ani LiveChannels, ani Mochi Live TV. Mam jednak nadzieję, że ten ostatni jako projekt rozwijany doczeka się tej funkcji.

[Obrazek: 4S6uES1l.jpg]


Podziękowali: EMR9
Odpowiedz
#10
Ból stanowi dodatkowo fakt, że opisane aplikacje wyświetlają obraz tylko w SD. Pomimo nadawania większości kanałów w HD, taka funkcja w przypadku tego boxa nie jest aktywna i nie widzę nigdzie w Ustawieniach możliwości jej aktywacji.

Poprawna rozdzielczość nadawania działa jedynie wtedy gdy dany kanał oglądamy poprzez launcher PLAY, a to z kolei mija się z celem, bo lista kanałów naziemnych jest pomieszana z kanałami płatnymi.

Niniejszym wystawiam tego szrota na sprzedaż i wracam do poczciwego, ale działającego całkiem dobrze Play NOW Box 2, którego jedynym mankamentem jest brak EPG na kanałach TVP.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości