Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi -buforowanie w pamięci wewnętrznej.
#11
ja o jednym ty o drugim. Masz rację - dyskusja jałowa.
Odtwarzanie w przypadku Fen i większości wtyczek idzie przez KODI - nie przez wtyczkę Fen - nie ma ona własnego resolvera wbudowanego (jak niegdyś wtyczka cda od ramica) więc to kodi zarządza buforowaniem itp. Natomiast pobieranie odbywa się za pomocą skryptu pythona - poza metodą odtwarzania kodi (można teoretycznie je odpalić nawet bez kodi - to tylko skrypt) - więc nie może siłą rzeczy podczas oglądania zapisywać się do folderu pobierania - do pamięci dodatkowej tak - ale nie do folderu pobierania wskazanego w Fen.
To że to działa, związane jest najprawdopodobniej z tym że wskazując w Fen tą dodatkową pamięć jako miejsce zapisu umożliwiłeś kodi jako aplikacji korzystanie z niej (sam wpis nic nie da przecież) - i z automatu zaczęło z niej korzystać - i wtedy będzie to działać nie tylko z FEN. No chyba że pomiędzy całymi akcjami miałeś jeszcze restart kodi - to wtedy nawet ustawienie w Fen nie powinno mieć wpływu.
Natomiast powiązanie tego z wskazaniem lokalizacji do pobierania w Fen jest błędne.
Ustawienie funkcji zapisu w FEN nie ma żadnego wpływu na to gdzie i co kodi buforuje.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
(15-10-2023, 06:45 PM)Tomek napisał(a): Ustawienie funkcji zapisu w FEN nie ma żadnego wpływu na to gdzie i co kodi buforuje.

Zabawny jesteś.... Wink

Po raz kolejny i raczej już ostatni napiszę:

Pendrive sformatowany jako pamięć wewnętrzna , ustawienia poprzez Ez Maintenance -buforowanie plików internetowych w pamięci wewnętrznej.
Efekt- Kodi buforuje do pamięci wewnętrznej, która jest również wskazana w FEN (jako ustawienie defaultowe) w zakładce "download" .
Wskazanie w tej samej zakładce FEN ,folderu na pendrivie,efekt- Kodi buforuje do wskazanego folderu, który jest czyszczony po zamknięciu playera.
Taki jest w praktyce stan faktyczny,nie teoretyczne rozważania,koniec kropka.
Odpowiedz
#13
Czyli wg. ciebie kodi odczytuje ustawienia wtyczki która jest na czarnej liście i dostosowuje do niej swoje działanie. Masz rację - brzmi legitnie.
Podejrzewam że to nie kodi buforuje tylko fen ma jakiś skopany system zapisu plików.
No ale twoje tłumaczenia brzmią legitnie - przyznaję ci rację.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#14
a ja nic nie podejrzewam ,ja po prostu opisałem ustawienia i ich działanie w praktyce.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości