Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Catchup do popularnych wtyczek TV
#1
Witam.
Znalazłem rozwiązania z catchupem do wielu wtyczek TV, które się przez ostatni czas pojawiały. Jak na razie nie widziałem, aby ktokolwiek podzielił się niektórymi rozwiązaniami, ale jeśli się jakieś powtórzą, to tylko dlatego, bo w sumie nie widziałem żadnej osobnej sekcji przewidzianej tematyce catchup.

Dla wtyczki TVP (Libka) [T1D to identyfikator kanału]:
#EXTINF:-1 tvg-id="TVP 1" catchup="default" catchup-source="plugin://plugin.video.kpl.tvp/iptv_catchup/T1D/{Y}-{m}-{d}T{H}:{M}:{S}" catchup-days="7",TVP 1
plugin://plugin.video.tvpgo/play_channel?code=T1D
Jak widać, dla TVP korzystam również ze wtyczki TVP GO, niektóre kanały nie są w ogóle uruchamiane przez TVP (Libka), np. Alfa TVP (szczególnie wieczorem). Poza tym wtyczka TVP (Libka) nie obsługuje catchup wielu kanałów, np. Alfa TVP tylko do 1 godziny wstecz, od aktualnie nadawanego programu.

Dla wtyczki VOD_PL autorstwa @mtr81 [w sid= wpisać odpowiedni kanał z wtyczki]:
#EXTINF:-1 tvg-id="TVN" catchup="default" catchup-source="plugin://plugin.video.vod_pl/?mode=playT&sid=tvn&ts={utc}&te={utcend}" catchup-days="7",TVN
plugin://plugin.video.vod_pl/?mode=playT&sid=tvn
Rozwiązanie działa jak dla mnie zadowalająco, muszę tylko trochę przewinąć do przodu (5–8 minut), ale da się obejrzeć programy w całości.

Dla wtyczki TBN od @mtr81:
#EXTINF:-1 tvg-id="TBN Polska" catchup="default" catchup-source="plugin://plugin.video.tbn/?mode=playReplay&ts={utc}&te={utcend}" catchup-days="7",TBN Polska
plugin://plugin.video.tbn?mode=playLive

Jak widać sytuacja podobna do wtyczki VOD_PL. Wiem, że był zrobiony inny format zapytania do wtyczki w catchup, ale oryginalne rozwiązanie w ogóle mi nie działało. Takie było poprzednie:
#EXTINF:0 tvg-id="TBN Polska" catchup="append" catchup-source="&s={utc:Y-m-dTH:M:S}&e={utcend:Y-m-dTH:M:S}" catchup-days="2",TBN Polska
plugin://plugin.video.tbn?mode=playLive
Czy komuś oryginalne ustawienie catchup ze wtyczki zadziałało? Może i jest innym wywołaniem, bo używa metody append, ale u mnie to w ogóle nie chciało nic odtworzyć.

Jakby ktoś był ciekaw, to w sumie do tej pory, z w.w. wtyczek udało mi się uzyskać 24 kanały z funkcją catchup.

Jedyne, to nie udało mi się uzyskać dostępu catchup do wtyczki Megogo od @mtr81, ponieważ tam jest to w formie losowych znaków, np. dla WP:
plugin://plugin.video.megogo/?mode=playReplay&vid=65815f391b28541af9766d1d&cid=20891427
gdzie:
  • vid= to miejsce na identyfikator wideo do odtworzenia
  • cid= identyfikator kanału

Kolejna wtyczka, z którą miałem problem, to Trwam od @mtr81. Ani oryginalne rozwiązanie nie działało, jak również moje.
Oryginalne:
#EXTINF:0 tvg-id="TV TRWAM" catchup="append" catchup-source="&s={utc:Y-m-dTH:M:S}&e={utcend:Y-m-dTH:M:S}" catchup-days="7",TV TRWAM
plugin://plugin.video.trwam?mode=playLive&chan=trwam

Moje rozwiązanie:
#EXTINF:0 tvg-id="TV TRWAM" catchup="default" catchup-source="plugin://plugin.video.trwam/?mode=playReplay&chan=trwam&code=tv-trwam-cvk-{Y}{m}{d}{H}{M}{S}" catchup-days="7",TV TRWAM
plugin://plugin.video.trwam?mode=playLive&chan=trwam
Tu problem jest z rokiem. Kiedy podaję {Y} to wyświetla rok w formacie czterocyfrowym, czyli 2024, natomiast potrzeba tutaj formatu dwucyfrowego, czyli 24.

Jeszcze na koniec szybkie pytanie, czy jest możliwość zrobienia catchup dla kanałów ze wtyczki YouTube?
#EXTINF:-1 tvg-id="wPolsce.pl",wPolsce.pl
plugin://plugin.video.youtube/play/?channel_id=UCPiu4CZlknkTworskK79CPg&live=1
W sumie wiele transmisji z YouTube można cofnąć nawet o 24 godziny, stąd takie pytanie.

Jeśli komuś pomogłem, proszę bardzo Big Grin
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Przede wszystkim przypominam, że problem z jakąkolwiek wtyczką powinno się zgłaszać przede wszystkim na GH jej autora. Nie wiem jak inni, ale zależy mi na tym aby wtyczki były aktualne i działały jak trzeba, a nie mam czasu obserwować tysięcy grup dyskusyjnych.
Odnosząc się do tematu catchup, to po pierwsze musisz mieć na uwadze, ze nie każdy kanał z listy we wtyczce ma techniczną możliwość zrealizowania takiej funkcjonalności. Tak jest właśnie ze wspomnianym kanałem Alfa TVP.
To co zrobiłeś w pozostałych przypadkach to jest rzeźba i żeby to sensownie działało integracja powinna być robiona od strony wtyczki. W obecnej sytuacji wystarczy drobna przeróbka we wtyczce i twoje rozwiązania będzie można wyrzucić do kosza.
Odnośnie wtyczek TVP_VOD, VODpl, TV TRWAM oraz TBN Polska, to wsparcie dla catchupu poprzez IPTV Simple Client zostało w ostatniej wersji uwzględnione i po wygenerowaniu nowej listy M3U - wbrew twoim twierdzeniom - ono działa (weryfikowane na zestawie Kodi 20.2 na Win10 + EPG od OVH By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.). Jeśli nie proszę zrobić jak na wstępie. Problemem są w twoim przypadku prawdopodobnie ustawienia wtyczki IPTV Simple Client
Odpowiedz
#3


Podziękowali: lolo99
Odpowiedz
#4
Witaj Smile ten wpis jest nie potrzebny #EXTM3U url-tvg="https://epg.ovh/pltv.gz"
#EXTM3U nawet bez tego lista zadziała. A jak już się upierasz to: #EXTM3U url-tvg="http://epg.ovh/pltv.gz" bez "s" Kodi jakoś lepiej trawi nie szyfrowane. Taka ciekawostka.

Lista wygenerowana w TVP_VOD 1.1.28 działa archiwum. Sprawdziłem osobiście kodi 20.2 ATV 12 

[Obrazek: IkZPmV1l.png]
Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#5
(01-01-2024, 08:35 PM)sky02 napisał(a): Witaj Smile ten wpis jest nie potrzebny #EXTM3U url-tvg="https://epg.ovh/pltv.gz"
#EXTM3U nawet bez tego lista zadziała. A jak już się upierasz to: #EXTM3U url-tvg="http://epg.ovh/pltv.gz" bez "s" Kodi jakoś lepiej trawi nie szyfrowane. Taka ciekawostka.
Pozdrawiam Smile
Wpisuję https, nawet do niektórych adresów streamów, gdyż po prostu inaczej nie chciało mi działać, ale dzięki za radę.
Widocznie poszli dawno w tym kierunku, aby nie było problemów z adresami szyfrowanymi.
Nie zauważyłem, abym musiał długo czekać na wczytanie EPG, może to kwestia bardziej indywidualna?

Również pozdrawiam Big Grin

(01-01-2024, 08:35 PM)sky02 napisał(a): Witaj Smile ten wpis jest nie potrzebny #EXTM3U url-tvg="https://epg.ovh/pltv.gz"
#EXTM3U nawet bez tego lista zadziała. A jak już się upierasz to: #EXTM3U url-tvg="http://epg.ovh/pltv.gz" bez "s" Kodi jakoś lepiej trawi nie szyfrowane. Taka ciekawostka.

Lista wygenerowana w TVP_VOD 1.1.28 działa archiwum. Sprawdziłem osobiście kodi 20.2 ATV 12 

[Obrazek: IkZPmV1l.png]
Pozdrawiam Smile
Tych wtyczek TVP to się narobiło... Ciężko nadążyć, która z nich jest bardziej aktualna i lepiej rozwijana od innych.
We wtyczce TVP (Libka) był używany tryb catchup="default", stąd też moje ustawienie w IPTV Simple Client.
Czyli mam rozumieć, że teraz wszystkie wtyczki wykorzystywać będą funkcję catchup="append", czyli mam ustawić dołącz, zamiast domyślne?

Co, jeśli ustawię na wyłącz w trybie catchup? Zamierzam nie tylko brać catchup z różnych wtyczek, ale również ze zwykłych adresów, a jest kilka takich, tylko muszę je ręcznie dodać, korzystając z tych wszystkich znaczników czasu dla danego serwera (jedne używają {utc} inne ${timestamp}, a jeszcze inne zwykły format czasu, tj. {Y}{m}{d}{H}{M}{S}). Tak więc stąd moje „kombinowanie”.
Odpowiedz
#6
TVP Libka była pierwszą która potrafiła uruchomić archiwum. Panowie z Libki dostosowali wtyczkę oraz listę pod ustawienia  IPTV Simple Client. Ale moim skromnym zdaniem rozwiązanie @mtr81 jest bardziej elastyczne.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Mam ustawioną kluczową opcję IPTV SC na "Disabled". O tym czy strumień ma catchup czy nie i jakiego typu (składnia linku) decydujesz na poziomie listy odpowiednio ją parametryzując. Problemów z SC jest parę i dlatego odpuszczałem sobie integrację z wtyczkami w zakresie catchupu. Dobrze to działa jak się posiada listę od jednego dostawcy. Gorzej jak ich jest więcej (to samo dotyczy wtyczek). Różnice mogą być też w samym EPG, bo w zależności od tego jakiego użyjesz może generować do linków różne czasy (lokalny /UTC) i przy wielu dostawcach list trzeba parametryzować "offsset" albo we wtyczkach albo na poziomie konkretnych kanałów na liście. Generalnie to co zrobiłem to są tylko testy. Mam też rozwiązanie dla Megogo, ale ze względu na technikalia po stronie serwisu (link jest generowany na podstawie ID audycji/programu) trzeba na poziomie wtyczki oprogramować zmapowanie EPG z SC z EPG we wtyczce i będzie to działało tylko wtedy, gdy nie będzie ustawionego bufora czasowego przed rozpoczęciem programu (bo on niestety wpływa na znaczniki w linku). Z tego ale też i z innego względu (muszę wyjaśnić z autorami IS kwestię odtwarzania kanału CTV) tej wersji jeszcze nie udostępniłem.

(01-01-2024, 08:03 PM)jas2001 napisał(a): Nie korzystam z GH, bo przeważnie po zgłoszeniu problemu i tak niewiele się dzieje, poza tym skoro jest to forum przeznaczone dla użytkowników Kodi, to korzystam i piszę (zresztą widziałem nawet, jak ludzie mają problemy z przewodnikiem).

Chyba ja też przestanę, bo jeśli po jakimś czasie trafiam na jakiś błąd - a wbrew pozorom korzystam ze swoich jak i innych wtyczek bardzo rzadko - i nie jest on zgłoszony, to uznaję że wtyczki nikt nie używa... Nie ma zatem sensu pisać następnych czy dodawać nowych funkcjonalności.
Odpowiedz
#8
(01-01-2024, 09:48 PM)sky02 napisał(a): TVP Libka była pierwszą która potrafiła uruchomić archiwum. Panowie z Libki dostosowali wtyczkę oraz listę pod ustawienia  IPTV Simple Client. Ale moim skromnym zdaniem rozwiązanie @mtr81 jest bardziej elastyczne.
Czytałem na oficjalnym GH wtyczki Libki, że Libka miała „zrewolucjonizować” pisanie wtyczek pod Kodi, aby można było je robić szybciej, łatwiej i by miały lepszą stabilność, poprzez niezależność. Widocznie coś poszło nie tak...

(01-01-2024, 10:08 PM)mtr81 napisał(a): Mam ustawioną kluczową opcję IPTV SC na "Disabled". O tym czy strumień ma catchup czy nie i jakiego typu (składnia linku) decydujesz na poziomie listy odpowiednio ją parametryzując. Problemów z SC jest parę i dlatego odpuszczałem sobie integrację z wtyczkami w zakresie catchupu. Dobrze to działa jak się posiada listę od jednego dostawcy. Gorzej jak ich jest więcej (to samo dotyczy wtyczek). Różnice mogą być też w samym EPG, bo w zależności od tego jakiego użyjesz może generować do linków różne czasy (lokalny /UTC) i przy wielu dostawcach list trzeba parametryzować "offsset" albo we wtyczkach albo na poziomie konkretnych kanałów na liście. Generalnie to co zrobiłem to są tylko testy. Mam też rozwiązanie dla Megogo, ale ze względu na technikalia po stronie serwisu (link jest generowany na podstawie ID audycji/programu)  trzeba na poziomie wtyczki oprogramować zmapowanie EPG z SC z EPG we wtyczce i będzie to działało tylko wtedy, gdy nie będzie ustawionego bufora czasowego przed rozpoczęciem programu (bo on niestety wpływa na znaczniki w linku). Z tego ale też i z innego względu (muszę wyjaśnić z autorami IS kwestię odtwarzania kanału CTV) tej wersji jeszcze nie udostępniłem.

(01-01-2024, 08:03 PM)jas2001 napisał(a): Nie korzystam z GH, bo przeważnie po zgłoszeniu problemu i tak niewiele się dzieje, poza tym skoro jest to forum przeznaczone dla użytkowników Kodi, to korzystam i piszę (zresztą widziałem nawet, jak ludzie mają problemy z przewodnikiem).

Chyba ja też przestanę, bo jeśli po jakimś czasie trafiam na jakiś błąd - a wbrew pozorom korzystam ze swoich jak i innych wtyczek bardzo rzadko - i nie jest on zgłoszony, to uznaję że wtyczki nikt nie używa... Nie ma zatem sensu pisać następnych czy dodawać nowych funkcjonalności.

Wiem coś o problemach z funkcjonalnością, dlatego też stawiałem na stabilność. Oczywiście przetestuję proponowane zmiany w ustawieniach wtyczki IPTV. Poza tym niekiedy zaglądam do kodów źródłowych wtyczek, aby zobaczyć, jak działają. Niekiedy nie muszę z niektórych korzystać, bo wystarczy, że zobaczę, dokąd dana funkcja prowadzi i wtedy mogę dodać adres bezpośredni strumienia (niekiedy nawet w formie stałej), co nawet nie znajdzie się danego adresu w internecie. Dzięki temu Kodi działa sprawniej, gdyż przy każdym starcie programu, Kodi odpytuje wszystkie wtyczki i sprawdza ich stabilność, zanim użytkownik cokolwiek zrobi.

Dlatego też kombinuję z różnymi wtyczkami, bo nie wszędzie jest wszystko, a wychodzę z założenia, że jeśli jest skąd brać, to najlepiej z tego skorzystać, jeśli nie ma, szukać innej drogi.

Dlatego do korzystania z IPTV korzystam ze wtyczek takich jak:
  • megogo
  • wp pilot
  • VODpl
  • Toya GO
  • TBN Polska
  • youtube
  • TVP GO
  • TVP Libka

oraz źródła własne.

Krótko mówiąc, korzystam z tego, co przetestowałem jako stabilne (dotychczas). Nie wspominając o tym, że niektóre wtyczki częściowo działają, szczególnie na jednym Android TV mam tylko sam dźwięk z kanałów we wtyczce VODpl, ale na tym jednym aż tak mi nie zależy (wcześniej korzystałem z PlayerMB od @mbebe i jest ta sama sytuacja). Ogólnie mam 5 Android TV, z czego 3 z DVB-T2, więc tam, gdzie wtyczka nie może, tam DVB-T pomoże. Big Grin
Odpowiedz
#9
(01-01-2024, 10:08 PM)mtr81 napisał(a): O tym, czy strumień ma catchup, czy nie, i jakiego typu (składnia linku), decydujesz na poziomie listy, odpowiednio ją parametryzując.
Gdzie można coś o tym poczytać? Żeby się douczyć, pouczyć i w ogóle czegokolwiek dowiedzieć.
Odpowiedz
#10
Zawsze najlepiej szukać u źródła, czyli w tym przypadku tutaj -> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: lolo99
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości