Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soundbar DENON z dolby atmos + nokia tv box + telewizor
#1
Music 
Czy ktoś ogarnia temat należytego połączenia soundbara z Dolby Atmos, gdy w gre wchodzą 3 urządzenia?
Tzn. oglądam wszystko z Boxa TV na androidze. Telewizor ma odbierać tylko obraz, a soundbar ma obierać najlepszą możliwie jakość dźwięku i nie wiem jak to połączyć, bo na moją logikę najlepiej byłoby połączyć bezpośrednio soundbar z boxem, jednak z tego co próbowałem to jedyna droga jest taka, żeby połączyć boxa z tv, a potem tv wypuścić sygnał do soundbara, natomiast przeczuwam, że jakość dźwięku po drodze się traci. Zrobiłem schemat jak ja to podłączyłem i jak możecie to rozwiejcie moje wątpliwości czy to jest właściwe połączenie.

Czy istnieje sposób lub aplikacja by sprawdzić, czy do soundbara dociera audio w pełnej jakości dolby atmos ?.

Podsumowując: w tv mam hdmi arc więc połączyłem go z portem HDMI ARC w soundbarze, a ze zwykłego portu HDMI w tv biegnie połączenie do Box tv. W soundbarze mam 2 porty: HDMI ARC, oraz HDMI IN.

tak to zrobiłem obecnie: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[attachment=undefined]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(26-02-2024, 08:49 PM)damianex napisał(a): Czy ktoś

TV HDMI eARC  => HDMI eARC Soundar

HDMI TV BOX   => HDMI Soundbar
Odpowiedz
#3
Aleś sobie ubzdurał o tej stracie w jakości, to dźwięk cyfrowy i nie ma żadnych strat jakości.

Jak wyżej soundbar tylko pod eARC w TV, boxa możesz podłączyć pod soundbar albo pod TV to nie ma znaczenia bo TV jako master w systemie odbiera i przetwarza dźwięk.
Jedyny zysk z podłączenia pod soundbar to odtwarzanie muzyki bez potrzeby załączenia tv.
Odpowiedz
#4
To nie do końca prawda- przede wszystkim żeby przepuścić dżwięk przez TV musi on wspierać wszystkie formaty audio obsługiwane przez soundbar.Obecnie wiele TV nie obsługuje np. DTS.
Żaden nie obsługuje formatów bezstratnych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości