Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Problem z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. (/showthread.php?tid=1058)

Strony: 1 2


Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - Warson - 05-09-2018

Witam potrzebuje pomocy w ustawieniu kodi w Android TV. 

Czy można zmienić wielkość i kolor napisów odtwarzanych filmów bezpośrednio z wtyczki FanFilm? 

Gdzie się ustawia w kodi format obrazu również z wtyczki FanFilm aby był na pełnym ekranie a nie ścięty obraz czarnymi paskami z góry i z dołu? 

Jak ustawić ustawienia dźwięku w kodi abym mógł odtwarzać filmy z FanFilm z pełną jakością dźwięku Dolby 5.1 bo na każdym filmie grają mi tylko 2 głośniki. . 

Z góry pięknie dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.


RE: Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - mjw - 05-09-2018

Wielkość i kolor napisów zmienisz wchodząc z głównego ekranu Kodi w ustawienia (ikona zębatki) -> ustawienie odtwarzacza -> na samomy dole zmień ustawienia na "Ekspercki" -> język.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - Warson - 05-09-2018

A reszta?


Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - Tomek - 06-09-2018

Kodi wyświetla domyślnie taki format, jaki ma film. Jeśli film jest z paskami po boku/na górze to tak wyświetli. Można to zmienić w opcjach podczas wyświetlania filmów, wciskając bodajże z na klawiaturze.
Co do 5.1 jeśli film ma taką ścieżkę to ja puści. Jeśli nie ma, to idzie w stereo (tak jest najczęściej). Można też dźwięk przekazać za pomocą kabla optycznego do amplitunera przez ustawienia / system/ dźwięk.


RE: Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - zm1c4l - 06-09-2018

Cytat:Czy można zmienić wielkość i kolor napisów odtwarzanych filmów bezpośrednio z wtyczki FanFilm? 


Można zmienić przechwycone napisy CC natomiast wtopione w obraz, nie. Istnieje inna alternatywa czyli uruchomić nietłumaczony film a napisy pobrać z wtyczki i je załadować wtedy będziesz miał napisy takie jakie sam ustawiałeś.


Cytat:Gdzie się ustawia w kodi format obrazu również z wtyczki FanFilm aby był na pełnym ekranie a nie ścięty obraz czarnymi paskami z góry i z dołu? 


Na klawiaturze klikasz kilkakrotnie literę Z i dopasowujesz obraz do swoich upodobań (original, normal, 4:3, 16:9, 14:9, Zoom 120%, Auto dopasowanie).


Cytat:Jak ustawić ustawienia dźwięku w kodi abym mógł odtwarzać filmy z FanFilm z pełną jakością dźwięku Dolby 5.1 bo na każdym filmie grają mi tylko 2 głośniki. . 


Posiadając kino domowe/soundbar jest możliwe. Ustawienia kanałów pozostawić na 2.0, wyłączyć miksowanie dźwięku bo to działa jedynie na analogowych, następnie włączyć przekazywanie dźwięku i zaznaczyć AC3, transkodowanie do formatu AC3, format DTS, DTS-HD.


RE: Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - Warson - 06-09-2018

Cytat: Na klawiaturze klikasz kilkakrotnie literę Z i dopasowujesz obraz do swoich upodobań (original, normal, 4:3, 16:9, 14:9, Zoom 120%, Auto dopasowanie)
 

Niestety u mnie to nie działa Sad odtwarzam na android Box. Cały czas paski... 

Cytat:Posiadając kino domowe/soundbar jest możliwe. Ustawienia kanałów pozostawić na 2.0, wyłączyć miksowanie dźwięku bo to działa jedynie na analogowych, następnie włączyć przekazywanie dźwięku i zaznaczyć AC3, transkodowanie do formatu AC3, format DTS, DTS-HD.
 

Mówisz o ustawieniach wewnątrz kodi?


RE: Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - zm1c4l - 07-09-2018

Cytat:
Cytat: napisał(a):Na klawiaturze klikasz kilkakrotnie literę Z i dopasowujesz obraz do swoich upodobań (original, normal, 4:3, 16:9, 14:9, Zoom 120%, Auto dopasowanie)
 

Niestety u mnie to nie działa [Obrazek: sad.png] odtwarzam na android Box. Cały czas paski... 

Skoro nie działa a powinno to obraz można ustawić wchodząc do ustawień z poziomu playera i tam można ustawiać tryb wyświetlenia.


Cytat:
Cytat: napisał(a):Posiadając kino domowe/soundbar jest możliwe. Ustawienia kanałów pozostawić na 2.0, wyłączyć miksowanie dźwięku bo to działa jedynie na analogowych, następnie włączyć przekazywanie dźwięku i zaznaczyć AC3, transkodowanie do formatu AC3, format DTS, DTS-HD.
 

Mówisz o ustawieniach wewnątrz kodi?

Tak.


RE: Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - sapone17 - 07-09-2018

(07-09-2018, 08:28 AM)zm1c4l napisał(a):
Cytat:
Cytat: napisał(a):Na klawiaturze klikasz kilkakrotnie literę Z i dopasowujesz obraz do swoich upodobań (original, normal, 4:3, 16:9, 14:9, Zoom 120%, Auto dopasowanie)
 

Niestety u mnie to nie działa [Obrazek: sad.png] odtwarzam na android Box. Cały czas paski... 

Skoro nie działa a powinno to obraz można ustawić wchodząc do ustawień z poziomu playera i tam można ustawiać tryb wyświetlenia.


Cytat:
Cytat: napisał(a):Posiadając kino domowe/soundbar jest możliwe. Ustawienia kanałów pozostawić na 2.0, wyłączyć miksowanie dźwięku bo to działa jedynie na analogowych, następnie włączyć przekazywanie dźwięku i zaznaczyć AC3, transkodowanie do formatu AC3, format DTS, DTS-HD.
 

Mówisz o ustawieniach wewnątrz kodi?

Tak.

Witam ja mam tez pytanie mam wgranego builda kodi no limits i w nowej wersji są zablokowane napisy ( przycisk nie jest aktywny) co zrobić aby napisy sie wgrywały jak było dotąd patrzyłem w playerze ale nic nie znalazłem aby to odblokować
Pozdrawiam


RE: Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - Tomek - 07-09-2018

Zainstalować wtyczkę do napisów Smile
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Napisy, Dźwięk, obraz itp. Parę pytań. - sapone17 - 07-09-2018