Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Luźno (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Off topic (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube (/showthread.php?tid=1292)

Strony: 1 2


Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - ssooqq - 16-11-2018

Zakładam temat w offtopic, ponieważ nie ma to nic wspólnego z kodi, ale może jest tu jakiś użytkownik, któremu udało się obejść uciążliwe reklamy w smart tv z materiałów Playera, Iplii oraz Youtube?
Przykład:
[Reklama 2 minuty] 6 minut materiał [Reklama 2 minuty] 6 minut materiał [Reklama 2 minuty] 6 minut materiał [Reklama 2 minuty].

Nie wiem czy się przyda, ale system na którym bazuje mój telewizor to WebOS 4.0.


RE: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - mjw - 16-11-2018

Adblock na routerze Wink


RE: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - ssooqq - 16-11-2018

@mjw

Trudne do ogarnięcia dla typowego Kowalskiego? Wink Dużo roboty? Smile


RE: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - Tomek - 16-11-2018

Zależy jaki router, czy ma możliwość stosowania adblocka lub innych tego typu rozwiązań.
Z oprogramowaniem tomato to 3 sekundy + ewentualnie własne listy host.


RE: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - ssooqq - 16-11-2018

@Tomek

Mamy jakiegoś zwykłego D-Linka.

Znalazłem na allegro router Asus RT-N12vD z instalacją Tomato na życzenie klienta za 92 zł.
Taki router wystarczy?


RE: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - Tomek - 16-11-2018

Zależy jaką wersję Tomato będzie można zainstalować i czy będzie miała wbudowanego adblocka. Ten router nie ma usb, więc sam nic nie dograsz przez entware/optware

Szukaj routera N12B1/C1/D1 - czyli wersji d1 - na nią zainstalujesz najnowszą wersję tomato które ma adblocka wbudowanego.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - ssooqq - 16-11-2018

@Tomek

To jaki model byś polecił?


RE: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - Tomek - 16-11-2018

Jeśli ten który znalazłeś jest w wersji d1 - to spoko pociągnie... To podstawowa wersja - nie ogarnie ci 30 urządzeń i pewnie nie będzie demonem prędkości
Ja mam coś takiego: Netgear WNR3500L v2 (kupiony za 50 dych po ponoć był "zepsuty")- ale to już maszyna w porównaniu z twoim wyborem - choć i tak w porównaniu do obecnych routerów na arm to cieńki jest.

Spoko z allegro bierz ten:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - ghost12 - 16-11-2018

Jest też prostsze rozwiązanie. W routerze (lub z samym tv) zmienić DNSy na takie które domyślnie blokują reklamy. Nie na wszystko pomaga, ale w wielu przypadkach daje radę. Polecam ten wątek : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Smart TV - blokowanie reklam z seriwsów typu Player, Ipla, Youtube - mjw - 16-11-2018

@ghost12 przeklej ten post jak możesz bo te brochy napędzone na kasiurę zablokowali dostęp do posta bez konta. Oni są serio chamscy.