Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Nowa platforma telewizyjna od Play - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Luźno (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Off topic (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Nowa platforma telewizyjna od Play (/showthread.php?tid=1639)

Strony: 1 2 3


Nowa platforma telewizyjna od Play - Łonogrzmot - 20-02-2019

ps napisał(a):Play wiosną uruchomi platformę Play Now TV. Ceny od 20 do 35 zł miesięcznie Play rozpoczął testy platformy telewizyjnej Play Now TV z własnym urządzeniem o nazwie TV Box, w których mają uczestniczyć użytkownicy. W ramach prób z oferty można korzystać przez pół roku za darmo, później ceny mają wynosić od 20 do 35 zł miesięcznie. - Przewidujemy, że oficjalny start Play Now TV nastąpi wiosną 2019 roku, choć wiele zależy od testów. Zmianie mogą ulec także ceny usługi - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Honorata Zachwatowicz, kierownik działu rozwoju tv i video w Play.

[Obrazek: play-tv1(1).jpg]

Czytaj więcej: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Nowa platforma telewizyjna od Play - mjw - 20-02-2019

No ciekawe co to będzie za badziewie Tongue


RE: Nowa platforma telewizyjna od Play - ghost12 - 20-02-2019

To jest jakiś Sagem z wbudowanym tunerem dvbt i certyfikowanym netflixem na ATV 8.0 lub 8.1
Z perspektywy lat "sagem" jakoś nie lubie.

Edit.

A dokładnie to ten: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Broadcom dual core 1.5 nie zachęca na geekbench słabszy od Mi Boxa By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. vs By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Nowa platforma telewizyjna od Play - farben - 20-02-2019

Zdaje się że ten sam procesor cow VU+ Zero 4K, szkoda że złącze LAN ma prawdopodobnie tylko 100Mb max. Z tego co mówili wspiera platformy VOD więc musi mieć certyfikację DRM.


RE: Nowa platforma telewizyjna od Play - Łonogrzmot - 21-02-2019

A może by tak, jednak "spróbować", przecież to nic nie kosztuje [Obrazek: n010.gif]

Jak działa testowanie?

1 - Zapraszamy wszystkich
nie musisz być klientem Play, by testować
nie musisz mieć telewizora SMART TV. Wystarczy wejście HDMI i dostęp do internetu

2 - Przyjdź do salonu
podpisz umowę i odbierz TV BOX za 0 zł. Urządzenie wypożyczamy Ci na czas trwania umowy

3 - Testuj przez 6 miesięcy bez opłat
oglądaj kanały telewizyjne, filmy, seriale, pobieraj aplikacje
w tym czasie możemy do Ciebie zadzwonić, aby poznać Twoją opinię o usłudze lub poprosimy Cię o wypełnienie ankiety

6 miesięcy testów i co dalej?
Korzystasz dalej z PLAY NOW TV przez pozostałe 18 miesięcy według oferty
lub
Rezygnujesz z usługi w punkcie sprzedaży Play, w którym podpisałeś umowę - bez żadnych opłat

Co jeszcze zyskujesz?

Dostęp na wielu urządzeniach
Oglądaj treści na smartfonie, tablecie, laptopie, komputerze i telewizorze

Nagrywarka programów
Przechowamy je dla Ciebie w „chmurze” przez 180 dni

Aplikacje
Pobieraj aplikacje i gry ze sklepu Google Play

Sterowanie głosowe
Wystarczy Twój głos i mikrofon w pilocie, żeby wyszukiwać treści

Jeden pilot
Obsługuj telewizor i TV BOX tym samym pilotem

4K i HDR
Ciesz się żywymi kolorami i doskonałą jakością obrazu

Źródło: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Nowa platforma telewizyjna od Play - farben - 22-02-2019

Mam i muszę napisać że jestem jak narazie dość zawiedziony.

Zacznę od plusów :
- 6 miesięcy za free, w tym 1 miesiąc pakietów HBO i Eleven (pełny bo z nie wiadomyh powodów kanały 1 i 2 znalazły się w oddzielnym pakiecie Sport?)
- możliwość nagrywania programów w chmurze (bez opłat do 30h zdaje się, można wykupić miejsce na 1000h)
- Netflix działa w 4K (podobno bo mój tv nie ma 4K ale w FHD działa bez problemu)
- pilot, miękko działające klawisze i komunikacja po BT z wyszukiwaniem głosowym
- nie zauważyłem wcześniej a i nigdzie o tym nie czytałem, jest też 7 dniowe archiwum dla kanałów Smile

I tu chyba koniec plusów Smile

Minusy:
- duże pudło, ze 2,3 razy większy niż MiBox Smile
- słabe wifi (2.4 i 5G)/LAN 100Mb, do FHD wystarczy ale już w pełnej rozdziałce YouTube 4k nie nadąża, Mi Box po wifi spokojnie buforuje sobie na 10-11 sekund, box z Play max 3s. To samo przy odtwarzaniu lokalnych mediów z większym bitrate, Chimei 60Mb nie daje rady z lokalnego dysku.
- słabszy procek (ten sam co w VU+ Zero 4K) sprawia że interfejs działa znacznie wolniej niż na MiBox, ma to też odzwierciedlenie w odtwarzaniu lokalnych multimediów.
- liczba kanałów nie jest duża ale miałem nadzieję że chociaż będą w dobrej jakości, max rozdzielczość to 1080p i bitrate 4Mb, w dodatku sporo kanałów nie ma nawet 720p. W dodatku, nie wiem czym to spowodowane ale zdarzały się mikro przycięcia na tv bez względu na rozdzielczość może coś się w tym czasie działo na boxie w tle, nie wiem.

Ogólnie box nadaje się pod multimedia z rozsądnym bitratem, do czegoś więcej raczej nie, przynajmniej na tą chwilę.

Można też ściągnąć aplikację Play Now na android tv i korzystać z pakietów na innym boxie, ja zostawiłem MiBoxa Smile na


RE: Nowa platforma telewizyjna od Play - Łonogrzmot - 22-02-2019

(22-02-2019, 05:14 PM)farben napisał(a): Ogólnie box nadaje się 

A jak sytuacja z Kodi 18? 
Całość działa good, wtyczki i wszystko co z nimi związane [Obrazek: n010.gif]


RE: Nowa platforma telewizyjna od Play - farben - 22-02-2019

Kodi działa normalnie z powyższymi ograniczeniami, wtyczki będą działać jak na każdym android tv.


RE: Nowa platforma telewizyjna od Play - Danio - 11-03-2019

Największą bolączką tego boxa jest ciężki i zamulający launcher Play Now. Przez to system boxa chodzi sppro wolniej. Rozwiązaniem problemu jest instalacja (z zewn. źródła) aplikacji Aptoide TV i zainstalowanie innego lekkiego launchera  Smile
Ogólnie może być, choć w porownianiu do nowożytnych boxów i szans raczej nie ma i mieć nie bedzie. Ot, taka skrzyneczka za free (do 6 m-cy !!!) na przeczekanie lub zapoznanie się z możliwościami ATV.

ps. W moim egzemplarzu karta WiFi działa wzorowo. Wykręca ponad 70 Mb/s i to przez strop betonowy (router na innej kondygnacji niż Play box).


RE: Nowa platforma telewizyjna od Play - Łonogrzmot - 11-03-2019

(11-03-2019, 09:19 PM)Danio napisał(a): Rozwiązaniem problemu jest instalacja (z zewn. źródła) aplikacji Aptoide TV i zainstalowanie innego lekkiego launchera  Smile

[Obrazek: n010.gif]

Cytat:REGULAMIN OFERTY PROMOCYJNEJ „TESTUJ PLAY NOW TV”

Ten regulamin obowiązuje od 28.02.2019 do odwołania, ale nie dłużej niż do 31.03.2019 i dotyczy:

Zobowiązujesz się używać użyczonego TV BOX-a zgodnie z jego przeznaczeniem i w sposób określony w instrukcji obsługi oraz zgodnie z warunkami przewidzianymi w Umowie i Regulaminie.

Nie możesz udostępniać TV BOX-a osobom trzecim.

Nie możesz niszczyć, dokonywać jakichkolwiek zmian, modyfikować, przerabiać, usuwać numerów seryjnych w udostępnionym TV BOX-ie.