Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Kilka pytań od nowicjusza - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Kodi dla początkujących (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Kilka pytań od nowicjusza (/showthread.php?tid=18)



Kilka pytań od nowicjusza - mzr9 - 28-08-2017

Hejka

Mam kilka pytań, postaram się w miarę zwięźle i konkretnie je zadać. Mam nadzieję, że innym też się przyda Big Grin

1. Skąd najlepiej kupić urządzenie? Aliexpress, GearBest czy może Allegro?
2. Co powinno mieć urządzenie, żeby wszystko poprawnie działało (wszystko w domysle, KODI, Horizon Go, HBO Go)?
3. Czy dla zwykłego użytkownika, który korzysta na co dzień, jest potrzebny VPN? Jeżeli tak, to jaki polecacie?
4. Jaka wg was jest najlepsza wtyczka do oglądania filmów, która jest na bieżąco aktualizowana?
5. Jaka wg was jest najlepsza wtyczka do oglądania seriali, które są często uzupełniane?
6. Jaka polecacie wtyczkę do napisów?
7. Wtyczka do sportu - co najlepiej wybrać? Skąd pobrać?
8. Czy za korzystanie z playlist IPTV, które kupujemy w internecie są konsekwencje prawne?
9. Jeżeli są jak się przed nimi chronić? VPN?
10. Skąd najlepiej zakupić te playlisty, które pozwolą nam w 100% zaspokoić potrzeby?

Jeżeli, ktoś z was miałby chęć odpowiedzieć na choćby jedno pytanie, z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam


RE: Kilka pytań od nowicjusza - mjw - 28-08-2017

No to tak:
1. Ja preferuje zakup u źródła czyli Aliexpress, Gearbest lub banggood. To samo co na Allegro tylko taniej. Tongue
2. Z tymi aplikacjami typu GO zazwyczaj jest problem na AndroidTV. W skrócie to po prostu nie są dostępne lub działają kulawo. Jak bardzo Ci zależy na tych aplikacjach to musisz kupić coś ze zwykłym androidem. Co do tego co powinno mieć urządzenie to kwestia tego co potrzebujesz. Dla mnie pudełko powinno mieć minimum 2 porty USB, port na kartę pamięci oraz pilot, który można zaprogramować do sterownia podstawowymi funkcjami TV. 
3. Jeśli cenisz sobie prywatność do VPN jest zawsze wskazany ale jeśli nie korzystasz z p2p/torrentów/acestream to nie ma konieczności korzystać z VPN. Jeśli chodzi o dostawców VPN to ja mogę polecić MyDevil.net. Mają kilka lokalizacji VPN w tym 5 polskich, USA, UK oraz Francję. Aktualnie mają promocję i konto VPN można kupić za 40 zł /rok z reflinkiem: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
4. oraz 5. Jeśli chodzi o wtyczki to warto mieć ich kilka. Źródła tak czy siak w większości są te same ale jak wiesz są one hostowane na darmowych serwerach. Co za tym idzie często pliki są usuwane. Dlatego warto wykupić sobie np real-debrid za parę złotych i mieć możliwość oglądania z płatnych źródeł jak turbobit, uploaded, rapidu itp. Sam korzystam głównie z Elysium i Covenant oraz Bubbles. 
6. Do napisów najlepiej działa Open Subtitles -> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
7. Jeśli chodzi o sport na żywo to Ekstraklasa z repo ramic, uk turk playlist czy Sports Devil. Te wtyczki znajdziesz na naszej stronie ale może ktoś poleca lepsze bo nie jestem fanem sportu. :Tongue
8. Za korzystanie z list IPTV nie ma żadnych konsekwencji bo sam nic nie udostępniasz tylko oglądasz, a według polskiego prawa jest to legalne.
9. Jak wyżej - nie ma potrzeby używania VPN do IPTV. Smile
10. Sam testowałem wiele różnych list i niestety ale w 100% nie ma nic idealnego. Polskie serwisy się zacinają, a zagraniczne są drogie.


RE: Kilka pytań od nowicjusza - NitroFuN - 28-08-2017

3. VPN ma sens jak mieszkasz za granicą (pod warunkiem, że vpn jest w Polsce), dzięki czemu masz dostęp do polskich VOD, do których dostęp za granicą jest blokowany.
4. Covenant i FilmWebBooster Big Grin
5. Covenant + VOD z wtyczki Telewizja Polska
6. OpenSubtitles, do jek używania należy utworzyć konto w serwisie opensubtitles.org i wpisać je w Kodi


RE: Kilka pytań od nowicjusza - mzr9 - 29-08-2017

Ok, a mam pytanie, czy byłby ktoś w stanie wstać przykładowy link do tv box, który obsłuży aplikacje z serii 'Go'? Pytam, bo mam dostęp i do Horizona z UPC( na moim Redmi pięknie gra) I do HBO. Mniej więcej do 40 dolarów


RE: Kilka pytań od nowicjusza - binder - 29-08-2017

(29-08-2017, 06:59 AM)mzr9 napisał(a): Ok, a mam pytanie, czy byłby ktoś w stanie wstać przykładowy link do tv box, który obsłuży aplikacje z serii 'Go'? Pytam, bo mam dostęp i do Horizona z UPC( na moim Redmi pięknie gra) I do HBO. Mniej więcej do 40 dolarów

Aplikacja HBO GO na "tv boxy" to jakiś żart - u mnie po zalogowaniu nie działa..


RE: Kilka pytań od nowicjusza - mjw - 29-08-2017

@Adamkowski20 stwórz nowy temat tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

inaczej zaśmiecimy ten temat.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


RE: Kilka pytań od nowicjusza - momo - 29-08-2017

Witam,
Podłączę się z pytaniem. A na początek tylko zasygnalizuję, że dzisiaj wymieniłem Exodus, którego używałem już od dłuższego czasu, na Covenant.
Jak uzyskać dostęp do dobrych jakościowo streamów? Pomimo połączenia z dostawcą ze znaczkiem HD to bitrate jest tak fatalny jakby był zrobiony kiepski RIP z płyty DVD. Owszem są informacje, że audio 2.0 AAC, H.264 ale ani video ani audio nie powala jakością.