Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? (/showthread.php?tid=2021)

Strony: 1 2 3 4


Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - koper - 10-07-2019

Niestety mój Box jest bezużyteczny, a to dlatego, że wifi jest bardzo słabe. Sprawdziłem predkość netu w Boxie i mam tam zaledwie 1,5MB jak normalnie mam 10MB. Jak zwiększyć prędkość w BOXie do max. łącza? Czytałem o wzmacniaczach Wifi, ale nie wiem czy one coś dadzą jak router i Box mam w niewielkiej odległości?


RE: Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - Tomek - 10-07-2019

1000x razy mówione - kabel i tyle. Nic nie zastąpi kabla.
Albo nawet drugi router wifi i kabel do boxa. Zawsze ten drugi router będzie łapał lepiej niż jakakolwiek antenka w boxie (chociaż u mnie problemem okazała się mikrofalówka za ścianą i problem rozwiązało jedynie 20m kabla).
Wzmacniacz nic nie da - bo to nie twój router jest problemem i jego zasięg (a do tego służy wzmacniacz - do zwiększenia zasięgu - np. w innym pomieszczeniu, na innym piętrze) ale jakość anteny i modułu wifi w boxie. No chyba że masz tak zapchane kanały na wifi że po prostu muli...


RE: Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - Łonogrzmot - 10-07-2019

(10-07-2019, 07:09 AM)koper napisał(a):  router i Box mam w niewielkiej odległości

Krótko i na temat...połączyć nomen omen krótkim kablem, jeżeli tylko router pozwala, to możesz spróbować przełączyć WI-FI na 5G, ale ogólnie przy tak słabych parametrach sieci, niewiele pomoże [Obrazek: g075.gif]


RE: Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - Tomek - 10-07-2019

Uprzedzając pytanie bo zaraz będzie - jak? - kabel ethernet rj45 By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - koper - 10-07-2019

A mam takie pytanie w drugim pokoju mam starszy komputer, w którym mam zainstalowaną kartę, żeby odbierało Wifi i taką dodatkową długą antenkę, która wzmacnia Wifi i o dziwo tam mam max. prędkość łącza jak włączam test i pisze mi, że połączenie jest bardzo mocne.


Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - Tomek - 10-07-2019

No i? W komputerze masz antenę i kartę. Ta antenka to nie jest wzmacniacz wifi tylko antena wifi wyciągnięta na zewnątrz. A w boxie masz słabą antenę wewnętrzną i słaby moduł wifi. Proponuję przelutować antenę skoro kabla od routera który jest obok nie chcesz puszczać.


RE: Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - koper - 10-07-2019

Chcę podłączyć kabel, ale Boxa mam blisko nie znaczy obok muszę przez cały pokój poprowadzić coś jak kablówkę, nie jest to takie proste.


RE: Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - Łonogrzmot - 10-07-2019

(10-07-2019, 07:09 AM)koper napisał(a): wifi jest bardzo słabe

W panelu administracyjnym routera zmiana częstotliwości z 2,4 na 5 GHz...zmiana kanału na pierwszy wolny z najlepszą jakością sygnału i zasięgu, można to zrobić testując "losowo", jak nie umiemy się posłużyć w tym celu stosownym oprogramowaniem lub aplikacją...eksperymentalna zmiana szerokości kanału, z reguły do wyboru mamy standardowo 20MHz - 40MHz - 80MHz

Wiem, wiem za trudne zagadnienie, na swoje "usprawiedliwienie" mam tylko hasło, iż chciałem dobrze [Obrazek: k045.gif]

Ale trzymajmy się wersji, iż cała gra jednak oprze się o kabel...ostatecznie w akcie desperacji, skorzystanie z swoich praw konsumenta i odstąpienie od umowy, ze wzrotem zakupionego sprzętu [Obrazek: g025.gif]


Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie? - Tomek - 10-07-2019

No to może rozwiązanie nr 2 o którym już pisałem. Drugi router przy boxie. Łączy się ze starym przez wifi a kabelkiem biegnie do boxa. Ale to dalej wifi a nie kabel. Wyrzucona kasa na nowy router a i tak skończysz na kablu


X96 MAX 2/16GB - problem z wtyczką na KODI - zm1c4l - 10-07-2019

Kupić można niedrogi Wifi repeater z wyjściem LAN do boxa a cała konfiguracja odbywa się samym przyciskiem wps. Sam tak mam połączone i działa dobrze nawet w większej odległości niż było tu pisane.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka