Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Android/AndroidTV (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Dział: Aplikacje (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube (/showthread.php?tid=2800)

Strony: 1 2


YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - arkady1964 - 17-05-2020

Ogólnie YouTube Vanced  (w skrócie YTV) działa bardzo dobrze na telewizorach lub przystawkach telewizyjnych, jednak koniecznie trzeba dopasować działającą wersje.  Apka śmiga naprawdę bez żadnego problemu. Uwaga. Do sterowania wymaga myszy bezprzewodowej lub pilota Air Mouse.

Przykładowo:

Ja wgrałem YT Vanced 14 na przystawkę telewizyjną Measy U2C z Andkiem 4.2.2 architektura ARM i działa naprawdę super.
White/Black  /  Version: 14.05.56  /  Published: 14/02/2019  /  Arch: All  /  MinAPI: API17  /  DPI: nodpi    / 76.03 MB (79,720,449 bytes)

Natomiast powyższa wersja nie działa na telewizorze z Androidem 5.0.1, działa natomiast podobna niższa wersja:
White/Black YouTube_13.22.54_API21(arm64-v8a_armeabi-v7a)(nodpi)(vBlack-v1.1.0)-vanced.apk

Byłem bardzo zmotywowany, aby znaleźć jakoś alternatywę ponieważ kompletnie padło mi fabryczne YouTube na moim telewizorze, aplikacji Smart YouTube TV też nie szlo zainstalować. Posiłkowałem się wiec aplikacją YTV, ostatecznie najlepszą działającą wersję na telewizor z Androidem 5.0.1 znalazł kolega Palop. Na tym telewizorze wersja YTV 13.22.54 działa rewelacyjnie, natomiast jak pisałem powyżej wersja 14 nie działa.

Uwaga!!!  Na innych telewizorach lub przystawkach typu TV box mogą działać wyższe wersje YTV. Tutaj, jest tabela jakie maksymalnie API na jakiego Androida.  W tabeli są podane oznaczenia w Androidzie, link:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jest to istotne dla tych co chcą wyszukać działające na ich sprzęcie YTV, z oficjalnej strony producenta:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Z biegiem czasu YTV jest coraz bardziej "ciężkie", poniżej są starsze "lżejsze" wersje YTV (wersje starsze powinny obsługiwać wszystkie architektury procesorów i wszystkie warianty DPI
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&flid=170196


Źródło:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&postcount=3

Ja obecnie używam poniższą wersją na sprzęt nierotowany (NON-ROOT), działała dobrze, a pochłaniała mniej pamięci, niż nowsze wersje:

iYTBP-v12.49.55-b01.12.00-minAPI16-alldpi-armeabi-nonroot-v1.4-vanced.apk
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Źródło:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&flid=236411

Nie znaczy to, że inne wersje YTV mi nie pasują. Po prostu, teraz szukam wersji YTV która będzie jak najmniej zajmowała pamięci wewnętrznej. Można próbować instalować wyższe wersje YTV, polecam też wersje która jest z możliwością  zmianą motywu na ciemny.

White/Black YouTube_13.22.54_API21(arm64-v8a_armeabi-v7a)(nodpi)(vBlack-v1.1.0)-vanced.apk
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

MicroG - dla YouTube Vanced  poniżej wersji 14.21.54  musi być WERSJA  0.2.4-105  rozmiar pliku 2.6 MB
Co do aplikacji MicroG jest konieczna do logowania się, oczywiście bez MicroG, iYTBP/YouTube Vanced również będzie działać, ale bez możliwości logowania.



Uzupełnienie informacji w kwestii ustawień dla YouTube Vanced.

W YTV nie zawsze widoczne są w menu Ustawienia. W prosty sposób można wejść do Ustawień YTV. Robimy to następująco:
Musimy być zalogowani. Klikamy na ikonkę zalogowania znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu telewizora. Otwiera się nam menu. Potem przetrzymujemy kursorem otwarte menu i przesuwamy ku górze. Otrzymujemy wtedy dostęp do menu Ustawień.

W ustawieniach YouTube Vanced  13.22.54 można załączyć i wyłączyć odtwarzanie w tle. Aby to zrobić należy wejść w ustawienia Vanced i dokonanie konfiguracji w zależności od preferencji, ja np. odtwarzanie w tle mam wyłączone:
Ustawienia/Ogólne/Tło/ODTWARZANIE W TLE/Odtwarzanie wyłącz

Warto też  włączyć w ustawieniach ciemny motyw dla całej aplikacji Vanced. Przy ciemnym motywie obraz na telewizorze jest zdecydowanie wyraźniejszy oraz bardziej estetyczny. Do tego zmiana tła z białego na ciemnoszare sprawi, że lepiej korzysta się z aplikacji, ponieważ  ciemnoszare barwy w mniejszym stopniu męczą oczy.
Gorąco polecam wypróbować, załączenie przez:
Ustawienia/Ogólne/Ciemny motyw/Wł

Do pełnej obsługi Vanced potrzebny jest pilot Air Mouse. Obsługa pilotem Air Mouse jest wygodna i szybka, można też stosować myszkę bezprzewodową.


Źródło, YTV z oficjalnej strony:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

wersja White/Black    YouTube_13.22.54_API21(arm64-v8a_armeabi-v7a)(nodpi)(vBlack-v1.1.0)-vanced.apk


Pozdrawiam


RE: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - arkady1964 - 17-05-2020

Istotna informacja:

Aplikacja iYTBP i YouTube Vanced jako, że nie modyfikuje plików systemowych urządzenia z Androidem jest całkowicie bezpieczna w stosowaniu oraz umożliwia pełną deinstalację, nie zostawiając żadnych śmieci.  Jest bardzo dużo wersji tej aplikacji do wyboru. Zachęcam do wypróbowania, aplikacja spisuje się bardzo dobrze na Androidzie.


Pozdrawiam


RE: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - mjw - 17-05-2020

Na ty boxy chyba lepiej się sprawdza Smart YouTube czy nie? Nawigacja pilotem, 4k i hdr wszystko działa.


RE: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - arkady1964 - 17-05-2020

Tak, ale są 3 sprawy:

1. Aplikacja Smart YouTube TV do pełnej instalacji potrzebuje pobrać pliki z internetu, po instalacji modyfikuje pliki systemowe Androida w telewizorze. U mnie po przywróceniu do ustawień fabrycznych aplikacja Smart YouTube TV nie pozostawiła większych problemów, ale są przypadki, że były:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

2. Na starszych urządzeniach nawet z Android TV może nie działać.

3. Nie wszystkie urządzenia są oparte o system Android TV,  przecież jest sporo nawet TV box - ów opartych na "zwykłym" Androidzie znanym ze smartfonów i tabletów.


Pozdrawiam


RE: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - mjw - 17-05-2020

Na zwykłych androidach w tv boxach działa bez zarzutu przynajmniej na tych co korzystam/korzystałem. Nie trzeba walczyć z myszką i można normalnie obsługiwać pilotem.
Starszych urządzeniach czyli jakich? Bo najstarsze jakie mam z s905x (nie sądzę aby ktoś jeszcze korzystał z gorszego procka) SYT działa też bez problemu i nadal nie trzeba myszki. Smile
Dlatego wydaje mi się, że Vanced lepiej się sprawdzi na telefonach i tabletach niż na boxach. Smile


RE: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - arkady1964 - 17-05-2020

Ważne, że jest alternatywa. Można wybrać co komu pasuje i działa na urządzeniu. Smile


Pozdrawiam


RE: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - arkady1964 - 20-08-2020

Niestety są problemy z YTV na starszych urządzeniach. Jedynym obecnie rozwiązaniem jest:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&pid=24183#pid24183


Pozdrawiam


RE: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - sanjuk - 01-01-2023

Używam tej aplikacji By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. na moim urządzeniu do oglądania filmów.


RE: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - arkady1964 - 01-01-2023

(01-01-2023, 05:51 AM)sanjuk napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. na moim urządzeniu do oglądania filmów.


YouTube Vanced stracił wsparcie:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jeżeli używasz sprzęt oparty na "zwykłym" Androidzie (smartfon, tablet itp), możesz jeszcze używać YouTube Vanced, ale tylko  starsze i ostatnie wersje (nie wiadomo jak długo będą działać).
Można stosować też aplikacje, które są podobne w działaniu, ale o mniejszej funkcjonalności:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Oraz coś podobnego do YouTube Vanced tzn. aplikacja YouTube ReVanced, nigdy jej nie stosowałem i nie ma o tej apce wyrobionego zdania. Jednak gwoli informacji:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Oczywiście,  na Android TV, najlepiej jest używać alternatywnej aplikacji tj. SmartTubeNext , oficjalny plik APK do pobrania (zalecam pobieranie wersji STABILNEJ, chociaż wersja BETA działa bez problemów, sprawdzone):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam


RE: YouTube Vanced działa na każdym Androidzie, alternatywa dla Smart YouTube - sanjuk - 14-01-2023

Dzięki tej aplikacji By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. możesz łatwo oglądać filmy z YouTube bez reklam.