Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Telewizor do IP TV / KODI - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Android/AndroidTV (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Dział: Pomoc & Poradniki (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Wątek: Telewizor do IP TV / KODI (/showthread.php?tid=2928)

Strony: 1 2


RE: Telewizor do IP TV / KODI - riot91 - 04-08-2020

Hmm czyli mówicie, że box jest lepszy i że da się to zrobić, tak by go nie było widać i by używać tylko pilota od tv. Zawsze to jakaś opcja gdyby z Android TV były jakieś problemu.
Kupię najpierw TV i spróbuję to na nim uruchomić to IP TV, jeśli będą problemy to będę zmuszony dokupić boxa. Macie na forum jakieś aktualne poradniki
jak krok po kroku zainstalować/skonfigurować IP TV tak by dobrze działało?


RE: Telewizor do IP TV / KODI - Tomek - 04-08-2020

Da się zrobić żeby nie było widać:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - box to ten z X


RE: Telewizor do IP TV / KODI - Łonogrzmot - 04-08-2020




RE: Telewizor do IP TV / KODI - adrt8v - 04-08-2020

(04-08-2020, 05:39 AM)Tomek napisał(a):
(03-08-2020, 07:59 PM)adrt8v napisał(a): To będę musiał przetestować, ale jak to działa, ustawiam gdzie? Możesz na priv żeby nie psuć tematu?
W androidzie nie wiem, bo nie używam, ale pewnie w opcjach wyświetlania. W Coreelec jest od razu włączone - w tv zaś musisz poszukać odpowiedniej funkcji i ją włączyć
AOC: E-link
Hitachi: HDMI-CEC (Dziękuję, Hitachi!)
LG: SimpLink lub SIMPLINK (HDMI-CEC)
Mitsubishi: NetCommand dla HDMI
Onkyo: RIHD (Remote Interactive over HDMI)
Panasonic: Kontrola HDAVI, EZ-Sync lub VIERA Link
Philips: EasyLink
Pionier: Kuro Link
Runco International: RuncoLink
Samsung: Anynet +
Ostry: Aquos Link
Sony: BRAVIA Sync
Toshiba: Łącze CE-Link lub Regza
Vizio: CEC

Pilot tv trzeba na nowo programować? Bo udało mi się odpalić menu ale np inne funkcje nie działają na coreelec z kodi.


Telewizor do IP TV / KODI - Tomek - 04-08-2020

To zależy od TV - część funkcji nie jest po prostu przekazywana, ale część można samemu zaprogramować za pomocą keymap editor dla kodi.


RE: Telewizor do IP TV / KODI - Mario1967 - 04-08-2020

Mam tv JVC Fire TV Edition 40 cali na androidzie i kodi działa bez problemów


RE: Telewizor do IP TV / KODI - nixs - 04-08-2020

wszysko zalezy od konfiguracji jaką mamy, ja np w swoim pokoju/biurze mam troche posrane bo tv stary 32 cale stary amplituner wiec idzie przez rozdzielacz wiec przałanczanie miedzy kodi/ chromecastem/ xboxem/ czy 360 wiąze sie z tym ze musze tv zrestartowac a i to czasem wyskoczy blad cec ze nie moze konfiga pobrac. Nigdy w to nie wnikałem bo cec potrebny mi tylko jak baterie w harmony 900 mi padną, ale inne tv gdzie tylko box albo tuner, działają zawsze o strzała bez żadnej konfiguracji


RE: Telewizor do IP TV / KODI - Tomek - 05-08-2020

(04-08-2020, 02:45 PM)adrt8v napisał(a):
(04-08-2020, 05:39 AM)Tomek napisał(a):
(03-08-2020, 07:59 PM)adrt8v napisał(a): To będę musiał przetestować, ale jak to działa, ustawiam gdzie? Możesz na priv żeby nie psuć tematu?
W androidzie nie wiem, bo nie używam, ale pewnie w opcjach wyświetlania. W Coreelec jest od razu włączone - w tv zaś musisz poszukać odpowiedniej funkcji i ją włączyć
AOC: E-link
Hitachi: HDMI-CEC (Dziękuję, Hitachi!)
LG: SimpLink lub SIMPLINK (HDMI-CEC)
Mitsubishi: NetCommand dla HDMI
Onkyo: RIHD (Remote Interactive over HDMI)
Panasonic: Kontrola HDAVI, EZ-Sync lub VIERA Link
Philips: EasyLink
Pionier: Kuro Link
Runco International: RuncoLink
Samsung: Anynet +
Ostry: Aquos Link
Sony: BRAVIA Sync
Toshiba: Łącze CE-Link lub Regza
Vizio: CEC

Pilot tv trzeba na nowo programować? Bo udało mi się odpalić menu ale np inne funkcje nie działają na coreelec z kodi.

Ja mam takiego pilota - na żółto zaznaczyłem to, czego nie dało się zaprogramować bo TV nie przekazywał kodu - resztę mam pod siebie
[Obrazek: vODJjsHl.png]


RE: Telewizor do IP TV / KODI - adrt8v - 05-08-2020

Programuje tak jak w poradniku coreelec jak zaprogramować pilot od box?


Telewizor do IP TV / KODI - Tomek - 05-08-2020

Nie. Keymap editor. Na Wiki kodi masz poradniki