Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Programowanie pilota do CoreELEC - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Problem z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Dział: CoreELEC (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Wątek: Programowanie pilota do CoreELEC (/showthread.php?tid=3397)

Strony: 1 2 3


Programowanie pilota do CoreELEC - Theo1313 - 18-02-2021

Właśnie zakupiłem sobie taki pilot do boxa X96 Max Plus (zdjęcie):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Chcę go zaprogramować (sposobem MESON-IR), aby działał w coreelec. Mam kilka pytań dotyczących dolnych przycisków i ich funkcji:
1) da się zrobić, by lewy przycisk to był zarówno KEY_BACK jak i KEY_HOME?
2) jak nazywa się funkcja myszki?
3) prawy przycisk to KEY_MENU?

Dodatkowo, niestety nie mogę znaleźć w internecie jakiejś gotowej konfiguracji pilota z klawiaturą, żeby sobie skopiować i poprawić [Obrazek: sad.png] Tutaj też chciałbym mieć działające np. "@" i "w" . Będę wdzięczny za pomoc.[Obrazek: k2pXKuGl.png]


RE: Programowanie pilota do CoreELEC - Tomek - 18-02-2021

Ale to nie jest pilot na IrDa, więc go nie programujesz w ten sposób, tylko za pomocą wtyczki keymap editor z oficjalnego repo kodi, lub ręcznie -> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Programowanie pilota do CoreELEC - Theo1313 - 18-02-2021

Czyli nie muszę tworzyć pliku w notatniku, tylko zrobię to we wtyczce? Także 2 funkcje na 1 przycisku?


RE: Programowanie pilota do CoreELEC - Tomek - 18-02-2021

Tak. Wszystko to o czym piszesz zrobisz w tej wtyczce lub ręcznie (ja wolę ręcznie). Jedyna rzecz której chyba nie ogarniesz to przełączenie trybu myszki, bo to sprzętowo w pilocie jest


RE: Programowanie pilota do CoreELEC - Theo1313 - 20-02-2021

(18-02-2021, 05:40 PM)Tomek napisał(a): Tak. Wszystko to o czym piszesz zrobisz w tej wtyczce lub ręcznie (ja wolę ręcznie). Jedyna rzecz której chyba nie ogarniesz to przełączenie trybu myszki, bo to sprzętowo w pilocie jest

Podłączyłem pilot i prawie wszystko od razu działa. Tylko przycisk power jedynie potrafi wyłączyć urządzenie. Co zrobić, by jeszcze włączał? Nie znalazłem takiej opcji w keymap editorze ani na wiki. Niestety domyślam się, że to niemożliwe..

Jeszcze chciałem sobie przenieść ustawienia i dodatki z androida do coreelec (dual boot). Chciałem użyć wtyczki backup z repozytorium kodi i zapisać dane na pendrive. Próbowałem na kilku i zawsze ukazywał się komunikat "Docelowa lokalizacja może uniemożliwić zapis. Czy chcesz kontynuować?". I niby coś tam się później wgrywało, ale na końcu i tak folder pozostawał pusty. Jest jakaś inna metoda?


Programowanie pilota do CoreELEC - Maciej_27 - 20-02-2021

Wydaje mi się że jedynie przycisk power na podczerwień by działał, jeśli ten pilot ma ir i możliwość uczenia to spróbuj skopiować przycisk power z oryginalnego pilota.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


RE: Programowanie pilota do CoreELEC - Theo1313 - 20-02-2021

(20-02-2021, 08:28 PM)Maciej_27 napisał(a): Wydaje mi się że jedynie przycisk power na podczerwień by działał, jeśli ten pilot ma ir i możliwość uczenia to spróbuj skopiować przycisk power z oryginalnego pilota.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Sprawdziłem, że inna wersja tego pilota nazywa się LYNEC C120 i raczej nie ma IR Sad Ehh.. a  nie chcę tego Wechipa W1, co kosztuje tyle co połowa ceny boxa.. Zamierzałem kupić pilot bez numerów (w moim telewizorze HDMI CEC nie działa, więc nie są mi potrzebne) i z klawiaturą. Chyba tego zwrócę..


Programowanie pilota do CoreELEC - Tomek - 21-02-2021

A wybudzania przez bl301 próbowałeś?
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Programowanie pilota do CoreELEC - Theo1313 - 21-02-2021




RE: Programowanie pilota do CoreELEC - Tomek - 21-02-2021

Ano fakt - ten nowy jest tylko na bluetooth - a więc się nie da Sad
Ale po co w ogóle chcesz wyłączać boxa? Koszt działania boxa przez rok 24/7 to jakieś 15/20 złotych...