Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Android/AndroidTV (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Dział: Aplikacje (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie (/showthread.php?tid=3506)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - emer - 08-06-2023

(08-06-2023, 12:42 PM)Matheusz napisał(a): @robertosg1 @emer nie wiem, po co wam jakieś poradniki. Wystarczy ... (ciach)
Dzięki Matheusz !! A jakieś aktualizacje - a FW boxa  uaktualnić, zablokować ?
edit: od razu chce uaktualnic się ..


RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - Matheusz - 08-06-2023

@emer Już dawno nie mam tego boxa, ale z tego co pamiętam na nowej wersji Androida to nawet Launcher Managera nie trzeba do zmiany domyślnego launchera.


RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - emer - 08-06-2023

niby zainstalowałem ... ustawienia gdzieś tam trzeba szukać lub głosowo, nie widzi mojego standardowego dysku SSD z filmami (bez problemu na shield/MiBox/realme4k). Jakieś restarty mi robi, nie widzę uaktualnień aplikacji ...
Chyba pójdzie ten box z powrotem do szafy ....


RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - arkady1964 - 09-06-2023

Rozumiem, że zmiana Launchera w Box-e Canal+ daje inny wygląd i może trochę ułatwia obsługę Box-a. Przy okazji jest przy tym doskonała zabawa. Coś przy tym zepsuć, raczej ciężko i powinno wszystko działać w Box-ie.

Jednak ja używam domyślnego Launchera i wszystko działa bez żadnego problemu. Box Canal+ obsługuje nośniki pamięci przenośnej obsługujące system plików FAT 32 i NTFS, nie działa tylko z exFAT. Filmy z pendrajwa czy z dysku twardego odtwarza bez żadnego problemu przy pomocy prawie wszystkich aplikacji odtwarzających wideo tj. MX Player itp.

Faktem jest, że Box Canal+, aby działał z domyślnym Launcherem wymaga rejestracji w Canal+. Jednak nie wiąże się to z zobowiązaniem żadnych płatności, a dekoder jest na własność, oczywiście w pełni funkcjonalny. Ja nie instalowałem żadnego Launchera, ponieważ nie miałem takiej potrzeby, domyślny wystarczy mi w zupełności do obsługi tego Box-a.

Co do problemów, to różnorakie problemy stwarza mi natomiast Xiaomi Mi Box S. Box Canal+ przy nim to sprzęt naprawdę bezproblemowy... Mam Box Canal+ już od dłuższego czasu i ani razu nie było z nim problemu, zresztą Box Canal+ jest sprzedawany cały czas w dużych ilościach i nie słychać o większych problemach z tym Box-em.

Pozdrawiam


RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - emer - 09-06-2023

(09-06-2023, 05:00 AM)arkady1964 napisał(a): (ciach)
dzięki za odpowiedź Smile 
Właściwie nie widzę jakiejś większej funkcjonalności tego launchera od stockowego też Wink 
Generalnie beznadziejne i to i to - wolę tradycyjny AndroidTV na MiBox i shieldzie (porównywalnie do GoogleTV na realme4k)
Co do exFAT - wyjaśniłeś dlaczego nie widzi mojego SSD, tam właśnie mam ten format (i zostanie, bo oglądam DUŻE pliki filmowe w UHD). Ale to eliminuje ten box z mojego użytku ...

Z mojej krótkiej przygody z HY4001 (teraz w info o boxie mam jakieś HY402S ?) - jest działanie jest gorsze od mojego MiBox4S - jest wolniejszy, przycina, restartował się (może powodem jest tylko zarejestrowanie się na Canal+ a nie aktywowanie konta?), SSD z exFAT nie działa (MiBox - działa). Jedyny wielki plus, to DVB-T2 (dla potrzebujących).
A po wielu uaktualnieniach MiBox działa u mnie kompletnie bezproblemowo ...
Jak wspomniałem - HY4001 został zapakowany powrotnie i leży w szafie Big Grin

EDIT: czy możliwe te przycinania czy wręcz zwiechy z powodu nie aktywacji konta, a TYLKO zarejestrowaniu i podanie tego kodu na www ?


RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - arkady1964 - 09-06-2023

Można przejść na NTFS, ten system plików Box Canal+ obsługuje dobrze (FAT 32 tylko pliki do 4GB).

Co do rejestracji to można ją zrobić. Obsługa na domyślnym fabrycznym Launcherze (stockowym) jest wygodna i szybka. 

Gdy już będziesz miał Box Canal+ zarejestrowany, zrób mu reset do ustawień fabrycznych, gdybyś na nim nic nie robił wcześniej nie byłoby takiej potrzeby. Potem wszystko powinno działać dobrze. 

Aktualizacje apek niekiedy wchodzą później niż w innych Box-ach, ale zawsze są i aplikacje są aktualizowane automatycznie gdy jest w ustawieniach załączona aktualizacja automatyczna (można też ręcznie jak tylko aktualizacja jest do pobrania).

Pozdrawiam


RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - emer - 09-06-2023

(09-06-2023, 06:58 AM)arkady1964 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - arkady1964 - 09-06-2023

Próbuj wejść do ustawień Box-a i koniecznie zrób mu reset do ustawień fabrycznych. Może coś jest namieszane w systemie to Ci wszystko wyczyści i powinien Box działać dobrze.

Zawsze podstawowa sprawa przy większych problemach, najpierw przywróć (zresetuj) sprzęt do ustawień fabrycznych, a potem według uznania i potrzeb ustawiaj resztę. Możesz zostawić ustawienia domyślne, tak mam w Box-ie Canal+ i jest wszystko OK. W Xiaomi MI Box S mam RGB, ale te ustawienia kolorów najbardziej zależą chyba od podłączonego telewizora/projektora.

Pozdrawiam


RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - arkady1964 - 09-06-2023

(09-06-2023, 07:13 AM)emer napisał(a):
(09-06-2023, 06:58 AM)arkady1964 napisał(a): dzięki Smile 
(...)
Nie zauważyłem ustawień do aktualizacji ... Nie wspomnę o do dojściu do ustawień - masakra !! 

Piszesz wcześniej w poście, że "Właściwie nie widzę jakiejś większej funkcjonalności tego launchera od stockowego też"
Czyli masz dostęp do ustawień stockowychn, a więc:

Na ustawieniach stockowych aktualizacje:
Aplikacje > Google Play Store > W prawym górnym rogu ikonka zalogowania konta w Sklepie Google Play > Zarządzanie aplikacjami i grami > Aktualizacje

Wejście do ustawień, w tym resetowanie Box-a.
Na ustawieniach stockowych resetowanie Box-a tj. powrót do ustawień fabrycznych:
Ustawienia > Ustawienia dekodera > Ustawienia urządzenia > informacje > Resetowanie  (Powrót do ustawień fabrycznych UWAGA!!! W CZASIE RESETOWANIA NIE WYŁĄCZAĆ ZASILANIA!!! CZEKAĆ DO KOŃCA RESETOWANIA)

Tak jak pisałem powyżej reset box-a jest konieczny tylko wtedy, gdy występują większe problemy.

Pozdrawiam

Edit. Opisujesz problemy, że "Jakieś restarty mi robi, nie widzę uaktualnień aplikacji ... Chyba pójdzie ten box z powrotem do szafy ...."   Posiadam od dłuższego już czasu Box-a Canal+ (pierwszy wypust z DVB - T2) i nie robi on takich problemów oraz nie jest gorszy od Box-a Xiaomi, a nawet sprawuje się dużo lepiej (mam oba Box-y). 

Jeżeli powrót do ustawień fabrycznych nie pomoże naprawić problemy to może Twój Box Canal+ jest uszkodzony (wewnętrzne uszkodzenie elektroniki lub oprogramowania)...


RE: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - emer - 09-06-2023

dzięki za pomoc Smile 
Na razie nie mam czasu zająć się nim - możliwe, że zamiast kombinować z launcherem, najpierw trzeba było normaaaalnie go uruchomić, w canal+ zarejestrować konto, aktywować, zaktualizować wszystko co wołał i wtedy ewentualnie bawić się z launcherem (albo zostawić stocka Wink ).
W przyszłym tygodniu pobawię się nim jeszcze, zresetuje do ustawień fabrycznych itd itp
Dzięki za pomoc Smile