Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Android/AndroidTV (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Dział: Aplikacje (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Launcher Manager-wyłącz domyślny launchera na tv boxie (/showthread.php?tid=3506)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - tediszyszon - 04-11-2021

Tak jak pisałem wyżej (edit) udało mi się zrobić za pomocą przerzucenia pliku przez telefon na boxa. Wpierw robiłem metoda z filmu, wpisywałem dokładnie to co powinno być mimo to nie poszło. Ale to już po temacie
Dzięki

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - tediszyszon - 05-11-2021

Mam kilka pytań po zmianie lauchera.

1. Czy ma ktoś namiar na sprawdzoną apk Canal+? Chodzi o to że po zmianie lauchera który wył interfejs canal+ nie mamy dostępu do treści z tej apk, ja osobiście posiadam konto od teściów którzy mają wykupioną telewizję, w sklepie Play znajduje tylko ,,canal+ box,, lecz gdy to wł to wraca mi Laucher canal+ a wył Wolf. Próbowałem ściągać jakieś wersję z neta tej aplikacji lecz żadna z nich nie działa. Zdjęcie nr 1.

2. Możliwe że to przypadek ale po zmianie lauchera aplikacja do obsługi boxa przez tel (zdjęcie nr.2) przestała minto wyszukiwać, przed zmianą działało norlamnie. Pytanie czy ktoś ma namiary na jakieś inne apk do obsługi boxa? Szczególnie chodzi o klawiaturę, chce skonfigurować listę w Tivimate, a pisanie za pomocą pilota tak długich treści jest strasznie upierdliwe.

3. Po zmianie lauchera jeden z przycisków na pilocie jest teraz ,,od niczego,,. Jest to przycisk który pokazywał wszystkie apk zainstalowane. Czy tak ma być? Czy powinien nadal działać?
Chyba że można przypisać w jakoś sposób do niego jakieś inne funkcje?

Napisze czego osobiście mi brakuje na tym laucher względem mi boxa którego również posiadam.
Brakuje mi ikonki ,, ustawień,, ja osobiście wolałem przejść pilotem i kliknąć ikonkę niż jak tu przytrzymywać środkowy przycisk i wybierać z listy. Tak wiem pierdoła, ale to moje odczucie.
Druga sprawa to gdy klikam + na pilocie to owszem wraca do menu głównego boxa lecz drugie kliknięcie nie przenosi nas do pierwszej pozycji na pulpicie. Też wiem że pierdoła ale...
[Obrazek: f452f22944be33b698927364b7d17fc5.jpg][Obrazek: 9ed2a86dcfbd14673164808d09e6ba42.jpg][Obrazek: e350b47d005df969da5c8289e1a3a2bb.jpg]

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


RE: Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - Matheusz - 05-11-2021

1. Wypadałoby chociaż przeczytać wątek o tym boxie na forum. Podsyłałem apki zarówno Prime Video jak i Canal+.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

2. Obczaj to: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. (tamta apka jest nieaktualizowana)

3. Chyba normalne skoro odwołanie tego przycisku jest do oryginalnego launchera, który został wyłączony. Możesz spróbować: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.Zrób widżet prowadzący do ustawień jak Ci niezbędny i codziennie wchodzisz w ustawienia Big Grin


Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - tediszyszon - 05-11-2021

Za 1 pkt. Przepraszam, faktycznie nie prześledziłem tego tematu. Dziękuję za pomoc.

Co chodzi o 2 pkt. to aplikacja którą podałeś jest do kupowania vdo, ja tam żadnej opcji obsługi boxa nie znalazłem, jeśli gdzieś faktycznie jest tzn że kiepsko ze mną

3 pkt. Przyjmuje do wiadomości

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - Matheusz - 05-11-2021

Appropo apki Filmy Google Play to w USA już apka została zamieniona na Google TV i tam została przeniesiona klawiatura do tv boxów.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - tediszyszon - 05-11-2021

Ciekawe kiedy taka technologia dotrze do naszego pięknego kraju

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


RE: Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - Matheusz - 09-11-2021

Chciałeś i masz. Android TV znika ze sklepu play, a pilot został przeniesiony do Google Home. Natomiast jak to Google. Usunęli starą apkę, a ze sklepu potrafi się pobrać apka bez pilota. Także trzeba się upewnić czy mamy minimum wersję 2.46.
Link do apkmirror jakby co: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
[Obrazek: o3ZCjNAl.jpg]


Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - tediszyszon - 11-11-2021

Działa elegancko. Dziękuję za info.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


RE: Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - klima - 20-11-2021

Czy jest możliwość by w tym Launcherze włączyć opcję by przy uśpieniu BOXa wyłączał się także TV ?
Bo w samym C+ Boxie w:

Ustawienia/Ustawienia urządzenia/Opcje zaawansowane/Sterowanie telewizorem przez HDMI

mam włączone
"Aktywuj opcje kontrolki"
"Włączaj z dekoderem"
"Wyłączaj z dekoderem"

I o ile jak wybudzam Boxa to TV sam się włącza tak jak usypiam to TV cały czas jest włączony na HDMI 1, próbowałem cofnąć uśpienie na wyłączenie Boxa ale to nie pomogło i przy wyłączeniu Boxa TV dalej jest włączony :/

Pozdrawiam Smile


Launcher Manager - proste wyłączenie domyślnego launchera na tv boxie - Matheusz - 20-11-2021

Launcher nie ma nic do tego.