Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
idzie nowe - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: idzie nowe (/showthread.php?tid=3944)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: idzie nowe - somer - 12-10-2022

Jesli ktos szuka urządzenia do streamowania a nie ma sprzętu audio odtawrzajacego "gęste formaty" to za 34 euro nie ma sie co ogladać !


RE: idzie nowe - michaelred - 13-10-2022

Ladnie nas kasuja za te sprzety i to na promo... dla porownania boxik z amerykanskiego walmartu za 20$ na Android TV z certyfikatami.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
CPU: Amlogic S905Y2 – 4x ARM Cortex-A53 (up to 1.8 GHz)
RAM Memory: 2 GB
Internal Storage: 8 GB
Ports: microUSB & HDMI
WiFi: 2.4/5GHz 802.11 a/b/g/n/ac MIMO Wi-Fi
Bluetooth: 4.0
Operating System: Android 10
Remote Control: Google remote with TV volume/input/power controls
Video Settings: NO image quality settings / RGB, SDR / HDMI-CEC available, see manual / Automatic refresh rate not available.
Audio Settings: HDMI 5.1 / NO USB audio settings.
Color and HDR: 10Bit / RGB / HDR 10+.
Media sharing: GoogleCast YES / Miracast NO / DLNA with BlubblePnP / Airplay NO.


RE: idzie nowe - somer - 13-10-2022

To żadne porownanie-ten box to śmieć bez obsługi DV,DA,DTS.


RE: idzie nowe - michaelred - 13-10-2022

smiec? 2x drozszy firestick z 1gb ramu to niby lepiej bo obsluguje DTS albo DV xD


RE: idzie nowe - somer - 13-10-2022

Skoro dla Ciebie najwazniejszy jest czar cyferek to nie ma o czym rozmawiać.


RE: idzie nowe - michaelred - 13-10-2022

(13-10-2022, 10:29 AM)somer napisał(a): Skoro dla Ciebie najwazniejszy jest czar cyferek to nie ma o czym rozmawiać.
Ja pisze o 2x tanszym sprzecie. Ja wolalbym miec wybor a 90% osob co kupuje te boxy mam wywalone na Dolby a chce zeby Netflix i hbo dzialalo. za 20$ u nas to by nic innego oprocz tego boxa nie kupowali Smile
Skoro dla Ciebie najwazniejszy jest czar certyfikatow to nie ma o czym rozmawiać.


RE: idzie nowe - somer - 13-10-2022

Bzdury pleciesz-praktycznie wszystkie współczesne TV (prócz Samsunga) obsługują DV ,większość DA.
Co to za obsługa platform streamingowych jeśli urządzenie nie wspiera tych formatów?!
To może być dobre jedynie dla posiadających w domu sprzętowy skansen.


idzie nowe - michaelred - 13-10-2022

A hdr10+ to skansen?
Napisales, ze smiec. To zalinkuj cos lepszego za 100zl.

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka


RE: idzie nowe - somer - 13-10-2022

Format coraz bardziej marginalizowany.Nawet prime video ,który go wykorzystywał właściwie jako jedyna platforma streamingowa ,ostatnia swoja produkcję podaje w DV.Wiec mimo ,że jest implementowany nawet w najnowszych Samsungach,za chwilę może być skansenem.


RE: idzie nowe - salata - 03-11-2022

no niestety tak jest. HDR10+ nie ustepuje DV pod zadnym wzgledem, poza wsparciem u producentow filmowych i w serwisach streamingowych. Dolby niezle musialo to rozegrac, albo/i kosorcjum HDR dalo ciala z implementacja na czas. HDR10+ nie wymaga zadnych oplat licencyjnych. Wkurza mnie, ze Dolby zaczyna nie miec konkurencji, a ich model licencyjny elimuje z wiekszosci pudelek mozliwosci DV i bezstratne DA. DTS sie sam zalatwil poprzez po***e licencje, wymagajac oplaty nawet dla passthrough. Przydalby sie jakis otwartozrodlowy kodek audio konkurujacy z Atmos, ale sie nie stanie, bo taki R&D jest niezwykle skomplikowany i kosztowny.