Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
jaki box do odtwarzania filmów - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: jaki box do odtwarzania filmów (/showthread.php?tid=4800)

Strony: 1 2 3


jaki box do odtwarzania filmów - s3lk - 24-11-2022

cześć
szukałem w wielu watkach i chyba ten najlepiej pasuje żeby zadac moje pytanie - jeśłi nei prosze Adminów o nie usuwanie tylko przeneisienie do właściwego

jaki obecnie box byłby najlepszy (sprawiający najmniej kłopotów) do kupienia w celu  oglądania filmów z domowego serwera DLNA  na TV bez smarta ?
budżet do około 500 zł

miejcie tez prosze wzgląd na to ze nie jestem  programistą
wgram sobie soft ze sklepu Google lub apke z pendrive jak instrukcja wgrywania bedzie prosta ale jakies programowanie w python czy innym  języku to dla mnie magia

byłem o krok od kupienia chwalonego boxa Nokii ale przeczytałem opinie na Amazon ze nie radzi sobie z odtwarzaniem filmów z pendrive - nie wiem czy tak faktycznie jest
Bardzo mnie zdziwiła ta opinia bo po przeczytaniu wielu watków na forum sądziłem że odtwarzanie na android boxie to jest wyłacznie kwestia sterowników i programu odtwarzającego.

rozwazałem canal+ pox czy play now 3 ? ale nie wiem czy to dobry wybór

Na nvidia shield troche mnie nie stac a na te chwile to był jedyny box który wg znalezionych przeze mnie  opinie odtwarza wszystko

czekam na info od doświadczonych kolegów


RE: jaki box do odtwarzania filmów - RebA - 24-11-2022

(24-11-2022, 07:46 AM)s3lk napisał(a): cześć
szukałem w wielu watkach i chyba ten najlepiej pasuje żeby zadac moje pytanie - jeśłi nei prosze Adminów o nie usuwanie tylko przeneisienie do właściwego

jaki obecnie box byłby najlepszy (sprawiający najmniej kłopotów) do kupienia w celu  oglądania filmów z domowego serwera DLNA  na TV bez smarta ?
budżet do około 500 zł

miejcie tez prosze wzgląd na to ze nie jestem  programistą
wgram sobie soft ze sklepu Google lub apke z pendrive jak instrukcja wgrywania bedzie prosta ale jakies programowanie w python czy innym  języku to dla mnie magia

byłem o krok od kupienia chwalonego boxa Nokii ale przeczytałem opinie na Amazon ze nie radzi sobie z odtwarzaniem filmów z pendrive - nie wiem czy tak faktycznie jest
Bardzo mnie zdziwiła ta opinia bo po przeczytaniu wielu watków na forum sądziłem że odtwarzanie na android boxie to jest wyłacznie kwestia sterowników i programu odtwarzającego.

rozwazałem canal+ pox czy play now 3 ? ale nie wiem czy to dobry wybór

Na nvidia shield troche mnie nie stac a na te chwile to był jedyny box który wg znalezionych przeze mnie  opinie odtwarza wszystko

czekam na info od doświadczonych kolegów
ja bym bral play now box 3


RE: jaki box do odtwarzania filmów - DenDy - 24-11-2022

Temat przeniesiony do działu TV BOXy i inne urządzenia -> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: jaki box do odtwarzania filmów - somer - 24-11-2022

(24-11-2022, 07:46 AM)s3lk napisał(a): jaki obecnie box byłby najlepszy (sprawiający najmniej kłopotów) do kupienia w celu  oglądania filmów z domowego serwera DLNA  na TV bez smarta ?
budżet do około 500 zł

Dużo zależy od tego jaki masz TV,czy 4k czy z DV czy z HDR10+  i jaki sprzęt audio.
W tej chwili najlepszym urzadzeniem do szeroko rozumianego streamingu jest Fire stick 4k Max ,znacznie poniżej twojego budzetu.
Jego zalety- kompatybilnosc ze wszystkimi platformami streamingowymi , obsługa DV,HDR10+,HLG.Bardzo dobre wi-fi ,responsywność,szybkośc działania.
Wady- brak obsługi gęstych formatów audio (ma znaczenie tylko w przypadku posiadania zestawu kina domowego obsługującego tego formaty) i brak USB co w przypadku streamowania bądż to w sieci domowej ,bądż z netu ma trzeciorzedne znaczenie.


RE: jaki box do odtwarzania filmów - byszko - 24-11-2022

(24-11-2022, 07:46 AM)s3lk napisał(a): cześć
szukałem w wielu watkach i chyba ten najlepiej pasuje żeby zadac moje pytanie - jeśłi nei prosze Adminów o nie usuwanie tylko przeneisienie do właściwego

jaki obecnie box byłby najlepszy (sprawiający najmniej kłopotów) do kupienia w celu  oglądania filmów z domowego serwera DLNA  na TV bez smarta ?
budżet do około 500 zł

miejcie tez prosze wzgląd na to ze nie jestem  programistą
wgram sobie soft ze sklepu Google lub apke z pendrive jak instrukcja wgrywania bedzie prosta ale jakies programowanie w python czy innym  języku to dla mnie magia

byłem o krok od kupienia chwalonego boxa Nokii ale przeczytałem opinie na Amazon ze nie radzi sobie z odtwarzaniem filmów z pendrive - nie wiem czy tak faktycznie jest
Bardzo mnie zdziwiła ta opinia bo po przeczytaniu wielu watków na forum sądziłem że odtwarzanie na android boxie to jest wyłacznie kwestia sterowników i programu odtwarzającego.

rozwazałem canal+ pox czy play now 3 ? ale nie wiem czy to dobry wybór

Na nvidia shield troche mnie nie stac a na te chwile to był jedyny box który wg znalezionych przeze mnie  opinie odtwarza wszystko

czekam na info od doświadczonych kolegów
Spokoje w tym budżecie znajdziesz używke nvidia shield TV 2017 na OLX lub allegro -wystarczy poszukać ,ja tak kupiłem swoją i  jak dla mnie to nie ma nic lepszego choć zaraz mnie tu pewnie zjedzą


RE: jaki box do odtwarzania filmów - s3lk - 24-11-2022

(24-11-2022, 08:59 AM)somer napisał(a):
(24-11-2022, 07:46 AM)s3lk napisał(a): jaki obecnie box byłby najlepszy (sprawiający najmniej kłopotów) do kupienia w celu  oglądania filmów z domowego serwera DLNA  na TV bez smarta ?
budżet do około 500 zł

Dużo zależy od tego jaki masz TV,czy 4k czy z DV czy z HDR10+  i jaki sprzęt audio.
W tej chwili najlepszym urzadzeniem do szeroko rozumianego streamingu jest Fire stick 4k Max ,znacznie poniżej twojego budzetu.
Jego zalety- kompatybilnosc ze wszystkimi platformami streamingowymi , obsługa DV,HDR10+,HLG.Bardzo dobre wi-fi ,responsywność,szybkośc działania.
Wady- brak obsługi gęstych formatów audio (ma znaczenie tylko w przypadku posiadania zestawu kina domowego obsługującego tego formaty) i brak USB co w przypadku streamowania bądż to w sieci domowej ,bądż z netu ma trzeciorzedne znaczenie.


Stick nie ma gniazda LAN

(24-11-2022, 11:08 AM)byszko napisał(a):
(24-11-2022, 07:46 AM)s3lk napisał(a): cześć
szukałem w wielu watkach i chyba ten najlepiej pasuje żeby zadac moje pytanie - jeśłi nei prosze Adminów o nie usuwanie tylko przeneisienie do właściwego

jaki obecnie box byłby najlepszy (sprawiający najmniej kłopotów) do kupienia w celu  oglądania filmów z domowego serwera DLNA  na TV bez smarta ?
budżet do około 500 zł

miejcie tez prosze wzgląd na to ze nie jestem  programistą
wgram sobie soft ze sklepu Google lub apke z pendrive jak instrukcja wgrywania bedzie prosta ale jakies programowanie w python czy innym  języku to dla mnie magia

byłem o krok od kupienia chwalonego boxa Nokii ale przeczytałem opinie na Amazon ze nie radzi sobie z odtwarzaniem filmów z pendrive - nie wiem czy tak faktycznie jest
Bardzo mnie zdziwiła ta opinia bo po przeczytaniu wielu watków na forum sądziłem że odtwarzanie na android boxie to jest wyłacznie kwestia sterowników i programu odtwarzającego.

rozwazałem canal+ pox czy play now 3 ? ale nie wiem czy to dobry wybór

Na nvidia shield troche mnie nie stac a na te chwile to był jedyny box który wg znalezionych przeze mnie  opinie odtwarza wszystko

czekam na info od doświadczonych kolegów
Spokoje w tym budżecie znajdziesz używke nvidia shield TV 2017 na OLX lub allegro -wystarczy poszukać ,ja tak kupiłem swoją i  jak dla mnie to nie ma nic lepszego choć zaraz mnie tu pewnie zjedzą

ok jesli spełnia wymagania tzn odtwartza wszelkie materiały zakodowane kodekkami XVID Divix i nowszymi oraz odtwarza mkv i mpg4 i avi to rozejrze się
rozumiem że obsługe DLNA ma wbudowana ?
Tzn nie chce stawiac na tym serwera tylko skomunikowac sie z urzadzeniem w sieci lokalnej


RE: jaki box do odtwarzania filmów - jon1022 - 24-11-2022

Nvidia shield wersja pro używka zwykle nie spada poniżej 500zł - trochę sporo jak za kawałek starej elektroniki, nikt przecież gwarancji nie da na używany sprzęt Sad


RE: jaki box do odtwarzania filmów - s3lk - 25-11-2022

(24-11-2022, 07:48 AM)RebA napisał(a): ja bym bral play now box 3


a spełni moje wymagania - opisu dziłania i funkcjonalności które mnie interesuja nie sa nigdzie opisane.

owszem programowanie kanałów itp rzeczy tak


RE: jaki box do odtwarzania filmów - somer - 25-11-2022

W czym przeszkadza Ci brak LAN w Firesticku ?
Teraz na Black Friday w UK jest po 37 funtów, zapewne gdzies UE znjadziesz za zblizoną kwotę.


RE: jaki box do odtwarzania filmów - s3lk - 26-11-2022

(25-11-2022, 05:24 PM)somer napisał(a): W czym przeszkadza Ci brak LAN w Firesticku ?
Teraz na Black Friday w UK jest po 37 funtów, zapewne gdzies UE znjadziesz za zblizoną kwotę.


Tym że  potrzebuje odtwarzac filmy z domowej sieci lan 1 GB
po wifi takich transferów niei osiągne

poza tym czytałem gdzieś na jakimś forum ze Firestick ma jednak kłopot z odtwarzaniem filmów avi.mkv, mp4 zakodowanych niektórymi starszymi kodekami