Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Odtwarzanie DVD image na kodi - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: TV BOXy i inne urządzenia (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=69)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Odtwarzanie DVD image na kodi (/showthread.php?tid=5037)



Odtwarzanie DVD image na kodi - heinzeb - 15-03-2023

Witam,

jak można odtwarzać struktury DVD (AUDIO_TS; VIDEO_TS) oraz obrazy DVD (.iso) na Kodi (v20) z zachowanymi strukturami menu DVD, które są zapisane na dysku?

Jak próbuję uruchomić plik .iso, to wyskakuje tylko jakiś komunikat i nic więcej się nie dzieje..


RE: Odtwarzanie DVD image na kodi - Tomek - 15-03-2023

I w tym jakimś komunikacie jest opisane co się dzieje....
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - zerknij tutaj i opisz dokładnie z czym masz problem.


RE: Odtwarzanie DVD image na kodi - heinzeb - 15-03-2023

No dobra.

Mam odbiornik TV Octagon SF8008 Combo (chyba na linuxie) z zainstalowanym na nim Kodi v.20.0 (wcześniej 18.4).
Chciałbym na nim odtwarzać zgrane na dysk obrazy DVD, głównie ze strukturą VIDEO_TS (pliki vob, ifo, bup) oraz obrazy iso, głównie koncertów muzycznych, ale nie wiem jak to zrobić.
Jak próbuję odtworzyć obraz iso to wyskakuje komunikat i nic więcej się nie dzieje.
Potrzebna jest jakaś wtyczka, czy też kodi sam z siebie potrafi odtworzyć takie materiały?
Wcześniej używałem odtwarzacza Popcorn Hour, jakiś stary z 2008 roku, i odtwarzacz ten bezproblemowo radził sobie z takimi plikami. Odtwarzał tak, jakby to była płyta DVD w DVD Playerze.

Nie wiem, czy wyraziłem się wystarczająco jasno.


RE: Odtwarzanie DVD image na kodi - Tomek - 15-03-2023

I dalej brak treści tego komunikatu...
Cytat: to wyskakuje komunikat

Javę masz zainstalowaną? Bo od tego chyba zależy odtwarzanie menu DVD na linuksie w kodi z tego co pamiętam


RE: Odtwarzanie DVD image na kodi - Ktosi - 15-03-2023

Tunery na enigma z najnowszym softami nie wspierają odtwarzania z DVD a ju ztym bardziej o menu płyty można zapomnieć.
Czasami jest to możliwe ale głownie dostęp z linii komend po zrobieniu sobie skryptów.

Prościej użyć dowolnego kompa czy boxa z VLC.


RE: Odtwarzanie DVD image na kodi - heinzeb - 16-03-2023

(15-03-2023, 04:43 PM)Ktosi napisał(a): Tunery na enigma z najnowszym softami nie wspierają odtwarzania z DVD a ju ztym bardziej o menu płyty  można zapomnieć.
Czasami jest to możliwe ale głownie dostęp z linii komend po zrobieniu sobie skryptów.

Prościej użyć dowolnego kompa czy  boxa z VLC.

Dzięki za odpowiedź.
Myślałem, że Kodi sobie z tym poradzi.
Jak próbuję uruchomić plik iso w Kodi, to wyskakuje błąd:
"Nieudane odtwarzanie jednej lub więcej pozycji. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w pliku dziennika zdarzeń".

Próbowałem zainstalować "BMediaCenter" pod enigmą2, ale też nie działa - urządzenie się restartuje.
Próbowałem też innych pluginów jak np.: blurayplayer, który odtwarza iso z blu-raya, ale też nie działa dla DVD.


RE: Odtwarzanie DVD image na kodi - Ktosi - 18-03-2023

Na Enigma2 nie ma dostępnego Kodi jak na inne urządzenia , wersja na tyle uboga że nie ma pond 60% możliwości normalnego Kodi .

Możliwe jest uruchomienie ale dla zaawansowanych użytkowników jak się pogrzebie w systemie i zainstaluje odpowiednie dodatki.