Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Titan MOD - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Dział: Skórki (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Titan MOD (/showthread.php?tid=5172)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Titan MOD - arkady1964 - 05-12-2023

Titan MOD  jest niezawodną skórką, dobrze działającą na Kodi. Skórka jest szybka i stabilna, nie przycina oraz ma niewielkie zapotrzebowanie na pamięć. Skórka Titan MOD jest obecnie moją ulubioną dla Kodi. Zaskarbiła sobie moje serce przez takie cechy, jak wygodna obsługa i dostarczanie dużej ilości informacji w przejrzysty sposób. Do tego skórka Titan MOD ma bardzo dużo możliwości konfiguracji w zależności od indywidualnych upodobań.

Uwaga!  W celu dokonania konfiguracji skórki wchodzimy w Ustawienia > Interfejs (Wygląd) > Poziomu stawień > Ekspercki

Podkreślam, że podana konfiguracja w  ustawieniach skóry Titan MOD ma na celu dla zainteresowanych ułatwienia przy obsłudze i oglądaniu wideo.  Skórka ma dużo więcej ustawień, ale te zależą już tylko od indywidualnych preferencji użytkowników.

Poniżej opcjonalne załączenie przydatnych funkcji w skórce skórce Titan Mod.



W skórce Titan MOD jest dostępnych kilka opcji wyboru ekranu startowego. Ja najbardziej polecam: 
"Pionowe menu w stylu skóry Confluence"
-Ustawienia > Ustawienia skóry > Ekran startowy > Ekran startowy (klikam)  wybieram  > Pionowe menu w stylu skóry Confluence , 
Następnie trzeba koniecznie to potwierdzić
-Ekran startowy > "Titan Domyślny Kompozycja pionowa" Użyj  Załączamy

Dobrą też jest opcja kompozycji ekranu startowego będąca pod nazwą Modern Big Vertical Homescreen Layout  (Nowoczesny, duży, pionowy układ ekranu głównego).  Zaznaczam, że jednak dla mnie zdecydowanie najlepszym startowym menu ekranowym jest "Pionowe menu w stylu skóry Confluence".



W skórce Titan MOD jest dostępnych kilkanaście opcji wyboru Ustawienia tła (Fototapet jako tło nie lubię, za bardzo rozmywają obraz). Ja najbardziej polecam - Tło globalne, "splashscreen.jpg":
Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia tła > Globalne ustawienia > Tło globalne > splashscreen.jpg



Z motywów proponuję do przetestowania motyw skórki Titan MOD, który radykalnie zmienia wygląd skórki oraz poprawia komfort obsługi.

Manage Color themes:  Titan MOD NightShift (nocna zmiana)

Aktywowanie tego motywu zmienia w interfejsie skórki:

1. Pasek wyszukiwania filmu jest na całą szerokość ekranu.
2. Kolor tła zmienia się na ciemny.
3. Niektóre detale są podświetlone w ładnym jasnoniebieskim kolorze.
4. Część elementów jest powiększona.

Aktywowanie motywu w skórce:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Motywy kolorów > Zarządzaj motywami kolorów >  Titan MOD NightShift (po kliknięciu oznaczony jako [aktywny])

W Titan MOD NightShift kolor tła skórki zmienia się na ciemny. Jednak zdecydowanie najbardziej podoba mi się, że aktywowanie motywu Titan MOD NightShift zmienia w interfejsie skórki pasek wyszukiwania filmu, który jest na całą szerokość ekranu, co bardzo ułatwia nawigację w filmie.



Fuchs2468 bardzo dba o rozwój skórki Titan MOD.  Szeroki pasek postępu filmu bardzo ułatwia obsługę wideo. Info opiekuna skórki na stronie:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Załączenie szerokiego paska postępu filmu niezależnie od motywu  np. dla Titan-Standard Theme, który jest domyślnym aktywnym motywem lub dla innych np. dla motywu Cool Blue Theme, następnie należy:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Menu ekranowe > Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone  (zmienia pasek wyszukiwania filmów w interfejsie skórki na całą szerokość ekranu, co znacznie ułatwia poruszanie się po filmie).

Bardzo polecam na skórce Titan MOD do przetestowania 5 motywów:
1. Titan-Standard Theme >  Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone
2. Cool Blue Theme >  Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone    
3. Titan MOD - Ice > Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone
4. Charcoal and Blue theme > Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone    Zwracam szczególną uwagę na motyw "Charcoal and Blue theme" (motyw węgla drzewnego i błękitu), który bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z następnie załączonym "Używaj wąskiego menu ekranowego" - załączone  (zmienia pasek wyszukiwania filmów w interfejsie skórki na całą szerokość ekranu, co znacznie ułatwia poruszanie się po filmie). Motyw "Charcoal and Blue theme" daje bardzo duży komfort w obsłudze OSD skórki.
5. Titan MOD NightShift >  Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone

Uwaga.  Po aktywowaniu w Titan MOD motywu NightShift funkcja "Używaj wąskiego menu ekranowego" jest załączona automatycznie.  Nazwa wąskie menu ekranowe jest niestety myląca, ponieważ pasek postępu filmu jest na całą szerokość ekranu.



Dla lubiących personalizację kolorów wybranych elementów skórki Titan MOD jest opcja zmiany koloru paska postępu filmu:

Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia kolorów > Ogólne ustawienia kolorów > Menu ekranowe > Kolor tła postępu menu ekranowego np. możemy wybrać żółty (ffffff00) > Zapisz

Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia kolorów > Ogólne ustawienia kolorów > Menu ekranowe > Kolor paska postępu menu ekranowego np. możemy wybrać jasno zielony (ff00e600) > Zapisz


Kolejną przydatną opcją skórki Titan MOD jest funkcja "Wymuszone widoki":
Wybranie jednego widoku dla wszystkich dodatków wideo tj. blokada wybranego widoku przy użyciu opcji "Wymuszone widoki".
Ustawienia  > Ustawienia skóry > Widoki wymuszone > Aktywuj funkcję widoków wymuszonych
Wymuszony widok wybieramy następnie w Lista np. Filmy   Lista prawostronna (522)



Nawet drobne z pozoru funkcje w skórce Titan MOD są bardzo dobrze dopracowane np. informacje o filmie, które są dostępne po kliknięciu w menu OSD przycisku "i". Po naciśnięciu "i" w celu uzyskania informacji, dostępne informacje o filmie są wysuwane w ten sposób, że nie zasłaniają filmu w trakcie oglądania. Dodatkowo kliknięcie na "i" przesuwa pasek postępu filmu niżej. W zasadzie cały interfejs skórki Titan MOD jest doskonale dopracowany, a najlepiej chyba w motywie NightShift.



Gify (animacje) animację rozproszenia zajętości tj. animowaną informuję, że trwa ładowanie dodatku można zmienić. Używa się do tego funkcji Animowany obraz zajętości. Nie jest to zaawansowana funkcja i jest bardzo prosta do ustawienia, a zawiera naprawdę wiele fajnych animacji:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia ogólne > Animowany obraz zajętości > Pobierz więcej > pobieramy dodatek autorstwa Kodi ANIMATED BUSY SPINNERS BASIC (kliknąłem na ten u góry) > Po instalacji  przewijając do dołu mamy do wyboru bardzo dużo różnych animacji Animated Busy Spinners Pack > kliknąłem kilka razy do dołu i wybrałem >  chasing snakes.gif  (Animated Busy Spinners Pack)  (fajna jest też animacja o nazwie netflix fatty lub podobna netflix origin) > OK



W skórce Titan MOD zawsze można zmienić kolor wirującego koła (tzw. rozproszenia animacji zajętości) lub innego wybranego wcześniej Gifa na dowolny z wyświetlonej palety barw (Color Palette: rainbow lub inna paleta barw):
Ustawienia > Ustawienia skóry > Ustawienia ogólne > Kolor rozproszenia animacji zajętości > Color value: np. żółty (ffffff00), lub inny wybrany, który zatwierdzany przyciskiem "Zapisz".



Inne opcjonalne ustawienia dla skórki Titan MOD są również podane w wątku o Titan Vanilla (ustawienia dla obu skórek są bardzo podobne).  Info w:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam


Edycja.  Bardzo zachęcam do przetestowania w skórce Titan MOD motywu NightShift. Od dłuższego czasu używam wersji próbnej (ze zmianą OSD) skórki Titan MOD z motywem NightShift, wszystko działa naprawdę świetnie. Poniżej jak zainstalować wersję próbną skórki Titan MOD.

Instalacja wersji próbnej skórki Titan MOD dla Android TV. Podkreślam, że działa bez żadnych problemów. Zainstalowanie skórki na Kodi Nexus następuje z pliku ZIP (rozmiar pliku ZIP  60,6 MB), do pobrania >    
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Uwaga.  Zaznaczam, że na Android TV trzeba wcześniej zainstalować skórkę z Repozytorium Fuchs Repo ( koniecznie wersja 1.0.1 >   By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. ) , a następnie zaktualizować skórkę Titan MOD instalując z pliku ZIP.  Ekran podczas aktualizacji skórki z pliku ZIP będzie jakiś czas ciemny, następnie zaraz po zakończeniu aktualizacji pojawi się obraz z już zaktualizowaną skórką Titan MOD.

"Począwszy od Kodi 20, skórka nosi nazwę "skin.titan.mod"
Aktualna wersja to skin.titan.mod v20.1.24." Dla Android TV można użyć wersji próbnej skórki Titan MOD ze zmienionym OSD:  
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Titan MOD - arkady1964 - 07-12-2023

Zapowiadana aktualizacja skórki Titan MOD, będzie  bardziej zoptymalizowana pod kątem Android TV, ponieważ będzie już zawierać zmiany OSD (obecne w wersji próbnej -  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.) oraz inne usprawnienia ułatwiające obsługę Kodi.

Pozdrawiam


RE: Titan MOD - arkady1964 - 03-01-2024

Wygląda na to, że aktualizacja Titan MOD coraz bliżej...

Pozdrawiam


RE: Titan MOD - zborus - 04-01-2024

skórkę bedzie trzeba postawić i skonfigurować od nowa? dopiero co dochodzę do ładu z aktualną wesją.


RE: Titan MOD - arkady1964 - 04-01-2024

Świeża instalacja Kodi i Titan MOD oraz ustawień skórki...   @zborus Odpowiedź na pytanie jest post poniżej.

Jak masz Kodi zainstalowane od nowa (tzw. świeża instalacja) ze skórką Titan MOD, to następnie zainstaluj wszystkie potrzebne dla Ciebie wtyczki (dodatki, które będziesz używał).

Powyżej w poście masz opisane opcjonalne najważniejsze ustawienia dla Titan MOD

Możesz też użyć opcjonalnych ustawień podanych w wątku o Titan Vanilla, praktycznie wszystkie działają na Titan MOD. Info w:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam


Edycja.  Wersja skórki Titan MOD dla Android TV:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Titan MOD - arkady1964 - 04-01-2024

@zborus  napisał  "skórkę bedzie trzeba postawić i skonfigurować od nowa? dopiero co dochodzę do ładu z aktualną wesją."


Przed chwilą zaskoczyłem, że chodzi Ci o zapowiedzianą przez opiekuna skórki Fuchs2468 aktualizację Titan MOD. Źle doczytałem Twój post... 
W wyniku tego myślałem, że chcesz dokonać świeżej instalacji Kodi ze skórką Titan MOD, zasugerowałem się pytaniem z pierwszego zdania i dlatego w poście powyżej pisałem o nowej (świeżej) instalacji Kodi ze skórką Titan MOD.

Więc właściwa odpowiedź poniżej (jest ona pozytywna): 

W zapowiedzianej aktualizacji (w roku 2024) nie trzeba będzie po aktualizacji postawić i skonfigurować niczego od nowa tj. zostanie wszystko dalej w Kodi jak miałeś zainstalowane tj. wszystkie wtyczki, dodatki i ustawienia. Nawet jak masz aktualnie zainstalowaną ostatnią wersję na Android TV (skórka Titan MOD instalowana z pliku ZIP).

Natomiast, wcześniejsza aktualizacja skórki Titan MOD tj. z Matrixa na Nexusa wymaga postawienia Kodi ze skórka Titan MOD od nowa (tzw. świeża instalacja).

Pozdrawiam


RE: Titan MOD - zborus - 05-01-2024

Dzięki za wyjaśnienie! Mam mały problem.. Może będziesz wiedział. Jak sobie w menu głównym dodam pozycję z podmenu np. Watchlist i ustawię akcje, która ma wyświetlac listę watchlist Trakt przez wtyczkę themoviedbhelper to pokazuje mi tylko 20 pozycji i nie ma opcji "następna strona". Gdy jednak wejdę we wtyczkę TMDBH i zakładkę trakt > watchlist to jest pozycja następna strona. Gdzie mogę ustawić ilość wyświetlanych pozycji w podmenu


RE: Titan MOD - arkady1964 - 05-01-2024

@zborus w tym Ci nie mogę pomóc, ponieważ tych funkcji nie używam i nie mam zamiaru stosować. Na Kodi używam tylko kilka wtyczek wideo ze skórką Titan MOD z motywem NightShift - podoba mi się ta czarna wersja, super do obsługi Kodi. 
Skórka naprawdę działa doskonale na Android TV, jest stabilna, szybka i ładna. Dzięki temu całkowicie spełnia moje potrzeby co do skórki na Kodi. Istotne też jest, że stosowanie Titan MOD na Kodi sprawia mi przyjemność, gdyż skórka bardzo mi się podoba.  

Na Twoje pytanie może odpowiedzieć Fuchs2468, twórca i opiekun skórki Titan MOD. Aktywnie udzielający się  na Forum Kodi:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Może są użytkownicy tej skórki, którzy mają dużą wiedzę o skórce Titan MOD i podzielą się swoją wiedzą w tym wątku. Moim zdaniem skórka Titan MOD jest fajną skórką na Kodi, godną uwagi...

Pozdrawiam


RE: Titan MOD - arkady1964 - 10-01-2024

W Sklepie Google Play na Android TV jest dostępna aktualizacja Kodi do wersji 20.3  
Zainstalowałem tę aktualizację, ale nie można było otworzyć Kodi, przy każdej próbie pojawiała się plansza o błędzie...

Wyjściem z problemu była aktualizacja poprzez instalację Kodi v20.3 (Nexus) z pliku APK  pobranego z oficjalnej strony Kodi (kodi-20.3-Nexus-armeabi-v7a.apk):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Po zaktualizowaniu Kodi do wersji 20.3 dalej na Android TV korzystam z wersji próbnej (ze zmianą OSD) skórki Titan MOD z motywem NightShift, wszystko działa idealnie.  

Pozdrawiam


Edycja.  Uwaga!  Oficjalny komunikat na forum Kodi z dnia 10.01.2024:
"Użytkownicy Androida  -  wstrzymaliśmy wdrażanie wersji 20.3 w sklepie Google Play."


RE: Titan MOD - arkady1964 - 20-01-2024

Na Kodi moim ulubionym motywem kolorów w skórce Titan MOD jest Titan MOD NightShift (nocna zmiana),  jest to naprawdę bardzo fajny motyw, ale po jakimś czasie użytkowania może się znudzić jego jednolity ciemny monochromatyczny kolor interfejsu. Dla odmiany przeszedłem (na jakiś czas) na motyw Titan MOD - Ice (Titan MOD - lodowy), pomimo nazwy Ice, w motywie tym jest stosowanych wiele kolorów o dużej skali barw.
Polecam dla użytkowników Titan MOD wypróbowanie motywu Titan MOD - Ice (Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone).
 
Aktywowanie motywu Titan MOD - Ice:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Motywy kolorów > Zarządzaj motywami kolorów > Titan MOD - Ice (po kliknięciu oznaczony jako [aktywny])

Dla motywu Titan MOD - Ice, Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone, w tym celu należy:
Ustawienia > Ustawienia skóry > Menu ekranowe > Używaj wąskiego menu ekranowego - załączone  (zmienia pasek wyszukiwania filmów w interfejsie skórki na całą szerokość ekranu, co znacznie ułatwia poruszanie się po filmie).



Wkrótce nastąpi duża aktualizacja  skórki Titan MOD, która  będzie zawierać wszystkie poprawki dla wersji Nexus. Wprowadzającą przebudowę w widokach (alternatywną ramką dla wszystkich widoków) i zmianę w OSD dla Android TV.

Gdy tylko się pojawi aktualizacja skórki Titan MOD dam znać na Forum Kodiwpigulce.

Pozdrawiam


Edycja!  Aktualizacja Titan MOD zapowiedziana przez opiekuna skórki Fuchs2468 jest już dostępna (Titan-Mod wersja 20.1.25). 
Skórka Titan MOD działa doskonale na Android TV.  Smile   

Zachęcam do pobrania i przetestowania zaktualizowanej skórki Titan MOD na Kodi.

Źródło:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Po zainstalowaniu repozytorium Fuchs246 w Kodi skórka powinna zostać automatycznie zaktualizowana do wersji 20.1.25 lub wyższej wersji. W przypadku problemów zalecam ponowne pobranie i instalację z pliku ZIP repozytorium:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.