Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Philips 43PUS8807 i antroid TV - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Android/AndroidTV (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Dział: Pomoc & Poradniki (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Wątek: Philips 43PUS8807 i antroid TV (/showthread.php?tid=5190)

Strony: 1 2 3 4 5


Philips 43PUS8807 i antroid TV - Marek - 13-05-2023

Jako ze niedawno nabyłem ten telewizor mam problemy z instalacją dodatków czyli
-   brakuje mi file menagera zeby przenieść katalog .kodi
-  przeglądarka typu google czy mozilla
resztę dopisze potem


RE: Philips 43PUS8807 i antroid TV - Toov - 13-05-2023

(13-05-2023, 02:16 PM)Marek napisał(a): Jako ze niedawno nabyłem ten telewizor mam problemy z instalacją dodatków czyli
-   brakuje mi file menagera zeby przenieść katalog .kodi
-  przeglądarka typu google czy mozilla
resztę dopisze potem

- file manager: X-plore
- przeglądarka: wg uznania - ja używam Firefoxa (potrzebna mysz)
- manager pobierania + przeglądarka: 1DM+
- VLC
- SmartTube
- Aptoide
- Rotate Screen Orientation (dla aplikacji nieprzystosowanych do AndroidTV)
...to tak z grubsza


RE: Philips 43PUS8807 i antroid TV - Marek - 13-05-2023

tylko jak to pobrać ? bo nie widzę tego w sklepie jutro sie pobawię, uruchomiłeś może DLNA ?


RE: Philips 43PUS8807 i antroid TV - arkady1964 - 14-05-2023

Dobre przeglądarki na Android TV masz tutaj w linku podane (część ma pełne sterowanie pilotem od Android TV), przeglądarka 1DM+ jest też, ale sterowanie pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Instalacja ze sklepu Google Play lub z plików APK (z bezpiecznych stron). 
Zaznaczam, że  wszystkie przeglądarki, które się instaluje na Android TV, trzeba koniecznie używać z rozsądkiem , jest to oczywiste i bardzo ważne, o czym w wątku:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam


RE: Philips 43PUS8807 i antroid TV - Toov - 14-05-2023

(13-05-2023, 11:21 PM)Marek napisał(a): tylko jak to pobrać ? bo nie widzę tego w sklepie jutro sie pobawię, uruchomiłeś może DLNA ?

X-plore File Manager masz w sklepie Google dla Android TV.
Jak już będziesz miał X-plore, to wszystko masz już z górki...
Ustawiasz sobie tam jakąś chmurę (np. Dropbox) i możesz już przerzucać na TV co tylko chcesz.
Zamiast chmury może być też FTP albo sieć domowa.
DLNA też ogarniesz przez X-plore.


RE: Philips 43PUS8807 i antroid TV - michaelred - 14-05-2023

Z najprostrzych apek do wrzucania plikow na TV to chyba Send files to TV. W zasadzie to nie trzeba wtedy nawet zadnego menadzera plikow bo mozna odpalac z apki. Jest nawet program na PC tylko trzeba sobie poszukac instalki Smile


RE: Philips 43PUS8807 i antroid TV - Marek - 14-05-2023

(14-05-2023, 08:43 AM)michaelred napisał(a): Z najprostrzych apek do wrzucania plikow na TV to chyba Send files to TV. W zasadzie to nie trzeba wtedy nawet zadnego menadzera plikow bo mozna odpalac z apki. Jest nawet program na PC tylko trzeba sobie poszukac instalki Smile
Tylko ze ja używam Linuksa bo nie lubię Windowsa, ok poszukam i jest to następny temat do ogarnięcia, pomysł z dropboxem jest dobry a jeszcze co to jesy ta wirtualana mysz ? mam pilota na BT z mikrofonem


RE: Philips 43PUS8807 i antroid TV - arkady1964 - 14-05-2023

Pilot  Air Mouse , służy do sterowania aplikacjami na Android TV itp. urządzeniach, podłącza się go przez USB do urządzena z Android TV. Szczególnie przydatny do obsługi aplikacji zrobionych na Androida, ponieważ jak aplikacja nie jest dedykowana na Android TV, można ją zainstalować z pliku APK (aplikacji na Android TV jest dużo mniej niż na Androida). Zainstalować więc można, ale pilot od Android TV nie działa z taką aplikacją. Jednak działa pilot Air Mouse, który w zastosowaniu podobny jest do myszki bezprzewodowej, ale dużo wygodniejszy (nie jest potrzebna podkładka i często również ma wbudowaną klawiaturę np. na drugiej stronie pilota).

Ja używam takiego pilota Air Mouse tj.  iBox Ares 3  Smart TV :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Zaznaczam, że to tylko mój wybór (działa bardzo dobrze z każdym Android TV, ładowanie ładowarką przez micro USB tj. do zasilania nie potrzebuje wymiennych baterii). Są też inne piloty Air Mouse (niektóre też bardzo dobre i dość tanie 60 - 120 złotych), jest tego spory wybór na Allegro i w sklepach z komputerami oraz AGD z elektroniką.

Pozdrawiam

Edit.  Oczywiście, pilot dedykowany do Android TV też działa w tym samym czasie tzn. podłączenie pilota Air Mouse, nie odłącza pilota od Android TV.

Pilot Air Mouse (lub myszka bezprzewodowa) jest konieczny, gdy chcemy instalować z plików APK i używać na Android TV aplikacje z "klasycznego/zwykłego" Androida tzn. znanego z tabletów i smartfonów. Niekiedy przydatne może być też zainstalowanie na Android TV aplikacji poziomujacej obraz np.
Set Orientation 1.1.4    Szersze info o apce i zastosowaniu jej na Android TV:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Philips 43PUS8807 i antroid TV - arkady1964 - 14-05-2023

(14-05-2023, 01:10 PM)Marek napisał(a):
(14-05-2023, 08:43 AM)michaelred napisał(a): Z najprostrzych apek do wrzucania plikow na TV to chyba Send files to TV. W zasadzie to nie trzeba wtedy nawet zadnego menadzera plikow bo mozna odpalac z apki. Jest nawet program na PC tylko trzeba sobie poszukac instalki Smile
Tylko ze ja używam Linuksa bo nie lubię Windowsa, ok poszukam i jest to następny temat do ogarnięcia, (...)


Przecież możesz zgrać plik APK z Linuxa na pendrajwa i zainstalować go do Androida TV, działa dowolny menadżer plików np. X-plore File Manager (wykryje włożonego pendrajwa do Android TV i znajdujące się na nim pliki APK).

Lub instalować z przeglądarki uprzednio zainstalowanej na Android TV np. ADS Browser (BROWSER), dostępnej do pobrania bezpłatnie z oficjalnego Sklepu Google Play lub użyć innej przeglądarki.  Uwaga!  Tylko trzeba po tym koniecznie pamiętać o usunięciu pobranych plików APK , jest to w prawie każdej przeglądarce, a jak nie ma to usunąć z folderu "pobrane" tj. "Downloaded" w menadżerze plików Android TV. Pobrane pliki APK po dokonanej instalacji aplikacji, zapychają pamięć Android TV, są już niepotrzebne i po instalacji aplikacji najlepiej od razu je usunąć.  Oczywiście, że przy instalacji aplikacji z pliku APK z pendrajwa nie ma takiej potrzeby.

Pozdrawiam


RE: Philips 43PUS8807 i antroid TV - Marek - 15-05-2023

OK rozumiem a mam następne pytania
- czy da się uruchomić nagrywanie z sweet.tv
- da się wgrać apke Orange TV go
no już sam nie wiem jaką przeglądarkę wgrać bo mozilla jest niedostępna
Nie znalazłem niestety instalki Send files to TV. do współpracy z PC bo przydało by się to zrobic albo coś innego