Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Podwojona liczba wpisów i gatunków filmów - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Pomoc z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Problem z Kodi (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Dział: Android (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Wątek: Podwojona liczba wpisów i gatunków filmów (/showthread.php?tid=5582)



Podwojona liczba wpisów i gatunków filmów - trejder - 16-02-2024

To mój pierwszy post na forum, więc serdecznie wszystkich witam, pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką ewentualną pomoc. Koni-chi-wa! :]

Na moim PlayNOW TV BOX / Kodi 20.2 / Nexus mam mieszaną angielsko-polską:
  • wszystkie moje filmy mają nazwy plików odpowiadające oryginalnym tytułom, a ponieważ większość moich filmów jest w języku angielskim, dlatego większość plików ma w nazwie ANGIELSKI tytuł (np. „Carrie (2013).mkv”),
  • większość moich domowników nie mówi po angielsku, więc skonfigurowałem scrapper z pl-PL jako głównym językiem, aby mieć POLSKIE opisy filmów,
  • pliki uporządkowane są (na dysku) w folderach w języku POLSKIM (z tego samego powodu -- mało kto w domu mówi po angielsku).
Po stworzeniu takiej konfiguracji mój Kodi dostał nosacizny i wszystko podwoił w obu językach. Kilka przykładów:
  • podwojone gatunki filmów (tj.: „Drama” / „Dramat”, „Adventure” / „Przygodowe”, „Comedy” / „Komedie”),
  • podwójne wpisy filmowe (tj. „A Beautiful Mind (2001)” / „Piękny umysł (2001)”),
Ponieważ (pierwszy punkt powyżej) obecnie mam totalny bałagan w gatunkach, nie korzystam już z tej sekcji. Zamiast tego zawsze wybieram Movies → .. → .. → Files → [własna nazwa folderu dla danego gatunku, tj. „Dramaty”). W tym trybie widoku Kodi nie pokazuje roku premiery dla każdego filmu (ale zamiast tego rozmiar pliku).

I w kilku bardzo rzadkich przypadkach (takich jak „Carie”, które mam zarówno w wersji 1976, jak i 2013), mam wpisy POCZWÓRNE: dwa dla „Carrie (2013) .mkv” i dwa dla plików „Carrie (1976).mkv”. Na liście widzę CZTERY pozycje "Carrie" w tym widoku, różniące się jedynie rozmiarem pliku (2x dwa te same rozmiary, bo dwa pliki źródłowe).

Czy istnieje jakieś ogólne rozwiązanie tego problemu (np. zmiana ustawień scrappera)? Czy jest jakiś sposób, aby w Kodi mieć oryginalne tytuły (głównie w języku angielskim, ale nie zawsze), ale pozostać przy polskich opisach filmów?

Czy może nie ma takiego rozwiązania i muszę przeglądać filmy jeden po drugim i sprawdzać logi, próbując dowiedzieć się, co jest nie tak i dlaczego film lub gatunek zostaje podwojony we wszystkich listach?


RE: Podwojona liczba wpisów i gatunków filmów - Tomek - 16-02-2024

(zanim odpowiem - coś mi nick mówi - czy my się z forum Mozillapl nie kojarzymy - z 10-12 lat temu?)
Jakiego scrapera do filmów używasz? Żeby to ogarnąć trzeba by założyć świeżą bazę filmów (bo podejrzewam że po prostu masz zduplikowane wpisy w bazie) i w scraperze tmdb wybrać odpowiednio:
1. Zachowuj tytuł oryginalny
2. Preferowany język - PL - wtedy opisy itp będa w PL

Wynik:

[Obrazek: prV1p98l.jpg]

i gatunki:
[Obrazek: Ek3GBFRl.png]

Tłumaczyć jak założyć świeża bazę kodi?


RE: Podwojona liczba wpisów i gatunków filmów - trejder - 16-02-2024

Niestety, woda w Wiśle płynie szybciej, niż się nam wydaje. Jeśli z forum MozillaPL, to tak, ale nie 10-12 lat temu, tylko za 1,5 roku będzie 20 lat! Ostatnie moje "podrygi" w tamtej społeczności to lata 2005 i 2006. Potem już zero, null, cisza, nada. Życie poszło w trochę inną stronę...

Wszystko mam tak, jak piszesz:

- nazwy plików po angielsku,
- zachowuj oryginalny tytuł,
- język PL

A mimo to jest śmietnik / dublowanie. Więc zakładam, że chodzi o bazę.

Bazę prułem już trzy razy i to na trzy możliwe sposoby:

- funkcjonalność czyszczenia bazy w samym Kodi,
- soft reset: pozostawienie Kodi bez zmian, ale wywalenie mu w Androidzie pamięci podręcznej i plików (po restarcie: normalnie + re-scrap),
- hard reset: odinstalowanie Kodi i zainstalowanie na nowo (po restarcie: trwa przygotowywanie do pierwszego uruchomienia, plizwejt).

Ale wobec tego, co piszesz, będę musiał przeprowadzić prucie po raz czwarty.


RE: Podwojona liczba wpisów i gatunków filmów - Tomek - 16-02-2024

Kurde - faktycznie!!! Bo my już w 202x jesteśmy a ja ciągle myślę w innym kategoriach. No to pozdrawiam! U mnie w 2015 też inaczej poszło już...
- czyszczenie bazy nic nie da - bo to usuwa tylko wpisy do których nie ma plików fizycznie - a plik są
- soft reset- no to baza został

Najlepiej będzie jak wywalisz plik bazy.
1. oczywiście zamknięte kodi
2. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - w tych lokalizacjach szukasz
3. tego: MyVideos121.db (przy założeniu że na nexus jedziesz)

Utracisz postęp oglądania i na nowo wszystko trzeba będzie scrapować.
Postęp możesz wcześniej zapisać sobie za pomocą By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


RE: Podwojona liczba wpisów i gatunków filmów - trejder - 16-02-2024

Również serdecznie pozdrawiam i również nie ukrywam, że wcale bym się nie obraził, gdyby się dało wrócić do czasów pre-pandemic lub jeszcze wcześniejszych i parę decyzji podjąć nieco inaczej. Niestety, w tej bajce to jest niemożliwe. Może, jak wydadzą patcha do życia, to będzie możliwe.

Utrata postępu i re-scrap są zupełnie pomijalne. Wprost przeciwnie, biorąc pod uwagę ilość plików (800 filmów, kilkaset odcinków seriali, sporo muzyki) i syfiastość filesystemu Androida myślę, że re-scrap w Kodi raz na kilka miesięcy tylko dobrze mu zrobi.

Ale... mam durne pudło od PlayNOW, nie mam bezpośredniego dostępu do plików (zobaczę, czy instalacja Solid Explorer i włączenie dostępu do plików root coś da), a nie chce mi się bawić w dostęp zdalny, instalowanie ADB i pierniczenie z Androidem, więc zastanawiam się, czy po prostu odinstalowanie Kodi z czyszczeniem cache'u by tu coś pomogło? Wiem, że fizyczne uwalenie pliku DB jest najlepszym wyjściem, ale jestem za stary i zbyt znudzony i mi się po prostu nie chce w to bawić, jeśli nie musze, jeśli są alternatywy.

P.S.: Intrygujący wpis masz w podpisie. KTOŚ poprosił Cię o to, żebyś NIE odpowiadał na PW?


RE: Podwojona liczba wpisów i gatunków filmów - Tomek - 16-02-2024

Odinstaluj całkowicie kodi - i wyczyść cache zanim to zrobisz - powinno na czysto zainstalować.
A podpis - tak - dostałem taką prośbę że jeśli się na niczym nie znam i nie chcę po raz setny odpowiadać na pw na to samo to mam nie odpowiadać Smile