Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki.
Wtyczka open VPN - Wersja do druku

+- Forum społeczności kodiwpigulce.pl - wszystko o Kodi! Polskie wtyczki, dodatki, poradniki. (https://forum.kodiwpigulce.pl)
+-- Dział: Android/AndroidTV (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Dział: Pomoc & Poradniki (https://forum.kodiwpigulce.pl/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Wątek: Wtyczka open VPN (/showthread.php?tid=625)

Strony: 1 2 3


Wtyczka open VPN - Lukaszek124 - 21-03-2018

Witam.  Czy do kodi mozna pobrać i zainstalować wtyczkę open vpn? będzie działać?


Wtyczka open VPN - zm1c4l - 21-03-2018

Tak, zainstaluj wtyczkę vpn manager.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka


RE: Wtyczka open VPN - Lukaszek124 - 21-03-2018

(21-03-2018, 05:18 PM)zm1c4l napisał(a): Tak, zainstaluj wtyczkę vpn manager.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Podrzucisz linka która to dokładnie wtyczka? ?


Wtyczka open VPN - zm1c4l - 21-03-2018

Pobierz repozytorium By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W sekcji programy lub services powinien znajdować się ten vpn manager.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka


RE: Wtyczka open VPN - Lukaszek124 - 21-03-2018

Dzięki.  Po pobraniu trzeba go jakoś ustawić?  Czy po prostu ma być włączony żeby działały np seriale z VOD TVP ?


Wtyczka open VPN - zm1c4l - 21-03-2018

Tak, wpisać dane logowania do usługodawcy vpn jeśli nie znajduje się na liście Twój usługodawca to wybierasz use defined i importujesz plik lub folder z plikami konfiguracyjnymi *ovpn. I to wszystko. Program ma sporo ciekawych funkcji można nawet konfigurować pod wybraną wtyczkę itd.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka


RE: Wtyczka open VPN - Lukaszek124 - 21-03-2018

Ok dzięki zaraz sciagne i ogarne te ustawienia?

Ten VPN działa i obsługuje tylko wtyczki w kodi?

Dwa pytania.  Co mam wpisać  vpn connections vpn provider?  I jak zrobić ten inportant?  Gdzie to jest?  User name Podalem swoje I haslo


RE: Wtyczka open VPN - zm1c4l - 21-03-2018

1. Zaczynamy od dodania folderu z plikami ovpn od swojego usługodawcy gdzie pobraliśmy i umieściliśmy wcześniej w jakimś folderze i robimy to przez menadżer plików. (Przykład: Folder: VPN)

[Obrazek: ZDMSLat.png?1]

2. Następnie konfigurujemy dane logowania VPN jeśli nie posiadamy konta z listy to wybieramy "User Defined" 

[Obrazek: 9iwdl1h.png?1]

3. Później wykonujemy import plików ovpn w user defined import wizard. (Wskazujemy dodany folder z plikami ovpn, patrz  pkt.1)

[Obrazek: MCFkyMt.png?1]

4. Możemy dodać oddzielnie pliki ovpn przez "Files" lub cały katalog z plikami konfiguracyjnymi (zalecane) zaznaczając Directory.

[Obrazek: TpjHKrD.png?1]

4. Po poprawnym dodaniu w tej sekcji dodajemy który plik konfiguracyjny "VPN ID" ma być w użyciu jako pierwszy podczas startu kodi.

[Obrazek: jzN4Glg.png?1]

Zatwierdzasz - OK, łączysz się przez vpn manager. >
Funkcja: Change or disconnect VPN Manager służy do łączenia i rozłączania z wybranym serwerem VPN i też zmiany serwera z którym chcemy się połączyć żeby np. omijać blokady regionalne
.


RE: Wtyczka open VPN - Edgar73 - 21-03-2018

(21-03-2018, 11:09 PM)zm1c4l napisał(a): 1. Zaczynamy od dodania folderu z plikami ovpn od swojego usługodawcy gdzie pobraliśmy i umieściliśmy wcześniej w jakimś folderze i robimy to przez menadżer plików. (Przykład: Folder: VPN)

[Obrazek: ZDMSLat.png?1]

2. Następnie konfigurujemy dane logowania VPN jeśli nie posiadamy konta z listy to wybieramy "User Defined" 

[Obrazek: 9iwdl1h.png?1]

3. Później wykonujemy import plików ovpn w user defined import wizard. (Wskazujemy dodany folder z plikami ovpn, patrz  pkt.1)

[Obrazek: MCFkyMt.png?1]

4. Możemy dodać oddzielnie pliki ovpn przez "Files" lub cały katalog z plikami konfiguracyjnymi (zalecane) zaznaczając Directory.

[Obrazek: TpjHKrD.png?1]

4. Po poprawnym dodaniu w tej sekcji dodajemy który plik konfiguracyjny "VPN ID" ma być w użyciu jako pierwszy podczas startu kodi.

[Obrazek: jzN4Glg.png?1]

Zatwierdzasz - OK, łączysz się przez vpn manager. >
Funkcja: Change or disconnect VPN Manager służy do łączenia i rozłączania z wybranym serwerem VPN i też zmiany serwera z którym chcemy się połączyć żeby np. omijać blokady regionalne
.
Wiesz może dlaczego nie działa na osmc?

Wysłane z mojego SM-N950U przy użyciu Tapatalka


RE: Wtyczka open VPN - zm1c4l - 22-03-2018

Wymaga ręcznej instalacji przez terminal PuTTY. OSMC powinien mieć wł usługę serwer SSH. Łącz się z adresem IP swojego urządzenia, przykład By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.. Username i passwd to osmc . W linii wpisujesz sudo apt-get install openvpn
To powinno rozwiązać problem.