Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w konfiguracji Teleelevidenie
Cześć koledzy, trafiłem na wątek na forum w poszukiwaniu IPTV nadającego w 50fps, czy możecie mi powiedzieć czy trzeba konfigurować coś specjalnie? Odtwarzam IPTV od Teleelevidenie i czy robię to na kodi na android box czy na VLC na windowsie, w obu przypadkach dostaję 25 fps.
Odpowiedz
REKLAMA:



(17-12-2020, 03:23 PM)Jakusa napisał(a): robię to na kodi na android box

W dużym skrócie, Kodi 18.9 => Tryb ekspercki => Ustawienia => System => Wyświetlacz => Biała lista => Rozdzielczość/Częstotliwość odświeżania

BOX => opcje ustawień obrazu, zmieniać/eksperymentować z parametrami

TV => opcje ustawień obrazu, zmieniać/eksperymentować z parametrami

Jakusa napisał(a):VLC na windowsie

Opcje ustawień ekranu/karty graficznej

Jakusa napisał(a):dostaję 25 fps

Każdy kanał?
Odpowiedz
Kanały FullHD są w 25 niektóre 4K w 50, oczywiście chodzi mi o polskie kanały.
Odpowiedz
(17-12-2020, 07:19 PM)Jakusa napisał(a): Kanały FullHD są w 25 niektóre
4K w 50

Tak będziesz miał, cudów nie oczekuj, wszystko w porządku [Obrazek: r010.gif]

Co nie zmienia faktu, iż do ustawień zawsze warto zawitać [Obrazek: k007.gif]

Bądź uprzejmy, napisz kilka nazw kanałów, tych rzekomo 25fps, sprawdzi się w celach laboratoryjno/porównawczych...
Odpowiedz
Canal+ Sport
Canal+ Sport 2
Eleven Sports 1
Polsat Sport Premium 1
TVP Sport
Eurosport 1
Odpowiedz
(17-12-2020, 10:17 PM)Jakusa napisał(a): Canal+ Sport
Canal+ Sport 2
Eleven Sports 1
Polsat Sport Premium 1
TVP Sport
Eurosport 1

Moimi screenami się nie sugeruj, to inna bajka...

Będę zgadywał, w swoim TV BOX HK1 masz procesor RK3318, no cóż zawsze "możesz" na wiodącej aplikacji do odtwarzania IPTV ze sklepu Google Play, testować jakość/liczbę klatek na sekundę przy wyłączonej funkcji Auto frame rate, plus na wszystkich urządzeniach "wymuszać na sztywno" poszczególne ustawienia obrazu...ale cienko to widzę [Obrazek: g075.gif]


[Obrazek: a43dc8be0b210eec.jpg]
Odpowiedz
REKLAMA:



No dobrze, ale dlaczego np. kanały 4k są transmitowane w 50fps a 1080 w 25, przecież potrzebna wydajność na 4k jest dużo większa, więc nie wiem w jaki sposób miała być to kwestia samego sprzętu. Tym bardziej, że ta zależność jest identyczna w przypadku HK1 MAX i VLC na windows. Czy Twoje screeny to IPTV od teleelevidenie ?
Odpowiedz
(18-12-2020, 01:56 PM)Jakusa napisał(a): kanały 4k transmitowane w 50fps a 1080 w 25

Nie, finalnie tylko otrzymujesz taki przekaz na ekranie, ot "subtelna" różnica...

Jakusa napisał(a):Czy Twoje screeny to IPTV od teleelevidenie ?

Z definicji, w innym przypadku nie zaistniały by w rzeczonym temacie [Obrazek: r010.gif]
Odpowiedz
Tak, nie chodziło mi o to, że dosłownie są transmitowane w 25 fps tylko, że u mnie tak to wygląda. No dobrze, to powiedzmy, że na TV jest to kwestia smart boxa, jak w takim razie ustawić kodi lub VLC na windows, żeby dostawać 50 ? Bo mam świeżego blaszaka więc to na pewno nie jego wina Smile
Odpowiedz
(18-12-2020, 03:43 PM)Jakusa napisał(a): VLC na windows, żeby dostawać 50 ?
Bo mam świeżego blaszaka więc to na pewno nie jego wina Smile

Przyjmijmy umownie, iż nie wiem/nie rozumiem/nie nadążam za zagadnieniem, muszę oszczędzać klawiaturę, co za tym idzie nawet nie drążę, na płaszczyźnie posiadania/lub nie monitora/ekranu 144 Hz...

[Obrazek: c5ba83dd149dfa66.jpg]

Z mojej strony, to by było na tyle...mimo wszystko Wesołych Świąt! [Obrazek: u141.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości