Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Playpuls - problem
#1
Witam.
Od dwóch tygodni walczę z wtyczką Playpuls. Łącze internetowe mam 250 Mbps, Youtube działa w 4K bez problemu, HBO Go w kodi na 1080p działa bez problemu, natomiast podczas oglądania "Lombard życie pod zastaw" - w wtyczce Playpuls film się ciągle zrywa. Speedtest pokazuje w wynikach DL: 107 Mbps, UP: 25 Mbps - a mimo to przerywa i co chwila buforuje.

Zainstalowaną mam dodatkowo wtyczkę Ez Maintenance+ w której ustawiłem bufor: Na kompie 3GB, na Mi Box'ie 370MB - zero poprawy. Bywały dni w których mogłem cały odcinek obejrzeć bez zacinki, a każdy następny już po nawet 1 minucie się zacina.

Dodam że oglądając na stronie Playpuls - nie przycina, nie buforuje. Czasami tylko wysypią "artefakty" i odtwarzany obraz jest rozmyty ale po chwili jest normalnie. Natomiast na Mi Box 4s jest tragedia.
Uruchomiłem osobny punkt WiFi, gdyż myślałem że router od dostawcy powoduje problemy, a że nie mogę się do niego zalogować to uruchomienie osobnego AP było szybszym sposobem, który na chwilę tylko zadziałał. Myślę że zastosowanie adaptera USB 3.0-RJ45 10/100/1000 niczego nie zmieni.

Doszukałem się informacji że Mi Box ma problemy z siecią WiFi 5GHz przy przepustowości 80 MHz, i zmieniłem na 40 MHz efekt jest taki że w większości testów osiągana prędkość oscyluje w granicach 70 Mbps, gdzie przy sieci 2,4 GHz na tym samym routerze 4/5 testów jest 100-110 Mbps.

Nie mam już pomysłu w czym może tkwić problem, skoro zarówno na komputerze, który jest podłączony kablem kat 6 z routerem jaki i Mi Boxem który podłączony jest przez WiFi występuje ten sam problem, to podejrzewam że z samą wtyczką w kodi jest coś nie tak.

Może ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam,
Gh0ster
Odpowiedz
REKLAMA:





Wiadomości w tym wątku
Playpuls - problem - przez Gh0ster - 31-08-2020, 08:03 PM
RE: Playpuls - problem - przez Łonogrzmot - 31-08-2020, 08:51 PM
RE: Playpuls - problem - przez Gh0ster - 02-09-2020, 05:28 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości